Izmir Torbali Nasil Bir Yer?(Çözünme)

 • İzmir ili Torbalı ilçesi bağlı bulunduğu İzmir İl merkezine uzaklığı 45 km dir. Torbalı, İzmir’in 45 km güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Torbalı, orta, batı, güney kısmı ova, kuzey ve kuzeydoğu ile güney batı kısmı dağlar ile çevrili Küçük Menderes Havzası üzerinde 603 km2 lik bir alan üzerinde kuruludur.

Izmir Torbalı nasıl bir yerdir?

156.000 kişilik nüfusa sahip Torbalı ilçesinin yüzölçümü 603 km olup, İzmir ‘in güneydoğusunda yer almaktadır. Birçok tarihi yapıya ve anıtlara sahip ilçe, tam bir kültür şehridir.

Izmir Torbalı’da neler var?

Torbalı Gezilecek Yerler

 • 1 Torbalı Gezilecek Yerler.
 • 2 İzmir – Torbalı Ulaşım. 2.1 Metropolis Antik Kenti.
 • 3 Efeoğlu Tabiat Parkı
 • 4 Tarihi Abdülhamit Seyir Köşkü 4.1 Torbalı ‘nın Saklıkent’i İncircik. 4.2 Key Museum. 4.3 Torbalı Çevresinde Gezilecek Görülecek Yerler.

Torbalı kaç km kare?

Torbalı, İzmir’in 45 km güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Torbalı, orta, batı, güney kısmı ova, kuzey ve kuzeydoğu ile güney batı kısmı dağlar ile çevrili Küçük Menderes Havzası üzerinde 603 km2 lik bir alan üzerinde kuruludur.

Torbalı deniz var mı?

TORBALI ‘DA DENİZ YOK ANCAK ADASI OLDU DSİ burada iki adet bağlantı köprüsü inşa edecek. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşa Görmez adaya ilk Manolya ağaçlarını dikti. Adaya 28 ayrı türlerden 1.700 ağaç dikilecek. Adanın bölgenin en zengin botanik alanlarından biri haline getirilmesi amaçlanıyor.

You might be interested:  Izmir Sığacık Arası Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Torbalı neden Torbalı?

Bilinen bu rivayet ise şu şekilde:“Abdülhamit Torbalı ‘ya Murat Bey’i gönderir. Deve sahipleri ise Haluk Alpsü Bulvarı’na yaklaşırken kervanı durdurur “Torbaları takın torbalı yere geldik” derlermiş zamanla bu alan artık Torbalı diye anılmaya başlanmış.

Torbalı kaç tane köyü var?

Toplam 23 köy bulunmaktadır. Torbalı Köyleri haritası için köy isimlerine tıklayınız.

Torbalı nerelere yakın?

Torbalı ilçesi, hepsi de İzmir ilçesi olmak üzere kuzeyinde Buca ve Kemalpaşa, doğusunda Bayındır, güneydoğusunda Tire, güneyinde Selçuk ve batısında da Menderes ilçeleriyle komşudur ve denizden yaklaşık 30 km içeridedir.

Izmir menderes ne yapılır?

Menderes ‘ te Gezilecek Yerler

 • Gümüldür.
 • Klaros (Denizpınarı)
 • Menderes Orman Kampı
 • DSİ (Devlet Su İşleri) Kampı
 • Özdere.
 • Kalemlik Plajı
 • İpekkum Plajı
 • Kolophon Antik Kenti.

Torbalı nufusu kaç 2021?

İZMİR ili TORBALI ilçesinin 2021 ilçe toplam nüfusu 194285. İZMİR ili TORBALI ilçesinin ilçe toplam erkek nüfusu 97992, İZMİR ili TORBALI ilçesinin ilçe toplam kadın nüfusu 96293. İlçe Merkez nüfusu 194285, bu Merkez nüfusun 97992 ‘si Erkek, 96293’si kadın nüfustür.İlçe Belde/Köy Toplam nüfusu 0’tür.

Torbalı düverlik arası kaç km?

Düverlik Köyü bağlı olduğu Torbalı ilçe merkezine 10 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Torbalı’da kaç mahalle var?

Torbalının 60 mahallesi vardır. Torbalının nüfus olarak en büyük mahallesi Muratbey Mahallesi Nüfusu 18.892’dir. Torbalının nüfus olarak en küçük mahallesi Ortaköy Mahallesi Nüfusu 123’dür.

Torbanın denizi nasıl?

Torba Sahili Özellikleri Sahil rüzgara açık bir konumunda bulunuyor. Bu sebeple zaman zaman dalgalı olabiliyor. Bu dalgalar nedeni ile deniz akşama doğru bulanıklaşabiliyor. Ama yine de rüzgarsız bir günde gayet berrak ve temiz bir denize sahip.

Ayrancılar nasıl bir yer?

İzmir’in en güzel yerlerinden olan Ayrancılar ilçesi, kafa dinleyebileceğiniz sakin ve nezih ortamlardandır. Ayrancılar mahallesi bölgesindeki Gölet, piknik alanlarını gezdikten sonra ise burada yer alan ve yörenin lezzetli yemeklerinin sunulduğu restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *