Izmir Bucadan Urla’ya Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

  • İzmir’den Urla’ya gitme alternatifleri oldukça fazladır. Toplu taşıma ile kolayca gidebilirsiniz. Urla’ya en çok kullanılan ulaşım metodu Eshot otobüsleri ve dolmuşlardır.

Urla minibüsleri nereden kalkıyor?

2. Urla ‘ya dolmuşla ulaşım Urla dolmuşları Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nin yanındaki Üçkuyular Semt Garajı’ndan hareket ediyor. Urla ‘dan İzmir’e ilk araç 05.00’te, son araç 23.00’te, İzmir’den Urla ‘ya ilk araç 06.10’da son araç 01.00’de hareket ediyor. Seferlerin bir kısmı ekspres olarak düzenleniyor.

Vapurla Urla’ya Nasıl Gidilir?

Urla ‘ya, yaz döneminde vapur seferleri ile ulaşım sağlamak da mümkündür. Hafta sonları kullanabileceğiniz vapur seferleri Konak Vapur İskele ile Urla İskele arası hizmet vermektedir. İzmir’den Urla ‘ya vapur ile ulaşım ücreti ise ortalama 8-10 TL’dir.

Konak urla nasıl gidilir?

Urla Merkez ile İzmir Konak arası 40 km olup otoban üzerinden özel araçla 40 dakikada ışıkta beklemeden ulaşabilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa Narlıdere – Güzelbahçe üzerinden sahil yolu ile Urla ‘ya ulaşabilirsiniz. Bu rota trafiksiz bir günde 50 dakika içinde sizi Urla ‘ya ulaştırır.

Fahrettin Altay dan Urlaya nasil gidilir?

Urla’ya İzmir’in içinden ulaşmak isterseniz ESHOT otobüslerini tercih edebilirsiniz. Fahrettin Altay Meydanı’ndan hareket eden 725 numaralı Urla-F. Altay otobüsüne binebilirsiniz. Metro hattını kullanarak Fahrettin Altay Meydanı’na kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Eskişehir Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?(Çözünme)

Izmir Alaçatı Nasıl Gidilir?

ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmeti veren otobüs firması. İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı ‘ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı ‘da inebilirsiniz.

Izmir Urla Kum Denizi plajına nasıl gidilir?

Urla Kum Denizi Plajı Urla İskele’nin girişinde bulunan plaj, geniş bir kumsala sahip. İnciraltı Semt Garajı’ndan minibüs ile ve 725 numaralı Urla otobüsü ile ulaşılabiliyor.

Izmir urla arası kaç kilometre?

İzmir Urla arası 39 Km ‘dir. Bu mesafe 35 dakika sürmektedir.

Fahrettin Altay Urla arası kaç saat?

Urla bölgesinde bulunan 725 Urla Fahrettin Altay, otobüs durağına ne kadar uzaklıktadır? Urla bölgesinde bulunan 725 Urla Fahrettin Altay konumuna en yakın otobüs durağı, 3 dk yürüme mesafesindedir.

Izmir urla nasıl bir yer?

İzmir’in şirin bir ilçesi olan Urla, Ege Bölgesi’nin en güzel tatil beldeleri arasındadır. Tarihi dokusunu korumayı başarmış küçük köyleri, sakin havası, tertemiz denizi ile tatilcileri kendisine çeken Urla ziyaretçilerine bol huzur vadetmektedir. Antik çağlara uzanan tarihi ile Urla ‘nın eski ismi Klazomenai’dir.

Şirince köyü nasıl gidilir?

Şirince’ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. İzmir’den Şirince’ye İzban ile ulaşım Şirince’ye en hızlı ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri. Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Urla Çeşme nasıl gidilir?

BELEDİYE OTOBÜSÜYLE 760 numaralı Urla – Çeşme otobüsü ile de Urla ‘dan Çeşme ‘ye gidilebilir. Urla – Çeşme arası ulaşım, İzmirim Kart ile tam 4,50TL, öğrenci 2,45TL, öğretmen ise 2,75TL. İzmir şehir merkezinden Urla ‘ya gitmek için, 725 numaralı F. Altay- Urla otobüsüne binmek gerekiyor.

You might be interested:  Kavak Yelleri Nerede Çekildi Izmir?(Doğru cevap)

Izmir Güzelbahçe ye nasıl gidilir?

İzmir ‘den Güzelbahçe ‘ ye Ulaşım Şehir merkezinden ulaşım 8, 82, 975, 984 ve 987 no’lu otobüs hatları ile sağlanmaktadır. Vapur ile ulaşım ise Konak- Güzelbahçe vapuru ile sağlanmaktadır. Bu hat; Göztepe, Güzelbahçe, Urla, Foça ve Karaburun arası ulaşım sağlamaktadır ve ulaşım ücreti ortalama 3.5 TL’dir.

Fahrettin Altay metro istasyonu nerede?

Fahrettin Altay Metro İstasyonu, İzmir metrosu ‘nun M1 hattı’nda yer alan ve 27 Temmuz 2014’te hizmete giren yer altı metro istasyonudur. İstasyon Karabağlar’ın Fahrettin Altay Mahallesi ile Üçkuyular Mahallesi arasında Fahrettin Altay Meydanı’nın altında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *