Izmir Den Istanbul’a Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

  • İzmir – İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 490 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 5 saat 25 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 328 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 56 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 26.95 Lt, benzinli bir araç ise 39.2 Lt yakıt tüketir.

Izmirden istanbula giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden gelen ziyaretçiler İstanbul – İzmir Otoyolu’nu kullanabilirler. Bu yol ile İstanbul – İzmir arası yolculuk ortalama 4.5 saat sürmektedir.

Izmir istanbul parasız yol kaç km?

Otoyol sayesinde İstanbul- İzmir arası 8 saat süren yolculuk 3,5 saate düşecek. İstanbul-İzmir arasındaki mevcut yol yaklaşık 515 kilometre. Otoyolla iki kent arası 426 kilometreye düşmüş olacak. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki 8.5 saatlik seyahat süresinin 3,5 saate düşeceği hesaplanıyor.

Istanbul izmir eski yol kaç km?

İSTANBUL İZMİR ARASI KAÇ KM? O-5 üzerinden Osman Gazi Köprüsünü kullanmadan ( eski yoldan 569 km ) gidişiler ortalama 90 km fazla yol kat ediyorsunuz.

You might be interested:  Izmir Bostanlı Nasıl Bir Yer?(EN iyi 5 ipucu)

Mersine giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir’den Mersin’e özel araçla gitmek için Uşak, Afyonkarahisar, Konya, Ereğli, Pozantı, Tarsus rotası takip ediliyor.

İstanbul Fethiye hangi yoldan gidilir?

İstanbul Fethiye yol güzergahı: İstanbul – İzmit – Sakarya – Kütahya – Afyon – Burdur – Tefenni – Çavdır – Söğüt – Kemer – Fethiye güzergâhını izleyebilirsiniz.

İstanbul İzmir kaç saat yeni yol?

İstanbul – İzmir arası, otoyolun açılmasıyla 100 kilometre kısaldı. 192 kilometrelik yeni bölümün hizmete girmesiyle 8.5 saatlik yol, 3.5 saate indi.

İstanbul İzmir feribot seferi var mı?

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin üç yıl önce son verdiği İstanbul -İzmir seferini artık bir özel şirket yapacak. Haydarpaşa’ dan kalkan gemi 16 saatlik yolculuk sonrasında İzmir Alsancak Limanı’na yanaşacak.

İstanbul İzmir arası yeni otoban kaç TL?

1. sınıf araçlar 367 TL ödeyecek. 2. sınıf araçlar 568,50 TL ödeyecek. 3. sınıf araçlar 696,50 TL ödeyecek.

İstanbul İzmir kaç saatte gidilir?

İstanbul ile İzmir arasındaki 8,5 saatlik seyahat süresini 3,5 saate düşürecek İstanbul – İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik kesimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

Bursa İzmir yeni otoban kaç km?

TOPLAM 426 KM. İstanbul- Bursa – İzmir otoyolunun toplam uzunluğu 426 km. 201 kilometre otoyol ve 33 kilometrelik bağlantı yolu daha önce etaplar halinde trafiğe açıldı. Bursa ‘da yapılacak törenle 192 km ‘lik bölümü de hizmete alınarak tamamı açılmış olacak.

İzmir İstanbul arabayla kaç TL?

Peki bu yolu kullanmak kaç para? Otomobiller için İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL olacak. Bu rakam gidiş ve dönüş olarak hesaplandığında 500 TL ‘yi geçecek.

You might be interested:  Izmir Hatay Giyim Pazarı Hangi Gün?(Soru)

İstanbul İzmir arası otobüsle kaç saat sürer?

İstanbul İzmir Otobüs Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor? İstanbul İzmir otobüs yolculuğu süresi sefer saati, duraklama yapılan destinasyonlar, kalkış ve varış noktaları doğrultusunda 6 saat ile 9 saat 25 dakika saat arasında değişebilir.

Istanbul’dan Mersine giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul – Mersin arası mesafe ise ortalama 946 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. Seyahat sırasında Aksaray, Pozantı, Tarsus’tan geçilmektedir. Ankara- Mersin arasındaki mesafe 498 km olup, ortalama 5 saat 30 dakikada tamamlanmaktadır.

Adanaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Türkiye’nin birçok kentinden şehirlerarası otobüs firmaları ile Adana’ya direkt ulaşım sağlanıyor. Özel araçla İstanbul’dan Adana’ya gelmek isteyenlerin Bolu, Ankara, Aksaray, Pozantı rotasını takip etmeleri gerekiyor. Bu güzergahın uzunluğu 920 km.

Adama Mersin arası kaç km?

Adana ile Mersin arası 90 km sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *