Izmir Torbalı Nereye Yakın?(Soru)

  • TORBALI İLÇESİ HAKKINDA BİLGİLER İzmir ili Torbalı ilçesi bağlı bulunduğu İzmir İl merkezine uzaklığı 45 km dir. Torbalı, İzmir’in 45 km güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Torbalı, orta, batı, güney kısmı ova, kuzey ve kuzeydoğu ile güney batı kısmı dağlar ile çevrili Küçük Menderes Havzası üzerinde 603 km2 lik bir alan üzerinde kuruludur.

Torbalı hangi ilçeye yakın?

Torbalı, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Buca ve Kemalpaşa, doğusunda Bayındır ve Tire, güneyinde Selçuk, batısında Menderes ilçeleri bulunmaktadır.

Izmir torbalı ismi nereden geliyor?

İsmini antik çağın ünlü şehirlerinden biri olan “Metropolis” bir diğer adıyla Triyanna ya da Tripolis’den aldığı rivayet edilmektedir. Metropolis kentiyle birlikte M.Ö. 2500 yılında Hititler zamanında yörenin geliştiği, M.Ö.

Torbalı kaç km kare?

Torbalı, İzmir’in 45 km güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Torbalı, orta, batı, güney kısmı ova, kuzey ve kuzeydoğu ile güney batı kısmı dağlar ile çevrili Küçük Menderes Havzası üzerinde 603 km2 lik bir alan üzerinde kuruludur.

Torbalı neden Torbalı?

Bilinen bu rivayet ise şu şekilde:“Abdülhamit Torbalı ‘ya Murat Bey’i gönderir. Deve sahipleri ise Haluk Alpsü Bulvarı’na yaklaşırken kervanı durdurur “Torbaları takın torbalı yere geldik” derlermiş zamanla bu alan artık Torbalı diye anılmaya başlanmış.

Torbalı kaç mahalle?

Torbalının 60 mahallesi vardır. Torbalının nüfus olarak en büyük mahallesi Muratbey Mahallesi Nüfusu 18.892’dir. Torbalının nüfus olarak en küçük mahallesi Ortaköy Mahallesi Nüfusu 123’dür.

You might be interested:  Izmir Toros Nerede?(Mükemmel cevap)

Torbali kac koyu var?

Toplam 23 köy bulunmaktadır. Torbalı Köyleri haritası için köy isimlerine tıklayınız.

Torbalıda neler var?

Torbalı Gezilecek Yerler

  • 1 Torbalı Gezilecek Yerler.
  • 2 İzmir – Torbalı Ulaşım. 2.1 Metropolis Antik Kenti.
  • 3 Efeoğlu Tabiat Parkı
  • 4 Tarihi Abdülhamit Seyir Köşkü 4.1 Torbalı ‘nın Saklıkent’i İncircik. 4.2 Key Museum. 4.3 Torbalı Çevresinde Gezilecek Görülecek Yerler.

Torbalı’ya hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Torbalı yakınından geçiyor: 701, 712, 721, 722, 795.

Torbalı nufusu kaç 2021?

İZMİR ili TORBALI ilçesinin 2021 ilçe toplam nüfusu 194285. İZMİR ili TORBALI ilçesinin ilçe toplam erkek nüfusu 97992, İZMİR ili TORBALI ilçesinin ilçe toplam kadın nüfusu 96293. İlçe Merkez nüfusu 194285, bu Merkez nüfusun 97992 ‘si Erkek, 96293’si kadın nüfustür.İlçe Belde/Köy Toplam nüfusu 0’tür.

Torbalı düverlik arası kaç km?

Düverlik Köyü bağlı olduğu Torbalı ilçe merkezine 10 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Torbalı Ormanköy izmir arası kaç km?

Çengele ( Ormanköy ) günümüzde Torbalı ilçesine 21 km. uzaklıktadır.

Torbalı Rakım kaç?

Yapay olarak oluşturulan adada fidan diken Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşa Görmez “Toprağı, havayı, suyu koruyan muhteşem bir sosyal alan projesi, Türkiye’nin en büyük çevre yatırımlarından birisi ilçemizde hayata geçecek.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *