Izmir Havaalanından Datçaya Nasıl Gidilir?(Soru)

Datçaya gitmek için hangi havaalanı?

Datça’ya ulaşım için bir diğer ve en çok kullanılan alternatif ulaşım yöntemi ise Dalaman Havalimanı üzerinden. Dalaman Havalimanı ‘ndan HAVAŞ ya da MUTTAŞ servisleriyle Marmaris’e gelip, Marmaris Otogarı’ndan Datça’ya dolmuşla geçebilirsiniz. Dalaman Havalimanı, Datça’ya 160 km uzaklıkta.

Datçaya en yakın havalimanı kaç km?

Sorunuzun cevabı: Dalaman Havalimanı Datça arası 162 Km ‘dir.

Dalaman Datça Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya ulaşım: Dalaman Havaalanı Datça arası 160 km. Dalaman Havalimanından Marmaris’e 07.30 ile 01.30 saatleri arasında inen uçaklara göre HAVAŞ servisi düzenleniyor. Marmaris otogarından Datça minibüslerine ile Datça’ya 1 buçuk saatte gidiliyor.

Datçaya hangi ay gidilir?

Datça, kusursuz koylarından dolayı özellikle yaz ayları ziyaretçi çeken bir tatil beldesi. Doyasıya serinleyip, güneşlenmek için Datça ‘yı Haziran ve Ağustos ayları arasında tercih edebileceğiniz gibi daha sakin bir atmosferde denize girmek isterseniz Mayıs, Eylül ve Ekim aylarını da değerlendirebilirsiniz.

Uçakla Datçaya nasıl gidilir?

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan günlük olarak Muğlaya seferler mevcut. Tercihe bağlı olarak Bodrum veya Dalaman Havalimanı’na inerek oradan kalkan havalimanı otobüs seferleri ile Datça’ya gidebilirsiniz. İstanbuldan uçakla yolculuk süresi yaklaşık bir saat sürmektedir.

You might be interested:  Kemer Balon Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Datça Bodrum feribot kaç saat sürüyor?

Bodrum – Datça Feribot seferleri ile 230 kilometrelik ortalama 4 saatte gidilen karayolu mesafesi, 18.5 deniz mili uzunluğundaki feribot yolculuğu ile 1 saat 45 dakikada tamamlanabiliyor.

Bodrum Datça arası araba ile kaç km?

Bodrum ‘dan Datça ‘ya karayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız yaklaşık olarak 4 saatinizi bu yolculuğa ayırmalısınız. 230 kmlik bu yolda ulaşım yorucu olmanın yanı sıra oldukça uzun sürüyor.

Datça’da hava alanı var mı?

Datça ‘da daha önce de belirttiğimiz gibi hava alanı bulunmuyor. Bu nedenle Datça ‘ya uçakla gelmek isterseniz ya Milas-Bodrum Havalimanı ‘na ya da Dalaman Havalimanı ‘na geleceksiniz.

Eski yoldan istanbul bodrum kaç km?

Esenler, İstanbul ile Bodrum, Muğla arası 716 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 8 saat 29 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 468 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 7 dakika sürede tamamlayabilirsiniz.

Muğla otogardan Datçaya nasıl gidilir?

Eğer Muğla ‘da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır. Bunlardan birisi Bodrum Milas havalimanını kullanarak buradan Bodrum Datça feribotu ile yada kara yolu ile ulaşabilirsiniz.

Bodruma en kolay nasil gidilir?

Bodrum, Muğla merkeze 111 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul için ilk seçenek olarak; Yenikapı üzerinden hızlı feribotla Bandırma’ya geçerek Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke, Milas güzargahını takip ederek Bodrum ‘a ulaşabilirsiniz.

Datçaya neden gidilir?

Datça’ya gitmek için neden çok, sadece deniz tatili ile kalmıyor, doğa gezileri, kültür turları ve isteyene rüzgar sörfü imkanı da sunuyor. Ülkemizin rüzgar sörfü başkentinin Alaçatı olduğu hepimizin malumu ama Datça da ikinci sırada geliyor ve meraklılarını Datça ‘nın hemen girişinde geniş bir tesis bekliyor.

You might be interested:  Mersin Izmir Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Ekim ayında Datça’da denize girilir mi?

Datça ‘nın ilkbaharı ile sonbaharının keyfine diyecek yok. Deniz zaten şahane Ekim ayı sonlarına kadar da girebiliyorsunuz.

Datça Nasıl bir?

Datça, Türkiye’nin Ege Bölgesi’ndeki Muğla iline bağlı 13 ilçeden biridir. Adını aldığı Datça Yarımadası’nın üzerinde bulunur. Antalya, Bodrum, Alaçatı, Kuşadası gibi fazla popüler ve kalabalık olan tatil rotalarından hoşlanmayan ve tatilini sakinlik içinde geçirmek isteyenlerin en sevdiği yerlerden biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *