Izmir Değirmendere Şelalesi Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

gezicini.com

  • Değirmendere Malta Şelalesi’ne Nasıl Gidilir? Menderes ilçesi Değirmendere Köyü sınırları içerisinde buluna şelaleye gitmek için; Gaziemir üzerinden Menderes yolunu takip ederek, Gümüldür yolundan değirmendere köyü ayrımından giriyorsunuz. Bu yoldan devam ettiğinizde sizi Tahtalı Barajı’na ulaştırıyor.

Malta şelalesi nasıl gidilir?

Gaziemir üzerinden Menderes yolunu takip ederek Gümüldür yolu üzerinden Değirmendere ayrımına giriyorsunuz. Bu ayrım Değirmendere köyünün içerisinden geçerek sizi Tahtalı barajına ulaştıracak. Tahtalı barajına ulaştıktan sonra toprak yolu takip ederek yaklaşık 5 KM sonra Malta Şelalesinin bulunduğu yere ulaşıyorsunuz.

Menderes Malta Şelalesi Nerede?

Malta Şelalesi, İzmir ilinin Menderes ilçesi Değirmendere Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezine oldukça yakın olan bu güzel mekanda kendinizi adeta cennette hissetmenizi sağlayacak güzelliktedir. Yerel halk tarafından Malta değil de Değirmendere Şelalesi olarak adlandırılıyor.

Malta Gölü nerede?

Malta Gölü Nerede? Malta Gölü, Nowe Miasto bölgesinde.

Izmir menderes ne yapılır?

Menderes ‘ te Gezilecek Yerler

  • Gümüldür.
  • Klaros (Denizpınarı)
  • Menderes Orman Kampı
  • DSİ (Devlet Su İşleri) Kampı
  • Özdere.
  • Kalemlik Plajı
  • İpekkum Plajı
  • Kolophon Antik Kenti.

Izmir’de nerede şelale var?

Aşıklar Şelalesi Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin Dikili ilçesine bağlı olan Nebiler Köyünde yer almaktadır. Tatil bakımından güzel bir konuma sahip olan İzmir, Aşıklar Şelalesi ile her yıl daha fazla turist ve aşığın ziyaretlerine açık hale gelmiştir. Aşıklar Şelalesine Nasıl Gidilir?

You might be interested:  Izmir Marşı Ne Zaman Yazıldı?

Değirmençayırı şelalesi nasıl gidilir?

Değirmençayırı Şelalesi ‘ne gitmek için uzun bir yürüyüşü göze almanız gerekmektedir. Kargalı köyü yolunu takip ederek yola yürerek batı yönünde devam ettiğinizde, ortalama olarak bir bir buçuk saat içerisinde şelaleye ulaşabilirsiniz.

Malta adası hangi ülkeye aittir?

Malta veya resmî adıyla Malta Cumhuriyeti (Maltaca: Repubblika ta’ Malta ), Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino.

Malta uçak ile kaç saat?

1871 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km /h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 2 saat 40 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Maltadan Türkiyeye uçuş var mı?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Malta (Malta) uçuşları düzenliyor.

Gümüldürün Neyi Meşhur?

İzmir’in şirin turistik yerlerinden olan Gümüldür, satsuma mandalinası ile oldukça ünlüdür. İzmirKuşadası üzerinde bulunan bu şirin yer turizm açısından hala gelişme aşamasındadır. Diğer tatil beldelerine oldukça yakın durumdadır.

Izmir Menderes nerelere yakın?

Menderes, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 81.000 nüfuslu bir ilçesidir. Menderes ilçesi, İzmir ‘in Selçuk, Torbalı, Buca, Gaziemir, Karabağlar, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçeleriyle komşudur ve İzmir ‘in Ege Denizine kıyısı olan ilçelerindendir.

Izmir Menderes nasıl bir yerdir?

İzmir ‘e 23 kilometre mesafedeki Menderes, doğal dokusunu koruyan ender yerlerden biri. 43 kilometrelik sahil şeridinde birbirinden güzel koyları barındıran, dünyanın en büyük kehanet merkezi Klaros’un bilinmezliklerle dolu tarihsel bir hava kattığı Menderes, turizmde çıtasını her geçen gün yükseltiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *