Izmir Çiğli Nereye Yakın?(Çözüm bulundu)

Çiğli ilçesi, İzmir ilçelerinden kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka ilçeleriyle komşudur; güneyi ve batısıyla da İzmir‘in Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir. İzmir‘in merkez ilçelerinden olan Çiğli‘nin il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 12 km’dir.

  • Çiğli, Türkiye ‘nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka ilçeleri, güneyinde ve batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. İl merkezine 17 km uzaklıkta bulunur ve 1992 yılında kurulmuştur.

Çiğli hangi taraftadır?

Çiğli, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Menemen, doğusunda Karşıyaka ilçeleri, güneyinde ve batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. İl merkezine 17 km uzaklıkta bulunur ve 1992 yılında kurulmuştur.

İzmir Çiğli hangi semtte?

Çiğli Ege bölgesinde yer almakta olup, Çiğli ilçesi İzmir iline bağlıdır. Çiğli yüzölçümü 139 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 873. en büyük ilçesidir.

İzmir Küçük Çiğli hangi ilçeye bağlı?

Küçükçiğli Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Egekent semtinde bulunan Küçükçiğli Mahallesi Çiğli ilçesine bağlıdır.

İzmir otogar Çiğli nasıl gidilir?

Çiğli ‘ ye otobüs ile ulaşmak isteyenlerin öncelikle İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşmaları gerekmektedir. İzmir Otobüs Terminali’ne geldikten sonra terminalin 2. Katında yer alan ilçe şehir içi Çiğli minibüsleri ile kolaylıkla yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çiğli ne zaman ilçe oldu?

27.05.1992 tarih ve 3806 sayılı yasa ile Çiğli adı altında 10 mahalle metropol olarak değerlendirildikten sonra, Sasalı Beldesi ve Kaklıç Köyü de dahil edilerek bugünkü ilçe sınırları oluşturulmuştur.

You might be interested:  Izmir Çanakkale Otobanı Ne Zaman Bitecek?(En iyi çözüm)

Izmir çiğli nüfusu ne kadar?

Çiğli nüfusu 2020 yılına göre 204.549. Bu nüfus, 102.183 erkek ve 102.366 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,96 erkek, %50,04 kadındır.

Izmir’de Maltepe var mı?

Maltepe İzmir ilinde yer almakta olup, Maltepe Menemen ilçesine bağlıdır. Maltepe haritası konumu ise 38° 36′ 4.2804” Kuzey ve 26° 53′ 45.2292” Doğu gps koordinatlarıdır. Maltepe bağlı olduğu Menemen ilçe merkezine 15 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Evka 2 hangi semt?

Semt /Mahalle olarak Evka – 2 Mh. ve Çiğli ilçesine bağlıdır.

Çiğli’de neler var?

İzmir Çiğli Belediyesi tarafından kurulan müze içerisinde; uçak simülatör alanı, havacılık alanı, rekreasyon alanları, uzay araştırma alanı, havacılık tarihi alanı, paraşüt kulesi gibi alanların dışında, restoran ve kafe gibi alanlar, eğitim merkezleri ve kültür- sanat merkezi de yer almaktadır.

Çiğli kaç mahalle?

27.05.1992 tarih ve 3806 sayılı yasa ile Çiğli adı altında 10 mahalle metropol olarak değerlendirildikten sonra, Sasalı Beldesi ve Kaklıç Köyü de dahil edilerek ilçe sınırları oluşturulmuştur.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir ‘in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

Izmir Çiğli nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden Çiğli ‘ ye ulaşım 542, 547 ve 920 no’lu Eshot hatları ile sağlanmaktadır. Havalimanı’ndan Çiğli ‘ ye ulaşım İzban hattı ile doğrudan sağlanabilmektedir. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde indikten sonra Çiğli dolmuşlarına aktarma yapılması gerekmektedir.

Bornova Çiğli hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Çiğli yakınından geçiyor: 268, 505.

Çiğliye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Çiğli yakınından geçiyor: 227, 595, 912.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *