Izmir Istanbul Nasıl Gidilir?

  • Bu senin İstanbul’a gidiş yolunu bulman için en temel soru. Eğer Ankara, Eskişehir, İzmir hattına göre İstanbul’a daha uzak kalıyorsan direkt olarak uçak uçak!! Fakat 200-300km uzaklık civarındaysan YHT Hızlı Tren, deniz otobüsleri ve karayolu otobüslerini tercih edebilirsin.

Istanbul İzmir arası nasıl gidilir?

İstanbul’dan İzmir ‘e demir yolu ile ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. Özel aracı ile İzmir ‘e ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler ise İstanbul – İzmir Otoyolu’nu ve D300-E96 otoyollarını kullanmak durumundalar. İki mesafe arasında hızlı ulaşım için İstanbul – İzmir Otoyolu tercih edilebilir.

Eski yoldan istanbul İzmir kaç km?

İSTANBUL İZMİR ARASI KAÇ KM? O-5 üzerinden Osman Gazi Köprüsünü kullanmadan ( eski yoldan 569 km ) gidişiler ortalama 90 km fazla yol kat ediyorsunuz.

Istanbul İzmir eski yol kaç saat?

Otoyol sayesinde İstanbul – İzmir arası 8 saat süren yolculuk 3,5 saate düşecek. İstanbul – İzmir arasındaki mevcut yol yaklaşık 515 kilometre. Otoyolla iki kent arası 426 kilometreye düşmüş olacak. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki 8.5 saatlik seyahat süresinin 3,5 saate düşeceği hesaplanıyor.

Istanbuldan izmire gitmek kaç para?

2020’de 292 lira olan İstanbul – İzmir otoyolu geçiş ücreti 367 TL’ye yükseldi. Buna karşılık 170.98 TL ile İstanbul – İzmir uçak biletinin otoyol fiyatının yarısından bile az olduğu ortaya çıktı.

You might be interested:  Moneygram Izmir Hangi Bankalarda Var?(Çözülmüş)

İstanbul İzmir feribot seferi var mı?

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin üç yıl önce son verdiği İstanbul -İzmir seferini artık bir özel şirket yapacak. Haydarpaşa’ dan kalkan gemi 16 saatlik yolculuk sonrasında İzmir Alsancak Limanı’na yanaşacak.

İstanbul İzmir özel araçla kaç saat?

İstanbul İzmir arası arabayla ortalama 4 saat 27 dakika, otobüs ile 7 saat 47 dakika ve uçak ile tam 1 saat sürmektedir.

İstanbul İzmir arası yeni otoban kaç TL?

1. sınıf araçlar 367 TL ödeyecek. 2. sınıf araçlar 568,50 TL ödeyecek. 3. sınıf araçlar 696,50 TL ödeyecek.

İstanbul İzmir devlet yolu kaç km?

Turhan, İstanbul – İzmir arasındaki mevcut devlet yolunun yaklaşık 515 kilometre olduğunu anımsatarak, otoyolla iki kent arasının 404 kilometreye düşmüş olacağını bildirdi.

İstanbul İzmir arası otobüsle kaç saat sürer?

İstanbul İzmir Otobüs Yolculuğu Kaç Saat Sürüyor? İstanbul İzmir otobüs yolculuğu süresi sefer saati, duraklama yapılan destinasyonlar, kalkış ve varış noktaları doğrultusunda 6 saat ile 9 saat 25 dakika saat arasında değişebilir.

İstanbul İzmir arası uçakla kaç saat sürer?

Uçak yolculuğu ile 1 Saat 5 Dakika sürmektedir.

İzmir İstanbul arabayla kaç TL?

Peki bu yolu kullanmak kaç para? Otomobiller için İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL olacak. Bu rakam gidiş ve dönüş olarak hesaplandığında 500 TL ‘yi geçecek.

İstanbul İzmir arası arabayla kaç TL?

Şaka Gibi Ama Gerçek: Özel Araçla İstanbul ‘dan İzmir ‘e Gidip Gelmenin Maliyeti 1200 TL ‘yi Buluyor. Özel aracınızla İstanbul – İzmir arasında gidip gelmek ortalama 1200 TL ‘yi buluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *