Izmir Tire Pazarı Hangi Gün?(En iyi çözüm)

İZMİR‘IN Tire İlçesi’nde her hafta salı günleri kurulan pazarda 5 bin pazarcı tezgah açıyor.

  • Tire pazarı hangi gün? Tire pazarı Salı günleri kurulur. İlçenin neredeyse bütün ana sokaklarına kurulan pazar, Türkiye’nin en büyük açık hava pazarlarından birisidir.

Tire’nin pazarı ne zaman?

Tire Pazarı salı günleri kuruluyor. Yılmaz Göçmen; eskiden pazartesileri kurulduğuna, pazartesi günleri çok yağmur olduğu için sonradan salıya alındığına ama bu sefer de salıları yağmur yağdığına dair bir rivayeti anlatıyor. Bu yağmur söylentisini pazarın bolluk ve bereketine yoruyoruz.

Tire Toki pazarı hangi gün?

İZMİR’in Tire ilçesinde her hafta salı günü kurulan Tire Salı Pazarı, Kırgızistan’ın ardından dünyanın en büyük 2’nci açık hava pazarı olarak öne çıkıyor.

Izmir Kınık pazarı hangi gün?

Kınık yerlileri ve çevre köylerden gelenlerin tezgah açtığı Kınık Pazarı, ilçeye bağlı Patara Köyü’nde kurulmaktadır. Cuma günleri kurulan bu pazarda, ayrıca hediyelik eşya alışverişi yapmak da mümkündür.

Ödemiş Halk pazarı hangi gün?

Açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması sonucu Ödemiş pazarı, Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Gıda Maddeleri Odası ortak aldıkları kararla Cumartesi kurulan Ödemiş pazarının Cuma günü kurulmasına karar verildi. Geçtiğimiz gün yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından 81 il valiliğine genelge gönderildi.

Izmir torbalı semt pazarı hangi gün?

Torbalı ‘da perşembe günü kurulan semt pazarı Tepeköy İZBAN durağına yakınlığından dolayı İzmir ‘in diğer pek çok bölgesinden müşteri çekiyor. Ulaşım olanaklarının fazla olmasından dolayı her hafta binlerce kişi adeta akın ediyor.

You might be interested:  Izmir Gevreği Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Tire Salı Pazarı nerede?

Tire Salı Pazarı – Google My Maps. Cumhuriyet mah. İbni Sina sokak Doktorlar Sitesi. No:2 Kat:1 D:3.

Seferihisar Ürkmez pazarı hangi gün?

Seferihisar ‘ın üretici pazarları Salı günleri Seferihisar Köy Pazarı, Çarşamba günleri Ürkmez Üretici Pazarı, Pazar günleri de Sığacık Kaleiçi Pazarı olarak devam edecek. Seferihisar ‘ın haftalık pazarı ise Cuma günleri Kapalı Pazaryerinde kurulmaya devam edecek.

Izmir Alsancak pazarı hangi gün?

Pazar günleri değişti Konak sınırları içinde cumartesi ve pazar günleri açılan pazarlar ise hafta içine alındı. Buna göre, Cumartesi günü kurulan Levent ve Millet pazarları Salı günü kurulacak. Yine Pazar günü kurulan Alsancak, Yenişehir ve Eşrefpaşa pazarları ise pazartesi günü hizmet verecek.

Hatay sosyete pazarı ne zaman?

Her perşembe günü kurulan Hatay Pazarı ‘nın yeni yerinde salı ve perşembe günleri hizmet vereceği bildirilirken yeni alanda vatandaşların daha rahat alışveriş imkanı bulacağının altı çizildi.

Bostanlı sosyete pazarı ne zaman?

Meşhur Bostanlı Sosyete Pazarı ile sebze ve meyve pazarı her salı Yunus Emre Millet Çarşısı’nda kuruluyor. Vatandaşlar pazaryerine ücretsiz servis ile de gelebiliyor.

Izmir Seferihisar Köy pazarı hangi gün?

ÜRETİCİ PAZARIMIZ:Her salı Köypazarı binamızın önünde 9 köyden gelen yaklaşık 120 çifçinin katılımıyla hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *