Izmir Otogardan Yeni Foça Ya Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

 • İzmir’e otobüs ya da uçakla geldikten sonra, İzmir otogarından Foça otobüsleri hemen ilk perondandan kalkıyor. Foça-İzmir arasını otobüs ile gitme seçeneğini kullanabilirsiniz. İzban ile Foça’ya gitmek isterseniz; İzban’dan Hatundere istasyonunda inerek 744 dolu otobüse binebilirsiniz.

Izmir yeni foça nasıl gidilir?

Foça ‘ya İzmir ‘den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça -Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça ‘ya gidebilirsiniz.

Yeni Foça hangi durak?

Yeni Foça ‘ya Metroyla Gitmek Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz.

Ankaradan Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça — Ankara arası 630 km kadardır. Tren yolculuğunu sevenlerdenseniz eğer, tabiatın güzelliklerini de görmek isterseniz Ankara — Menemen arası tren kullanılabilir. Ankara ‘dan trenle 14 saat süren yolculuğun sonunda Menemen’e varmış olursunuz. Menemen’den İzban kullanarak Foça’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Gümüldür Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Foçaya uçakla nasıl gidilir?

Foça’ya havayolunu kullanıp ulaşım için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na seferleri olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını kullanabilirsiniz.

Karşıyaka’dan Yeni Foça ya nasıl gidilir?

Karşıyaka ‘ dan Foça ‘ya otobüsle nasıl gidilir? Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 ( Foça -Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 ( Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça ‘ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Foça nerede denize girilir?

Foça’da nerede denize girmeli?

 • Yeni Foça Halk Plajı Yeni Foça ‘nın halk plajı uzun bir sahil şeridine sahip.
 • Eskı Foça Belediye Halk Plaji. Mavi bayraklı Eski Foça Halk Plajı’nın sahili düzenli ama dardır.
 • Karakum Plajı
 • Kosova Plajı
 • İngiliz Burnu.
 • Mersinaki Koyu.
 • Acar Camping.
 • Sazlıca Camping.

Hatundere Foça otobüs kaç dakika?

744 (ESHOT) 744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 ( Foça ), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 44 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 63 dakika.

Bornova eski foça nasıl gidilir?

Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı- Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz. Yolculuğun toplam süresi 2,5 saat, ücret ise 20-30₺ arasında.

You might be interested:  Izmir Den Manisa Ya Nasıl Gidilir?

Izmir foça arası kaç lira?

Foça İzmir Otobüs Bilet Fiyatları

 • Biniş Durağı İniş Durağı Bilet Fiyatı
 • Foça. İzmir Otogar. 23.00 TL.
 • Foça. Kampüs, EGS. 23.00 TL.
 • Foça. Bölge, Hastane. 20.00 TL.
 • Foça. Turan, Bayraklı 17.00 TL.
 • Foça. Serinkuyu, Soğukkuyu, Naldöken. 15.00 TL.
 • Foça. Çiğli. 14.00 TL.
 • Foça. Kent-2, Ulukent. 12.00 TL.

Manisadan foçaya otobüs var mı?

756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Izmir Adnan Menderes Havalimanından Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça ‘ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür. Aynı zamanda HAVAŞ ile Çeşme’ye kadar da gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak havalimanından araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirsiniz.

Izmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir-Çeşme otoyolundan Çeşme güzergâhına giderken Seferihisar gişesini geçtikten sonra Seferihisar tabelasına sapıp 20 kilometre sonra Sığacık’a varabilirsiniz. İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor.

Izmir Çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla- Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *