Izmir Dikiliye Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

İzmir‘den banliyö treni İZBAN’la Aliağa İstasyonu’na geldikten sonra istasyondan kalkan 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma Merkezi otobüsünü kullanarak Dikili merkeze kadar ulaşabilirsiniz. Aliağa’dan kalkan ESHOT otobüsü Çaltılıdere, Yeni Şakran, Çandarlı rotasını izleyerek Dikili’ye ulaşıyor.

  • İzmir’den Dikili’ye Nasıl Gidilir İzmir şehir merkezinden 9 Eylül – Menemen ve Aliağa’nın ardından Dikili’ye varmak mümkün. Dikili’ye İzmir Havaalanı üzerinden gelmek istiyorsanız eğer servis, transfer ve taksi gibi şehir içi ulaşım seçenekleri gün boyu mevcut.

Istanbulda Dikili nerede?

Dikili ‘ye arabayla nasıl gidilir: Dikili, İzmir-Çanakkale Karayolu üzerinde konumlanıyor. İstanbul yönünden özel araçla gelenlerin Soma-Bergama yolunu takip etmeleri gerekiyor. Dikili, İstanbul ‘a 412 km (4 saat 15 dk), Ankara’ya ise 664 km (7 saat 15 dk) uzaklıkta.

Izmir dikili nereye bağlı?

Dikili, İzmir’in kuzey bölümünde yer alıyor ve İzmir il merkezine 120 km uzaklıkta. Dikili ‘nin kuzey komşusu Balıkesir, doğu komşusu Bergama ve batı ile güneyinde de Ege denizi bulunuyor.

Dikili hangi otobüs firmaları?

Dikili Otobüs Firmaları

  • Ana Sayfa.
  • Anadolu Ulaşım.
  • Balıkesir Uludağ Turizm.
  • Çanakkale Truva Turizm.
  • Didim Seyahat.
  • Efe Tur.
  • İzmir Turizm.
  • Kamil Koç Turizm.

Izmir dikili otobüsleri nereden kalkıyor?

İzmir Otogar’ın ilçe katından hareket eden Dikili Otobüsleri, Otogar’dan sonra çevre yolunu izleyerek Yeni Girne, Dedebaşı, Serinkuyu, Menemen, Aliağa güzergahını takip ederek Dikili ‘ye ulaşıyor. Otobüslerin sefer sıklığı 60 dakika.

Izmir urla arası kaç kilometre?

İzmir Urla arası 39 Km ‘dir. Bu mesafe 35 dakika sürmektedir.

You might be interested:  Izmir Menderes Denizi Nasıl?(Çözülmüş)

Dikili taşlar nerelerde var?

Dikilitaş ya da Theodosius Dikilitaşı, Sultanahmet Meydanı’nın güney tarafında, Yılanlı Sütun’un yanında bulunan bir Antik Mısır dikilitaşıdır. MS 390 yılında Roma imparatoru I. Theodosius tarafından Mısır’dan getirilerek şimdiki yerine dikilmiştir.

Dikilitaş hangi şehirde?

Bugün İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda(hipodrom) halen dikilidir. “Roma dünyanın dikilitaş başkentidir” denilebilir.

İzmir Dikili hangi ilçelere yakın?

İlçemiz konumu itibariyle Ege denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa’dır.

Dikili İzmir’in ilçesi mi?

İzmir ‘in kuzeyinde yer alan Dikili ‘nin il merkezine uzaklığı 120 kilometredir. İlçenin doğusunda Bergama ilçesi, kuzeyinde Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesi, batısında ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Dikili Salihleraltı nereye bağlı?

Salihleraltı 39.164738 enlem ve 26.841644 boylamda yer almaktadır. Dikili ilçesine bağlıdır. Salihleraltı haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *