Izmir Gümüldür Hangi Ilçeye Bağlı?

Satsuma mandalinasıyla bilinen Gümüldür, İzmir‘in Menderes ilçesinin sahil mahallesi. Maviyle yeşilin buluştuğu bir noktada, İzmir‘in güneyinde, Ege Denizi kıyısında bulunan Gümüldür, 7 km’lik sahil şeridi, mavi bayraklı plajları, farklı bütçelere hitap eden konaklama tesisleri ile yaz turizminin gözdesi.

  • Gümüldür İzmir ilinde yer almakta olup, Gümüldür Cumaovası (Menderes) ilçesine bağlıdır. Gümüldür haritası konumu ise 38° 12′ 12.2112” Kuzey ve 27° 9′ 30.5892” Doğu gps koordinatlarıdır. Gümüldür bağlı olduğu Cumaovası (Menderes) ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Gümüldür ilçe midir?

Gümüldür Özdere Ürkmez ekonomik, sosyal, kültürel ve coğrafi anlamda ilçe olmayı çoktan hak etmiştir. Devletten aldığından fazlasını, devlete veren bir İzmir/menderes GÜMÜLDÜR köyüdür. GÜMÜLDÜR ‘nin ilçe olmasıyla hem Gümüldürlürler, hem de komşu köyler derin bir nefes alacaktır.

Gümüldür izmir arası kaç km?

İzmir ‘den Gümüldür ‘e Ulaşım İzmir merkeze bir kere ulaştınız mı, geriye sadece 50 km ‘lik bir mesafeniz kalıyor. Bir araç kiralayıp yolların keyfini çıkara çıkara gidebileceğiniz gibi otobüs ve minibüsleri de kullanabilirsiniz.

Izmir Özdere nereye bağlı?

Özdere Cumhuriyet, İzmir ‘in Menderes ilçesine bağlı bir mahalle.

Gümüldüre hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Gümüldür yakınından geçiyor: 776, 778, 986.

Özdere Gümüldür hangi ilçeye bağlı?

İzmir şehir merkezinin güneyinde, Menderes ilçesi sınırlarında bulunan Gümüldür, Ege Denizi kıyısında, batısında Payamlı, doğusunda Özdere, güneyinde Ege Denizi ve kuzeyinde Tahtalı Barajı ile çevrili.

You might be interested:  Izmir Tepecik Nereye Bağlı?(Doğru cevap)

Gümüldür mahalle mi?

Gümüldür Cumhuriyet, İzmir ilinin Menderes ilçesine bağlı bir mahalledir.

Özdere izmir arası kaç km?

Özdere, İzmir merkeze sadece 70 km uzaklıkta. Şehrin güney kısmında yer alıyor. Eğer İzmir ‘e uçakla gelmeyi tercih ettiyseniz havaalanından Özdere ‘ye ulaşım için minibüsleri kullanabilir ya da araç kiralayıp geze geze gidebilirsiniz. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecek çünkü havaalanıyla Özdere arasında 45 km var.

Izmir otogar Gümüldür kaç saat?

İzmir – Gümüldür arası otobüs ile ne kadar sürüyor? İzmir – Gümüldür arası otobüs yolculuğu ortalama 7sa 52dk sürmektedir.

Izmir Merkez Seferihisar kaç km?

Seferihisar ‘a Özel Araç İle Ulaşım İzmir şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan Seferihisar ilçesine özel araba ile yolculuk ortalama 45-50 dakika sürmektedir.

Izmir Özdere nerelere yakın?

Özdere, İzmir şehir merkezinin yaklaşık 70 km uzağında bulunur. Buranın güney bölümünde ise Ege Denizi vardır. Menderes’e yaklaşık 43 km, Seferihisar’a yaklaşık 44 km, Selçuk’a yaklaşık 31 km, Kuşadası’na yaklaşık 39 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanına yaklaşık 50 km mesafede bulunmaktadır.

Izmir Özdere nerelere gidilir?

Özdere Gezilecek Yerler

  • özdere.
  • özdere sahil.
  • Özdere Halk Plajı
  • Kalemlik Orman Kampı
  • Özdere Çukuraltı Sahili.
  • Maydanoz Koyu ( Ahmetbeyli Koyu )
  • Çukuraltı
  • Özdere Arkadaş Parkı

Izmir Özdere nasıl bir yer?

Özdere, İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Ege Denizi kıyısında yer alan küçük cennetten bir köşe. Şehir merkezine çok yakın olan Özdere 40 kilometrelik benzersiz sahilinde inci kumlu plajlar bulunduran nadir tatil yerleri arasında bulunuyor.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

You might be interested:  Numarataj Harcı Ne Kadar Izmir?(Doğru cevap)

Izmir ürkmez e nasıl gidilir?

Ürkmez, İzmir ‘in Seferhisar ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. İzmir kent merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için İzmir Üçkuyular’dan ve İzmir Otogar’dan kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *