Izmir Otogardan Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

 • İzmir Otogarı’nda Eski Foça otobüslerine binip tatilin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. İstanbul’dan İzmir’e uçmayı tercih ettiyseniz, Adnan Menderes Havaalanı’ndan Yeni Foça’ya gelen otobüsler mevcut. Yeni Foça’dan da Eski Foça’ya yine minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Izmir otogar eski Foça nasıl gidilir?

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali (İZOTAŞ) ile Foça ilçe merkezi arasında Foça dolmuşlarının direkt seferleri var. İzmir Otogarı’nın üst katındaki ilçe peronlarından (101 ve 102 nolu peron) hareket eden dolmuşların ilk seferi 06.00, son seferi ise saat 20.00’de.

Karşıyaka’dan Yeni Foça ya nasıl gidilir?

Karşıyaka ‘ dan Foça ‘ya otobüsle nasıl gidilir? Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 ( Foça -Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 ( Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Eski Foça dan Yeni Foça ya nasıl gidilir?

İzban istasyonlarında Aliağa yönüne doğru giden trene binilerek, Hatundere istasyonunda indikten sonra 744 ESHOT (otobüs)’a binerek Foça ‘ya ulaşım sağlanılacaktır.

Bornova eski Foça nasıl gidilir?

Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı- Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz. Yolculuğun toplam süresi 2,5 saat, ücret ise 20-30₺ arasında.

You might be interested:  Izmir Otogardan Bayraklı Adliyesine Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Izmir foça otobüsleri nereden kalkıyor?

Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

Izmir merkezden dikiliye nasıl gidilir?

İzmir ‘den banliyö treni İZBAN’la Aliağa İstasyonu’na geldikten sonra istasyondan kalkan 837 numaralı Dikili-Aliağa Aktarma Merkezi otobüsünü kullanarak Dikili merkeze kadar ulaşabilirsiniz. Aliağa’dan kalkan ESHOT otobüsü Çaltılıdere, Yeni Şakran, Çandarlı rotasını izleyerek Dikili’ye ulaşıyor.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça ‘ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Yeni Foça hangi durak?

Yeni Foça ‘ya Metroyla Gitmek Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz.

Hatundere Foça arası kaç dakika?

744 (ESHOT) 744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 ( Foça ), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 44 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 63 dakika.

Foça nerede denize girilir?

Foça’da nerede denize girmeli?

 • Yeni Foça Halk Plajı Yeni Foça ‘nın halk plajı uzun bir sahil şeridine sahip.
 • Eskı Foça Belediye Halk Plaji. Mavi bayraklı Eski Foça Halk Plajı’nın sahili düzenli ama dardır.
 • Karakum Plajı
 • Kosova Plajı
 • İngiliz Burnu.
 • Mersinaki Koyu.
 • Acar Camping.
 • Sazlıca Camping.

Manisadan foçaya otobüs var mı?

756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Izmir çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla- Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

You might be interested:  Izmir Sahil Ne Zaman Dolduruldu?(Çözünme)

Fahrettin altaydan Foçaya nasıl gidilir?

Fahrettin Altay ‘ dan İzmir Metro ile Hilal ya da Halkapınar istasyonlarından birinde inerek İZBAN’a aktarma yapınız. İZBAN ile Aliağa yönünde Hatundere istasyonunda ininiz. Buradan 744 numaralı otobüse binerek Eski Foça ‘ya ulaşabilirsiniz.

Eski Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *