Izmir Ilıca Plajına Nasıl Gidilir?(Çözünme)

  • Ilıca Plajına Nasıl Gidilir? İzmir Çeşme de bulunan en uzun ve en güzel plajlardan olan ılıca plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Ilıca plajına toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin Çeşme merkezden kalkan ılıca plajından geçen dolmuşlara binerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Alaçatı merkezden Ilıca Plajına nasıl gidilir?

Toplu taşıma araçları ile plaja rahatlıkla gidilebilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey Çeşme merkezden kalkan Ilıca Plajı ‘ndan geçen dolmuşlara binmek. Toplu taşıma araçları yerine özel araç ile Ilıca Halk Plajı ‘na gitmek isteyenler Çeşme merkezden yola devam ederek Ilıca tabelalarını takip edebilirler.

Izmir merkezden Ilıca Plajına nasıl gidilir?

İzmir kent merkezinden Çeşme Seyahat otobüslerini kullanarak Ilıca Terminali’ne kadar gelinebiliyor. Ilıca Terminali ile plaj yürüme mesafesinde. Çeşme Seyahat otobüsleri İzmir Otogar ve Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkıyor. Otobüsün tek yön bilet ücreti 17₺.

Çeşme Ilıca Plajı Ücretli mi?

Ilıca plajı girişin ücretsiz olan bir halk plajıdır. Ancak plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralamalarında ücret ödenir. Çeşme ve İzmir civarında denize girmek isteyen kişiler Ilıca Plajı ‘na giderek hem ücretsiz olarak bu muhteşem denizin keyfini çıkarabilir.

You might be interested:  Izmir Ikea Ya Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Ilıca plajında duş var mı?

Plajda ücretsiz WC ve duş imkanı var. Plajda seyyar olarak yiyecek satanlar var, ayrıca kafeterya mevcut.

Altınkum plajı nasıl gidilir?

Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Sarıyer / Altınkum Plajı adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 151, 152, 25A, 25E, 40B, 59RS.
  2. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-03, MİNİBÜS: SRY-04, MİNİBÜS: SRY-13, MİNİBÜS: SRY-16.

Ilıca Plajı kaç para?

Ilıca Plajı Ücretsizdir. Plaja girişler ücretsizdir. Plaj boyunca şezlong veya şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler yer alıyor. Ayrıca plajda voleybol sahaları da yer alıyor. Bunun dışında su sporları yapmak isteyen kişiler Sheraton otel tarafından sunulan su sporları kulübüne kayıt olabilirler.

Izmir merkezden Alaçatı Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı ‘ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı ‘da inebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Izmir Ilıca arası kaç km?

İzmir ve Ilıca ‘nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 81 km ‘dir.

Delikli koy a nasıl gidilir?

Delikli Koy’a Nasıl Gidilir Delikli Koya gitmek için birkaç t tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz Delikli Koya ulaşan toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek veya otostop yaparak aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km.

Kocakarı plajı ücretli mi?

Kocakarı Plajı Giriş Ücreti Plaj “halk plajı ” statüsünde olduğu için girişler ücretsiz. Havlunuzu istediğiniz bir yere sererek güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Ekmeksiz plajı halka açık mı?

İzmir Seferihisar’da doğa ile iç içe, cenneti andıran Ekmeksiz Plajı, Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından arkeolojik SİT alanı olduğu gerekçesiyle geçen yıl kapatıldı. Aynı zamanda tabiat parkı olan bölgeye giriş çıkışlar da yasaklandı.

You might be interested:  Kuşadası Davutlar Nasıl Bir Yer?

Ilıca Plajı rüzgarlı mı?

ılıca plajının kite surfing için uygun mekanlardan olduğunu da hatırlatmak lazım. alaçatı ile ılıca tam zıt istikametteler. alaçatı, etrafındaki tepelerin yerleşimi sebebiyle rüzgarı çok daha kuvvetli alır ancak rüzgar olduğu vakit ılıca plajında da kite surfing için uygun dalgalar oluşur.

Ilıca plajında nerede denize girilir?

Ilıca ile Çeşme arasında bulunan Boyalık Plajı, sakinliğiyle ve turkuaz renkli muhteşem deniziyle ziyaretçilerini büyülüyor. Deniz o kadar berrak ki balıkların size nasıl eşlik ettiğini izleyebilirsiniz. Oldukça sığ denizi çocuklu aileler için uygun.

Ilıca ne yenir?

Ilıca ve civarındaki mekânları sıralayacak olursak, Dost Pide & Pizza, güzel bir akşam yemeği için Altınkapı Restoran, aperatif için İsot Büfe, Veysis Cafe & Restoran, özellikle kumru için Kumrucu Aykut, değişmez lezzet yaprak döner isterseniz Doruk Yaprak Döner gibi mekânları tercih edebilirsiniz.

Ilıca Plajı kaç metre?

Çeşme ilçe merkezine 5 km mesafede bulunan Ilıca Plajı, ülkemizdeki en önemli “Mavi Bayrak” ödülü taşıyan plajlarından biridir. 2 km uzunluğundaki plajıyla Çeşme’nin en uzun plajlarından olan Ilıca Plajı ‘nın denizi oldukça sığdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *