Kot Pantolona Hangi Renk Kemer?(Mükemmel cevap)

  • Kanvas pantolonlarınızda spor dikişli deri kemer kullanabilirsiniz. Kumaş pantolonlarınızda ayakkabınızla aynı renk kemer kullanınız. Kot pantolonlarınızla, ayakkabınızla uyumlu deri örgü kemer kullanabilirsiniz.

Mavi pantolona hangi renk kemer?

Özellikle tonsürton kombinlerde zıt renk uyumu ile kemer ve ayakkabı uyumunu mutlaka yakalamalısınız. Örneğin, açık mavi pantolon üstüne bebe mavisi gömlek kullandıktan sonra ayakkabı ve kemer olarak kahverengi veya taba rengi kullanmanız şıklığınızı bir adım daha öne taşıyacaktır.

Yüksek bel kot pantolona kemer takılır mı?

Kullanacağınız kemeri kesinlikle yüksek bel olan bir kıyafete takmalısınız. Kemer sayesinde beliniz oldukça ince gözükecektir ve kalça hattınız da güzel bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Kemer seçimi nasıl yapılmalı?

Kemer çok ince olduğundan orantıya dikkat etmelisiniz, bu kemerlere uygun kot veya eteklerle takabilirsiniz. Kalça Bölgeniz Büyük ise,

  1. Kemerinizi doğal bel bölgenize oturtun.
  2. Pantolon yada eteğiniz ile aynı renkleri tercih edin.
  3. Klasik kemerleri ceket veya hırka altına kullanın.

Kemer ne kadar uzun olmalı?

Kemer eni ortalama genişlik ölçüsü 3.5 cm. dir. Kemerin ilk bel ölçü deliği mesafesi uçtan itibaren 10 cm, dir. Delikler arası mesafe 2.5-3 cm dir. Dil yuvası delik boyu 2 cm’dir.Toka dilinin geçtiği yerin ölçüsü standart 4.5 cm’dir.(5 delik).

Mavi üzerine hangi renk gider?

Açık renk mavi erkek kot pantolonunuz ile yapacağınız kombinlerde beyaz, lacivert, kırmızı, bordo, yeşil, krem vb. benzer renkleri stilinizde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca koyu renk mavi erkek kot pantolon kombinleriyle ise turkuaz, mor, turuncu ve sarı gibi renkleri stilinizde değerlendirebilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Seyir Tepesine Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Mavi kotun üzerine ne renk?

Buz mavisi kotun üstüne; Siyah. Kırmızı Beyaz.

Kemer ölçüsü nasıl alınır?

Bir mezura alın ve o orta delik ile kullandığınız delik arasındaki mesafeyi ölçün. Ardından kemerin tam uzunluğunu ölçün, ölçümünüzün toka uzunluğunu içermemesi gerektiğini unutmayın. Kemer size küçük geliyorsa, orta delik ile kullandığınız delik arasındaki mesafeyi toplam uzunluğa ekleyin, tersiyse çıkarın.

Deri kemer alırken nelere dikkat edilmeli?

Çakmağı, 5 ila 10 saniye boyunca kemerin yüzeyine değdirin. Hakiki kemer biraz yanar ve yanan kıllar gibi kokar; yanmış plastik gibi kokuyorsa kemer hakiki deriden yapılmamıştır. Kemere bastırırken yüzey kırışırsa bu deri kemerinizin gerçek olduğunun ilk kanıtıdır.

Pantolona kemer yerine ne kullanılır?

Kemer askısı, genellikle pantolonun kemer takılan yerine klipslerle bağlanacak şekilde tasarlanır.

Kemer neye göre alınır?

Kemer ölçüleri kayışın tokasından orta deliğine tam turu ile ölçülür ve kimi zaman santimetre, kimi zaman ise S-M-L ya da 34-36 gibi beden ölçüleri ile verilir. Pantolonunuzun yüksek ya da düşük bel oluşu, seçim yaparken bu ölçülerde dikkat etmeniz gereken bir detaydır.

Kemer boyu toka dahil mi?

Kemerin ölçüsü Tokası dâhil edilerek alınır. Daha önce kullandığınız kemerin boyu 110 cm. geliyor ise yeni alacağınız kemeri aynı boyda almak isterseniz yine 110 cm. sipariş verirsiniz. Bir beden üstü için 115, küçüğü için 105 cm.’lik kemer Siparişi verebilirsiniz.

Büyük gelen kemer nasıl küçültülür?

yeni nesil birçok kemerin toka kısmındaki punta vidalı olarak üretiliyor. yani vidayı gevşetip kemerin toka kısmından makasla keserek büyük gelen kemerler kısaltılabilir, böylelikle hem orijinalliği bozulmaz hem de delme makası aramanıza gerek kalmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *