Izmir Tarihi Asansör Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

 • İzmir Tarihi Asansör Nerede ve Nasıl Gidilir İzmir ilinde ve Konak ilçesinde bulunuyor.Tarihi asansöre vapur yolculuğu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Karşıyaka’ya gelerek burada Konak Vapuruna binmeniz gerekecektir.

Konak metrodan tarihi asansöre nasıl gidilir?

Konak Vapur İskelesi ve Konak Metro İstasyonu en yakın toplu ulaşım noktaları arasında. Konak Meydanı’ndan taksiye binerek trafik yoğunluğuna göre en fazla 10 dakikada Asansör ‘e ulaşılabiliyor. Konak ‘tan yaklaşık 2 km uzaklıkta olan bu tarihi yapıya, sahilden keyifli bir yürüyüşle 20 dakikada gelinebiliyor.

Konaktan tarihi asansöre hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Tarihi Asansör Binası yakınından geçiyor: 10, 157, 202, 253, 285.

Izmir tarihi asansör hangi semtte?

Günümüzde Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında bulunmaktadır. Tarihi asansörü, haftanın her günü ziyaret edebilir ve kullanabilirsiniz. Asansör sabah 08:00 ile gece 00:00 arasında ziyarete açıktır. Konak ilçesine bağlı Karataş semti çok eskilerde zengin Yahudi ailelerin yaşadığı bir yermiş.

Tarihi asansor hangi durakta?

Tarihi Asansör ‘e ulaşım oldukça kolaydır. Halkapınar-Fahrettin Altay Tramvayı ile Karataş durağında inip sahile paralel iç caddeye geçtiğinizde Dario Moreno Sokağı’na ulaşılıyor.

Izmir asansör neden yapılmış?

1907 yılında Musevi iş adamı “Nesim Levi (Bayraklıoğlu)” tarafından yaptırılan asansör, birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yaptırılmıştır.

You might be interested:  Izmir Torbalı Nasıl Bir Yer?(Çözüm bulundu)

Izmir Karataş ismi nereden gelir?

” Karataş ” adının nereden geldiği ile ilgili çeşitli varsayımlar vardır. Yüzyıl”da, sahip olduğu koruluk ile adı bilinen ve bazı kaynaklarda sözü geçen “Karacataş” adlı yerin, günümüzün Karataş ”ı olduğudur. Bazı araştırmacılar ise semtin adının yörede eskiden mevcut bir taş ocağından geldiğini öne sürmektedir.

Konaktan Alsancağa hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Konak Alsancak Arası yakınından geçiyor: 18, 202, 253.

Izmir asansör saat kaça kadar açık?

İzmir Asansör çalışma saatleri sabah 08:00 ile gece 00:00 arasında.

Izmir Balçova Teleferik nasıl gidilir?

Balçova ‘da Sakarya Caddesindedir. Merkezde olduğu için ulaşmak çok rahattır. Teleferiğe otobüs veya metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Konak tarafından gelecekler metro ve şehir içi otobüsleri (82, 167 ve 320 numaralı otobüsler) ile ulaşabilirler.

Nesim Levi Bayraklıoğlu kimdir?

İzmirli varsıl ve hayırsever bir iş adamı olan Nesim Levi, sahibi olduğu Bayraklı Mağazası nedeniyle Nesim Levi Bayraklı veya Nesim Levi Bayraklıoğlu olarak da anılmıştır. 1849 yılında İzmir’de doğan Nesim Levi, 1926 yılında Paris’te vefat etmiştir.

Nesim Levi kim?

Nesim Levi, Göz Vakfının 10 yıl, Türk Böbrek Vakfının 22 yıl Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı. Halen, Türk Böbrek Vakfı, Göz Vakfı ve Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, 21 Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı mütevelli Heyeti üyesidir. 1991’de Istanbulda gerçekleşen Avrupa Lions Forumu’nun Başkanlığını yaptı.

Izmir tarihi asansör kaç katlı?

Caddeler arası 50 metre yükselti farkından dolayı semt arasında 155 basamakla çıkılan ve ulaşımı kolaylaştırmak için tarihi asansör Musevi işadamı “Nesim Levi” tarafından 1907 yılında yaptırılmıştır. Asansör kulesi 3 katlıdır.

Asansöre nasıl binilir?

Asansör Kullanımı ve Dikkat Edilecek Kurallar

 1. Asansörü kullanacak kişiler, öncelikle gitmek istediği kata ait aşağı ya da yukarı çağırma butonuna basınız.
 2. Eğer asansör kapıları manuel açılıp kapanıyorsa, kapı arkasına yakın durmayınız.
 3. Asansör kapıları otomatik ise, tamamen açılmasını bekleyiniz.
You might be interested:  Izmir Bornovadan Alaçatıya Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Izmir Karataş nereye bağlı?

Karataş İzmir ‘in Konak ilçesinde yer alan bir semttir. İzmir ‘in yönetsel, sanatsal, kültürel ve ticari açıdan en önemli ilçesi olan Konak belediyesine bağlıdır. İzmir ‘in önemli tarihi yapılarından biri olan Tarihi Asansör Karataş semtinde yer almaktadır.

Izmir konakta ne yapılır?

Konak ‘ta Gezilecek Yerler Haritası

 • Kordon Boyu.
 • Kıbrıs Şehitleri Caddesi.
 • Kültür Mahallesi.
 • Alsancak Sevgi Yolu.
 • Cumhuriyet Meydanı
 • Pasaport Vapur İskelesi.
 • Arkas Sanat Merkezi.
 • Kültürpark.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *