Izmir Yeşilyurt Nasıl Bir Yer?(Çözüm bulundu)

  • Yeşilyurt, İzmir ilinin Karabağlar ilçesinde bir semt. İzmir’in en merkezi ve en büyük semtlerinden biridir. Semt eskiden ayrı bir belediyelik, ardından Konak Belediyesi’ne bağlı bir şube müdürlüğü haline getirildikten sonra, Karabağlar’a bağlanması ile şube müdürlüğü niteliğini de kaybetmesine rağmen ilçenin en önemli yerlerindendir.

Izmir Karabağlar tehlikeli mi?

KARABAĞLAR ‘DA TEHLİKE İzmir ‘in Karabağlar, Menemen, Narlıdere, Buca, Karşıyaka ve Kemalpaşa ilçelerinde toplam 900 hektarlık alan 6306 sayılı kanun çerçevesinde riskli alan olarak ilan edildi. İzmir ‘de en çok riskli alanı bulunan ilçe olarak ise, 540 hektarla Karabağlar ön plana çıktı.

Izmir Karabağlar nasıl bir ilçe?

Karabağlar, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, batısında Güzelbahçe ve Seferihisar, kuzeybatısında Balçova ve Narlıdere ilçeleri bulunmaktadır. Nüfus bakımından İzmir ‘in Buca’dan sonra en büyük ikinci ilçesidir.

Izmir yeşilyurt nereye bağlı?

Yeşilyurt, İzmir ilinin Karabağlar ilçesinde bir semt. İzmir ‘in en merkezi ve en büyük semtlerinden biridir.

Izmirin en güzel yeri neresi?

Geniş yolları, sakin trafiği, temiz havası ve uzun sahil yolu ile Güzelbahçe, İzmir ‘deki en güzel semtler arasında kendine yer buluyor. Geçmişin izlerini ve modern mimarinin estetiğini bir arada görebileceğiniz bu semtte, huzurlu ve keyifli bir yaşam sürebilirsiniz.

You might be interested:  Kuşadası Güzelçamlı Denizi Nasıl?(Soru)

Izmirde hangi ilçede yaşanır?

Bir araştırmaya göre Çeşme, yaşam kalitesi açısından İzmir ‘in ilk sırasında yer alıyor. Ege’nin gözbebeği olan turistik ilçe, Türkiye’de ise 12. sırada Çeşme’ye İzmir ‘de en yakın iki ilçe ise Konak ve Karşıyaka. Bir araştırmaya göre Çeşme, yaşam kalitesi açısından İzmir ‘in ilk sırasında yer alıyor.

İzmir Karabağlar hangi semte yakın?

Karabağlar ilçesi, hepsi de İzmir ilçesi olan kuzeyinde Narlıdere, Balçova ve Konak, doğusunda Buca ve Gaziemir, güneyinde Menderes, güneybatısında Seferihisar ve batısında da Güzelbahçe ilçeleriyle komşudur.

İzmir Karabağlar Neyi Meşhur?

Yörükler tarafından kurulan bu köy çok sayıda tarihi yapıya sahiptir. Özellikle köyde bulunan 200 yıllık mezar taşları, tarihi camiler ve taş evler oldukça dikkat çekicidir. Doğal ve tarihi bir arada bulunduğu bu köyde günübirlik geziler ve kamp kurmak için uygun piknik alanları bulunmaktadır.

İzmir Karabağlar Mahallesi hangi ilçeye bağlı?

Karabağlar Mahallesi İzmir ilinde yer almakta olup, Karabağlar Merkez semtinde bulunan Karabağlar Mahallesi Karabağlar ilçesine bağlıdır. Karabağlar Mahallesi haritası konumu ise 38° 22′ 53.7024” Kuzey ve 27° 7′ 53.8392” Doğu gps koordinatlarıdır.

Izmir Akevler hangi ilçeye bağlı?

Akevler Caddesi 38.460205 enlem ve 27.450026 boylamda yer almaktadır. Kemalpaşa ilçesine bağlıdır. Akevler Caddesi haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Akevler Caddesi posta kodu 35730.

Uluönder Caddesi hangi mahallede?

Uluönder Caddesi Haritası Karabağlar ilçesine bağlıdır. Uluönder Caddesi haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Uluönder Caddesi posta kodu 35160.

Izmirde kaç tane ilçe var?

İzmir ‘in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunuyor.

You might be interested:  Izmir Sosyete Pazarları Hangi Günler?(Çözüm bulundu)

Tokat Yeşilyurt nereye bagli?

Tokat – Yeşilyurt, Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunan Tokat ilinin yaklaşık 10.000 nüfuslu bir ilçesidir. Tokat ‘ın ilçelerinden kuzeyinde Artova, doğusunda Merkez ve batısında da Sulusaray ilçeleriyle birlikte güneyinde de Sivas’ın Yıldızeli ilçesiyle de komşudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *