Kemer Den Olimpos’a Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Kemer‘i geçtikten 29 km sonra, sol taraftan Olimpos yol ayrımından sahil yönüne doğru 11 km mesafede bulunuyor. Antalya Olimpos arası mesafe 83 km ve ulaşım ortalama 1,5 saat sürüyor. Kemerden sonra Kumluca yönüne doğru 29 km sonra Olimpos Antik Kenti tabelasını göreceksiniz.

 • Özel aracınızla İstanbul, Eskişehir, Ankara, Konya, Isparta, Adana tarafından gelirseniz; Antalya içinden Kemer yönüne sapmalısınız. Kemer’den sonra Kumluca, Finike, Kaş yönüne doğru 29 km sonra Olympos antik şehir tabelasını göreceksiniz. Ana yoldan sol tarafa 11 km sahile doğru gittiğinizde Olympos’a gelmiş olacaksınız.

Kemer Olimpos Nasıl Gidilir?

Olimpos’a özel aracınızla gelmeyi düşünüyorsanız Kemer ve Ulupınar güzergâhını takip ettikten sonra Olimpos yoluna girmelisiniz. Buradan yaklaşık 11 kilometrelik virajlı bir yol sizi bekliyor. Çavuş köyü mevkiine giden yolu takip ederseniz Olimpos’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Olimpos a nasıl gidilir 2021?

Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır. Yani sadece plajı ziyaret edenler herhangi bir ücret ödememektedir.

Olimpos a arabayla gidilir mi?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Otogara Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Antalya Olimpos Kemer arası kaç km?

Kemer Olimpos arası 40 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Denizli Olimpos arası 226 kilometredir.

Finikeden Olimpos a nasıl gidilir?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Çıralı’ya otobüsle nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarından Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı ‘ya ulaşabilirsiniz. Anayoldan Çıralı ‘ya 08.40’tan itibaren her saat başı 19.40’a kadar dolmuş var.

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Antik Kent içinde Plaja inen yol üzerinde tarihi havuz tatil yapanlar tarafından serinlemek amacıyla kullanılır. Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir.

Çıralı Plajı Ücretli mi?

Çıralı Plajı Giriş Ücreti Çıralı Plajı ‘na giriş ücretlidir. Plaja ulaşmak için bilet almak gerekmektedir. Müze Müdürlüklerine bağlı olan gişelerden 3 TL karşılığında bilet alınmalıdır.

Çıralı ücretli mi?

Olimpos Sahile Geçişin Ücretsiz Yolu Olimpos ufak bir vadide yer almaktadır. Aracınızı Olimpos ‘a park etseniz dahi sahile ulaşmak için gene 1 km. yürümek durumundasınız. Çıralı ‘ya park ederseniz aynı sahile hem ücretsiz ulaşmış olacak, hem de dilerseniz Olimpos Antik kentini ücret ödemeden gezebileceksiniz.

Olympos da ne yapılır?

Olimpos Yapılacak Şeyler

 • Olimpos Tekne Turları ➤ Olimpos Koylar Tekne turu Çıralı’dan kalkıyor ve sizi saat 10.30’da Olimpos Milli Parkı içinde yer alan Olimpos Plajından alıyorlar.
 • 2. Yamaç Paraşütü
 • 3. Kaya Tırmanış
 • ATV Safarisi.
 • Tüplü Dalış
 • Tahtalı Teleferik turu.
 • 7. Göynük Kanyonu Turu.
You might be interested:  Özdilek Izmir Nasıl Gidilir?

Olympos da nerede kalınır?

Olimpos ‘ta Seçtiğimiz Oteller, Evler & Bungalovlar

 • Olympos Olive Garden Pansiyon $$ Geniş bir bahçe içerisinde yer alan Olympos Olive Garden Pansiyon, açık havuzlu, yarım pansiyon hizmet veren bir seçenek.
 • Villa Lukka $$
 • Ahşap Bungalow $$
 • Ahşap Villa $$

Olimpos Çıralı Adrasan nerede?

Adrasan Koyu Gelidonya Feneri batısında Olimpos, Çıralı, Çıralı Yanartaş da doğusunda yer alıyor. Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos ‘a 15 km mesafede yer alıyor. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan; Antalya iline bağlı Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyü’nün plajı.

Antalya Olimpos arası ne kadar?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir. ¥ Bursa – Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir. ¥ Eskişehir – Olimpos arası 520 kilometre ve araçla 7 saat sürmektedir. ¥ İstanbul – Olimpos arası 800 kilometre ve araçla 11 saat sürmektedir.

Antalya Kemer arası kaç km?

Yüz ölçümü 471 km olan Kemer, Antalya merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Antalya Olympos Antik Kenti arası kaç km?

Antalya kent merkezine 85 km uzaklıkta olan Olympos, konumu dolayısıyla ulaşım noktasında sizi zorlamayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *