Izmir Ege Mahallesi Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

  • Ege Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Ege Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Kahramanlar semtinde bulunan Ege Mahallesi Konak ilçesine bağlıdır. Ege Mahallesi haritası konumu ise 38° 25′ 56.0352” Kuzey ve 27° 9′ 13.2516” Doğu gps koordinatlarıdır.

Izmir Ege Mahallesi hangi semtte?

Semt / Mahalle olarak Ege Mh. ve Konak ilçesine bağlıdır. Ege Mahallesi haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ege Mahallesi posta kodu 35110.

Ege mahallesi nereye bağlı?

Ege Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Kahramanlar semtinde bulunan Ege Mahallesi Konak ilçesine bağlıdır. Ege Mahallesi haritası konumu ise 38° 25′ 56.0352” Kuzey ve 27° 9′ 13.2516” Doğu gps koordinatlarıdır. Ege Mahallesi bağlı olduğu Konak ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Murtake anlamı ne?

Manası ölüler ülkesidir. Rumca Mortakia’dan gelir ve bugünkü İzmir’de resmi adı Ege Mahallesi olan mevkiye denk düşer. Kimse de devletin verdiği ismi kullanmaz. Sakinleri olan Romanlar Mortake ya da Murtake der, dışardakiler tenekeli mahalle olarak isimlendirir.

Murtake nerede?

rumca mortakia’dan gelir ve bugünkü izmir’de resmi adı ege mahallesi olan mevkiye denk düşer. kimse de devletin verdiği ismi kullanmaz. sakinleri olan romanlar mortake ya da murtake der, dışardakiler tenekeli mahalle olarak isimlendirir. çeşitli kaynaklara göre mortakia isminin veriliş sebebi bu mevkide eskiden bulunan

Izmir tenekeli mahallesi nerede?

Tenekeli mahalle diye bilinse de asıl adı Yenişehir. İzmir’in kalbinde, Basmane’ye 5, Konak’a 10 dakika mesafede, Tepecik’te bir Roman mahallesi. Şehrin dibinde ama şehre sanki yıllarca, yollarca uzakta. İzmirliler tarafından pek iyi gözle bakılmayan, güvenli bulunmayan bir yer.

You might be interested:  Izmir Katip Çelebi Diş Hastanesine Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Tepecik Kurucay nerede?

izmir’in yenişehir semtinde bulunan me$hur mahalle. roman nufusuyla bilinir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *