Izmir Kordona Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

  • İzmir Otogardan 163 umaralı otobüs le kordona ulaşabilirsiniz. İzmir Havaalanından Metro ile Alsancak durağında inerek kordona geçiş yapabilirsiniz. Şahsi arabanızla gidecekseniz aşağıdaki krokiyi inceleyebilirsiniz.

Izmir kordon boyu hangi ilçede?

Kordon Boyu İzmir Konak’ta yer almaktadır.

Kordona metro ile nasıl gidilir?

Metro ile bölgeye ulaşım sağlamak istiyor iseniz Alsancak durağında inebilir ve buradan kordona bağlanabilirsiniz. İzmir hava alanından metro geçmektedir. Bu sebep ile uçaktan inip metro ile direkt olarak kordona geçmeniz mümkün olacaktır.

Alsancak Kordon hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Alsancak Kordon yakınından geçiyor: 253, 921.

Kordon hangi ilde?

Kordon, Türkiye’nin İzmir şehrinde yer alan bir cadde ve kordon boyudur. Geçmişi 1850’li yıllara uzanır. Cumhuriyet Meydanı ile İzmir Limanı arasındaki kıyı şeridini kapsar. 1997’de Burhan Özfatura’nın belediye başkanlığı sırasında altı şeritli karayolu yapılması amacıyla deniz 150 metre dolduruldu.

Izmir kordon hangi ilçe?

Kordon Alsancak Izmir 38.438164 enlem ve 27.141441 boylamda yer almaktadır. Konak ilçesine bağlıdır.

Izmir Kordon uzunluğu ne kadar?

Konak meydanından Alsancak limanına kadar uzanan 2 km. uzunluğundaki sahil şeridine Kordon Boyu diyoruz.

Metro ile Karşıyaka’ya nasıl gidilir?

İzban ile gitmek isterseniz; Aliağa – Menemen İzban hattını kullanarak Karşıyaka durağında inmeniz gerekmektedir. İzban ile ulaşım ücreti ortalama 4-5 TL’dir. Metro ile gitmek için; Evka-3 – Bornova metro hattını kullanarak İzban Aliağa- Menemen hattına aktarma yapmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Izmir Özkanlar Pazarı Nereye Taşındı?(En iyi çözüm)

İZBAN ile konağa nasıl gidilir?

Konak ‘a İZBAN ile gitmek isteyen yolcuların Alsancak durağında, tren ile gitmek isteyen yolcuların da Basmane durağında inmeleri gerekmektedir. İzmir Metro ile gitmek isteyen yolcular ise Konak durağında inmelidir. Konak ‘a İzban, tren ve metro ile ulaşım ücreti ortalama 3-4 TL’dir.

Izbanla Bornova’ya Nasıl Gidilir?

Havaalanından Bornova ‘ya gitmek için Halkapınar yönüne giden İZBAN ‘a bindikten sonra aktarma istasyonunda inip, EVKA3 METRO’ya binerek Bornova şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, otobüs ile ulaşım için 204 BORNOVA METRO – HAVALİMANI hattını kullanabilirsiniz.

Narlidere hangi Otobüs?

Bu Otobüs hatları NARLIDERE yakınından geçiyor: 5, 510, 551, 6.

Izmir otogar Çiğli nasıl gidilir?

Çiğli ‘ ye otobüs ile ulaşmak isteyenlerin öncelikle İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşmaları gerekmektedir. İzmir Otobüs Terminali’ne geldikten sonra terminalin 2. Katında yer alan ilçe şehir içi Çiğli minibüsleri ile kolaylıkla yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Istanbul’dan izmir’e giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden gelen ziyaretçiler İstanbul – İzmir Otoyolu’nu kullanabilirler. Bu yol ile İstanbul -İzmir arası yolculuk ortalama 4.5 saat sürmektedir.

Kordon’da ne yapılır?

İzmir Alsancak Kordon Boyu Gezilecek Yerleri

  • 1- Kıbrıs Şehitleri Caddesi. Kıbrıs Şehitleri Caddesi.
  • 2- Mask ve Karikatür Müzeleri. İzmir Karikatür Müzesi.
  • 3- İzmir Tarihi Rum Evleri. İzmir Tarihi Rum Evleri.
  • 4- Gazi Kadınlar ve Can Yücel Sokağı
  • 5- Yürüyüş ve Bisiklet Turu.
  • 6- Alsancak Kordon Boyunda Nerede, Ne Yenir?

Izmir kordon nereye yakın?

İzmir Kordon nerede diyecek olursanız cevabımız Alsancak olacak. Tüm İzmirlilerin bildiği ve buluşma noktası yaptığı yerlerden biridir. Alsancak ‘taki randevularda “ Kordon ‘da buluşalım” cümlesi bir rutin olmuştur. İzmir Kordon yeşil ve maviden oluşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *