Izmir Otogardan Yeni Foça’ya Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar‘a gidebilirsiniz. Otogar merkezdedir. İzmir Şehirlerarası Otogar’dan Yeni Foça‘ya minibüs seferleri mevcuttur. Dolmuş seferleri karşılıklı olarak 06.30’da başlayıp 18.30’da sona eriyor.

 • İzmir Otogarı’nda Eski Foça otobüslerine binip tatilin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. İstanbul’dan İzmir’e uçmayı tercih ettiyseniz, Adnan Menderes Havaalanı’ndan Yeni Foça’ya gelen otobüsler mevcut. Yeni Foça’dan da Eski Foça’ya yine minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Izmir yeni foça nasıl gidilir?

Foça ‘ya İzmir ‘den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça -Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça ‘ya gidebilirsiniz.

Karşıyaka’dan Yeni Foça ya nasıl gidilir?

Karşıyaka ‘ dan Foça ‘ya otobüsle nasıl gidilir? Karşıyaka İskele – Menemen arasında sefer yapan 400 numaralı otobüs ile Menemen’e gidip oradan 744 ( Foça -Menemen Hatundere Aktarma) ve 745 ( Yeni Foça – Biçerova Aktarma) numaralı otobüs aktarması yapmanız gerekiyor. Otobüs oradan da Yeni Foça ‘ya geçiyor.

Yeni Foça dan Bornova’ya Nasıl Gidilir?

Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı- Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz. Yolculuğun toplam süresi 2,5 saat, ücret ise 20-30₺ arasında.

You might be interested:  Izmir Seferihisar Arası Ne Kadar?(Doğru cevap)

Ankaradan Eski Foça’ya Nasıl Gidilir?

Foça — Ankara arası 630 km kadardır. Tren yolculuğunu sevenlerdenseniz eğer, tabiatın güzelliklerini de görmek isterseniz Ankara — Menemen arası tren kullanılabilir. Ankara ‘dan trenle 14 saat süren yolculuğun sonunda Menemen’e varmış olursunuz. Menemen’den İzban kullanarak Foça’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yeni Foça hangi durak?

Yeni Foça ‘ya Metroyla Gitmek Hatundere istasyonunda 745 Numaralı otobüsler ile Yeni Foça Otogar’a gidebilirsiniz.

Yeni Foça Halk Plajı nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile plaja gelenler İzmir Otogarı’ndan minibüs kullanarak ulaşabilirler. Yeni Foça ‘ya herhangi bir İZBAN durağından trene bindikten sonra Biçerova İstasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. 745 numaralı Yenifoça-Biçerova Aktarma ESHOT otobüsleri ile de ulaşmak mümkündür.

Hatundere Foça arası kaç dakika?

744 (ESHOT) 744 otobüs hattının ilk durağı Hatundere İstasyon olup son durağı Eski Foça durağıdır. 744 ( Foça ), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 744 hattında 44 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 63 dakika.

Foça nerede denize girilir?

Foça’da nerede denize girmeli?

 • Yeni Foça Halk Plajı Yeni Foça ‘nın halk plajı uzun bir sahil şeridine sahip.
 • Eskı Foça Belediye Halk Plaji. Mavi bayraklı Eski Foça Halk Plajı’nın sahili düzenli ama dardır.
 • Karakum Plajı
 • Kosova Plajı
 • İngiliz Burnu.
 • Mersinaki Koyu.
 • Acar Camping.
 • Sazlıca Camping.

Izmir Adnan Menderes Havalimanı Foça arası kaç km?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘ndan Foça ve Çeşme’ye Nasıl Gidilir? İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça ‘ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür.

Izmir çeşme nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Çeşme’ye belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla- Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

You might be interested:  Izmir Optimuma Nasil Gidilir?(Çözülmüş)

Izmir havaalanından otogara nasıl gidilir?

İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘ndan İzban’a binip, Halkapınar İstasyonu’na gitmeniz gerekiyor. Daha sonra istasyon önünden kalkan minibüslere binerek, İzmir Otogarı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aktarmalı yolculukta, havalimanından otogara gitmek ortalama 40 – 45 dakika sürüyor.

Izmir foça arası kaç lira?

Foça İzmir Otobüs Bilet Fiyatları

 • Biniş Durağı İniş Durağı Bilet Fiyatı
 • Foça. İzmir Otogar. 23.00 TL.
 • Foça. Kampüs, EGS. 23.00 TL.
 • Foça. Bölge, Hastane. 20.00 TL.
 • Foça. Turan, Bayraklı 17.00 TL.
 • Foça. Serinkuyu, Soğukkuyu, Naldöken. 15.00 TL.
 • Foça. Çiğli. 14.00 TL.
 • Foça. Kent-2, Ulukent. 12.00 TL.

Manisadan foçaya otobüs var mı?

756, Menemen bölgesinde bulunan Foça – Manisa Yolu konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *