Izmir Otogarı Nereye Taşınacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yakın gelecekte metro ve hızlı tren hatlarının uzanacağı İzmir Otogarı‘nı, İzmir Ana Transfer Merkezi’ne dönüştürecek.

  • Taşınacağı yönünde söylentiler dolaşan bir diğer kurum ise İzmir otogarı. İzmir Otogarının Kemalpaşa Sütçüler tarafına taşınacağı hatta burada kamulaştırma yapılmaya başlandığına dair söylentiler olsa da bu konuda ne otogarın işletmeciliğini yapan İZOTAŞ’tan ne de başka yetkili bir kurumdan taşınacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Izmir otogar kimin?

Otogarın işletme hakkı 2023’e kadar İZOTAŞ’a aittir.

Izmir eski garaj ne zaman kapandı?

Basmane’deki eski garaj 1975 yılına kadar ayakta kalabildi.

Izmir otogar ne zaman yapıldı?

İzmir Şehirlerarasi Otobüs Terminali 38.430729 enlem ve 27.213806 boylamda yer almaktadır. Bornova ilçesine bağlıdır. İzmir Şehirlerarasi Otobüs Terminali haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İzmir Şehirlerarasi Otobüs Terminali posta kodu 35070.

Izmir otogar kaç katlı?

Yazın ortalama 4000 ve kışın ortalama 2500 otobüs çıkış sayısı 380 araçlık açık ve 120 araçlık kapalı olmak üzere toplam 500 araçlık otopark. Toplam 7 bin metrekarelik alana kurulu 3 adet akaryakıt istasyonu. 150 yatak kapasiteli 7 katlı otel.

Izotaş Genel Müdürü kim?

İZOTAŞ Genel Müdürü Şerafettin Aslan ise Ulaştırma Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı’nın istekleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ve bu anlamda terminale yaklaşık 5 milyon TL’lik bir yatırım hedeflediklerini vurgulayarak, “Ulaştırma bakanlığımız burayı hava alanı standartlarına göre uydurmamızı istiyor.

You might be interested:  Izmir Alsancağa Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Izotaş kurucusu kimdir?

Mehmet NİYAZOĞLU Türkiye’nin gelişmesiyle beraber büyüyen otobüsle yolcu taşımacılığının sorunlarını çözebilmek ve otobüsçüleri bir çatı altında toplamak amacıyla 1968 yılında Ege Otobüsçüler Derneğini (EBOD) kurdu ve başkanlığına seçildi. Vefatına kadar başkanlığı devam etti. 1970 yılında evlendi.

Izmir Otogar metro var mı?

505 numaralı Çamkule-Bornova Metro hattı da otogardan geçiyor. Dilerseniz bu hattı da kullanabilirsiniz.

Izmir otogara hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İzmir Otogar İzotaş yakınından geçiyor: 117, 302, 60, 699.

Çiğli izmir Otogar arası kaç km?

İzmir ile Çiğli, İzmir arası toplam mesafe 27 km ‘dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 26 dakika sürecektir.

Izmir otogar Balçova kaç km?

Balçova ‘ya Otobüs ile Ulaşım Balçova ‘ya gitmek isteyen ziyaretçilerin 30 km uzaklıktaki İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir.

Izmir havaalanı otogar arası kaç dakika?

Havalimanı ile otogar arasında bulunan 26 kilometrelik mesafe kiraladığınız araçta ortalama 30 – 35 dakikada gidebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *