Izmir Ekonomi Üniversitesi Hangi Semtte?(Çözünme)

Ekonomi Üniversitesi 38.388592 enlem ve 27.044725 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Fevzi Çakmak Mh. ve Balçova ilçesine bağlıdır. Ekonomi Üniversitesi haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ekonomi Üniversitesi posta kodu 35330.

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi (kısaca İEÜ), Türkiye ‘nin İzmir şehrinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. 14 Nisan 2001’de kurulan üniversite, Ege Bölgesi ‘nin ilk vakıf üniversitesidir. Eğitim dili İngilizce ve Türkçedir. İçindekiler

Izmir ekonomi üni hangi ilçede?

İzmir Ekonomi Üniversitesi 38.388916 enlem ve 27.044659 boylamda yer almaktadır. Balçova ilçesine bağlıdır. İzmir Ekonomi Üniversitesi haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İzmir Ekonomi Üniversitesi posta kodu 35330.

Izmir Ekonomi Üniversitesi Eskiden hangi oteldi?

Başlangıçta üniversitede iki fakülte, beş yüksekokul ve iki enstitü bulunmaktaydı. 1 Temmuz 2001’de dönemin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Piriştina’nın önerisiyle Balçova’da dokuz yıldır kullanılmayan Grand Plaza otelinin binasının üniversite tarafından kullanılmasına karar verildi.

Izmir Ekonomi Üniversitesi kaç dönüm?

Bu yıl 9 fakülte, 2 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul, 2 enstitüde 25 yüksek lisans ve 6 doktora programında eğitim veren İzmir Ekonomi Üniversitesi (IEU), yeni kampus alanıyla kente farklı bir soluk getirecek. 200 milyon TL’lik yatırımla inşa edilecek Güzelbahçe Kampusu, 200 dönümlük alan üzerine inşa edilecek.

You might be interested:  Izmir Yeşilova Nasıl Bir Yer?

Izmir Ekonomi Üni nasıl gidilir?

Karşıyaka’dan İZBAN ile Cumaovası yönüne doğru Halkapınar yada Hilal istasyonlarından İzmir Metro’ya aktarma yapınız. İzmir Metro ile Fahrettin Altay istasyonunda inerek buradan 480 ya da 969 numaralı otobüslerden birine binerek Ekonomi durağında indiğinizde İzmir Ekonomi Üniversitesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Ekonomi üniversitesi kaç para?

“Tıp Fakültesi” için 75.250 TL; “Hukuk Fakültesi” ile “Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı” için 63.560 TL; “Mühendislik Fakültesindeki tüm programlar”, “Sağlık Bilimleri Fakültesindeki tüm programlar” ile “Mimarlık programı” için 57.040 TL; diğer tüm lisans programları için 53.810 TL’dir.

Izmir Ekonomi Üniversitesi Özel mi devlet mi?

İzmir Ekonomi Üniversitesi, 2001 yılında öğretime başlamış olup hem İzmir hem de Ege Bölgesi’nin ilk vakıf üniversitesidir.

Izmir Üniversitesi kime ait?

Üniversite 2007 yılında Doğanata Grubu’nun önderliğinde Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı (DEKVA) tarafından kurulmuş olup 2008-2009 öğretim yılında eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlamıştı.

Prof Dr Murat Aşkar kimdir?

20 Eylül 1952 de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamladı. 1974 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Daha sonra aynı bölümde 1976 yılında yüksek lisans ve 1981 yılında doktora çalışmalarını tamamladı.

Izmir özel üniversiteler hangileri?

İzmir ‘deki özel üniversiteler şunlardır:

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi.
  • İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu.
  • İzmir Tınaztepe Üniversitesi.
  • Türk Hava Kurumu (Hava Ulaştırma Fakültesi)
  • Yaşar Üniversitesi.

Izmir Ekonomi Üniversitesi ne zaman kuruldu?

İlk alternatifiniz otobüsle ulaşım olabilir. Bunun için yararlanabileceğiniz ESHOT hatları; 969, 669 ve 169 numaralı hatlardır. Bunlardan birine binerek İzmir Ekonomi Üniversitesi Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Izbanla Balçova’ya nasıl gidilir?

Havaalanından Balçova ‘ya gitmek için Halkapınar yönüne giden İZBAN ‘a bindikten sonra aktarma istasyonunda inip, Fahrettin Altay yönüne giden metroya binerek Balçova şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Nerede Oturulur?(En iyi çözüm)

Izmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nerede?

Görkem Üçtuğ ile temasa geçebilirsiniz (gorkem.uctug@ ieu.edu.tr). Sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *