Izmir Otogardan Selçuk’a Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

İzmir Selçuk dolmuşları: İzmir Selçuk dolmuşları İzmir otogardan ve Gaziemir Semt Garajından kalkıyor. Otogardan kalkan İzmir-Selçuk dolmuşları 40 dakikada bir kalkıyor ve ulaşım otoyoldan yapılıyor. Yolculuk 1 saat sürüyor. İzmir-Selçuk dolmuş ücreti 15 TL.

  • İlçe merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan otogara ilçe merkezinden kalkan dolmuşlara binerek 15 dakikada gidebilirsiniz. Otogar civarındaki ve ilçe merkezindeki taksileri kullanarak da otogardan ilçe merkezine veya otogara ulaşabilirsiniz.

Izmir merkezden Selçuğa nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden otobüs ile gitmek için ise İZBAN’ı kullanıp Selçuk’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Basmane Tren İstasyonu’ndan kalkan Denizli trenine binip Selçuk ‘ta inebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu 2 saatte bir sefer yapmaktadır.

Izmir Şirince ye nasıl gidilir?

Şirince’ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. İzmir ‘den Şirince’ye İzban ile ulaşım Şirince’ye en hızlı ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri. Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak.

Izmir otogardan Şirince ye nasıl gidilir?

Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince ‘ ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince ‘den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün. Dolmuş dışında taksi kullanarak da köye gidilebiliyor.

You might be interested:  Güzelbahçe Izmir Nereye Bağlı?(Çözünme)

Selçuk Izbandan Şirinceye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk ‘a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ‘tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

Izmir’den Selçuk’a Izbanla nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’ den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor.

Izbanla Efese nasil gidilir?

Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol. Önce İzmir’den Tepeköy İZBAN İstasyonu’na gidiyorsunuz, oradan da kart basmadan Selçuk’a ulaşıyorsunuz. İzmir ile Selçuk arası 80 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafe minibüsle 1 saat, İZBAN ile 1 saat 30 dakika civarında sürüyor.

Şirince de denize girilir mi?

Bölge yaz aylarında çok sıcak olduğundan tüm bu kültürel değerleri sıcaktan bunalmadan gezebilmeniz için en uygun dönem bahar ayları ve yaz bitimidir. Bu aylarda, denize girmek de mümkün Şirince Selçuk’a 8 km uzaklıkta

Izmir Şirince de ne yapılır?

Şirince ‘de Gezilecek Yerler, Yapılacaklar

  • Mürver Şurubu deneyin. Mürver Şurubu, dere kenarında yetişen mürver özünden yapılan, buraya özgü bir geleneksel lezzet.
  • 3. St. John Baptist Kilisesi’ne gidin.
  • 4) Hodri Meydan Kulesi’ni görün.
  • 5) Şarap tadımı yapın.
  • Pamucak Plajı
  • 2) Efes Antik Kenti.

Izmir ili ile Kuşadasına nasıl gidilir?

Kuşadası ‘ na İzmir ‘e uçakla geldikten sonra da kolayca ulaşılabilmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na 65 km uzaklıkta olan Kuşadası ‘ na uçaktan indikten sonra HAVAŞ otobüsleri ile gidilebilir. Bazı yerel hava yolu şirketlerinin Kuşadası ‘ na servis hizmeti de bulunmaktadır.

You might be interested:  Bornova'dan Izmir Fuara Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Kuşadası’ndan Şirince ye nasıl gidilir?

Kuşadası’ndan Şirince’ye gitmek için Kuşadası – Selçuk minibüslerine binmeniz ve sonra Selçuk Otogarı’ndan Şirince dolmuşlarına binmeniz gerekir. Özel aracınızla gitmek için Kuşadası – Selçuk karayolunu takip etmeniz ve sonra Selçuk ilçe merkezinden Şirince yoluna sapmanız gerekir. Şirince Köyü’ne ulaşım kolaydır.

Selçuk Şirince Köyü arası kaç km?

Selçuk – Şirince arası arabayla 7 kilometre yani 12 dakika, İzmir Şirince arası 87 kilometre yani 1,5 saat sürüyor.

Konaktan Şirinyere hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirinyer yakınından geçiyor: 304, 441, 515, 72.

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir-Çeşme otoyolundan Çeşme güzergâhına giderken Seferihisar gişesini geçtikten sonra Seferihisar tabelasına sapıp 20 kilometre sonra Sığacık’a varabilirsiniz. İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *