Izmir Şirince Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

  • İzmir’den Şirince’ye nasıl gidilir ; -İzmir’den trene binip (İzmir Basmane – Denizli yönü) 1.5 saat yolculuk yaparak Selçuk’a varabilir ve Selçuk merkezken minibüsler ile Şirince Köyü’ne gidebilirsiniz,

Izmirden Şirinceye nasıl gidilir İZBAN?

Şehir merkezinde bulunan İZBAN istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne giden İZBAN trenine aktarma yapmak gerekiyor. İzmirimkart İZBAN ‘da gittiğin kadar öde sistemi geçerli. Bindiğiniz istasyona göre giriş ve çıkışta kartınızı okutarak ücretlendirme yapılıyor.

Şirince ye izmirden nasil gidilir?

Şirince ‘ ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. İzmir ‘den Şirince ‘ ye İzban ile ulaşım Şirince ‘ ye en hızlı ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri. Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak.

Selçuk Izbandan Şirinceye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk ‘a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ‘tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

Izmir’den Selçuk’a Izbanla nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’ den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Alsancağa Nasıl Gidilir?(Soru)

Izbanla Efese nasil gidilir?

Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol. Önce İzmir’den Tepeköy İZBAN İstasyonu’na gidiyorsunuz, oradan da kart basmadan Selçuk’a ulaşıyorsunuz. İzmir ile Selçuk arası 80 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafe minibüsle 1 saat, İZBAN ile 1 saat 30 dakika civarında sürüyor.

Konaktan Şirinyere hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirinyer yakınından geçiyor: 304, 441, 515, 72.

İzmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

İzmir ili ile Kuşadasına nasıl gidilir?

Kuşadası ‘ na İzmir ‘e uçakla geldikten sonra da kolayca ulaşılabilmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na 65 km uzaklıkta olan Kuşadası ‘ na uçaktan indikten sonra HAVAŞ otobüsleri ile gidilebilir. Bazı yerel hava yolu şirketlerinin Kuşadası ‘ na servis hizmeti de bulunmaktadır.

İzmir Şirince de ne yapılır?

Şirince ‘de Gezilecek Yerler, Yapılacaklar

  • Mürver Şurubu deneyin. Mürver Şurubu, dere kenarında yetişen mürver özünden yapılan, buraya özgü bir geleneksel lezzet.
  • 3. St. John Baptist Kilisesi’ne gidin.
  • 4) Hodri Meydan Kulesi’ni görün.
  • 5) Şarap tadımı yapın.
  • Pamucak Plajı
  • 2) Efes Antik Kenti.

Selçuk Şirince Köyü arası kaç km?

Selçuk – Şirince arası arabayla 7 kilometre yani 12 dakika, İzmir Şirince arası 87 kilometre yani 1,5 saat sürüyor.

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir-Çeşme otoyolundan Çeşme güzergâhına giderken Seferihisar gişesini geçtikten sonra Seferihisar tabelasına sapıp 20 kilometre sonra Sığacık’a varabilirsiniz. İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor.

Şirince izmir arası kaç km?

İzmir – Şirince arası yaklaşık 95 kilometre ve 1 buçuk saat sürmektedir. İstanbul – Şirince arası yaklaşık 635 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Ankara – Şirince arası yaklaşık 650 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Bursa – Şirince arası yaklaşık 410 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

You might be interested:  Orange County Kemer Sahibi Kim?

Izmir merkezden Selçuğa nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden otobüs ile gitmek için ise İZBAN’ı kullanıp Selçuk’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Basmane Tren İstasyonu’ndan kalkan Denizli trenine binip Selçuk ‘ta inebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu 2 saatte bir sefer yapmaktadır.

Izmir Alaçatı Nasıl Gidilir?

ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmeti veren otobüs firması. İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı ‘ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı ‘da inebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *