Kuşadası Davutlar Nasıl Bir Yer?

 • Davutlar, Kuş adası çevresinde bulunan bir bölgedir ve yerli ziyaretçilerin çoğunlukla tercih ettiği bir tatil bölgesidir. Rengarenk manzarası ile ziyaretçilerinin ilgisini çeken Davutlar ’da gezilecek yerler görülmeye değerdir. Bu bölgede tatil yapmak daha sakin ve diğer bölgelere kıyasla daha rahattır.

Davutlar’da yaşanır mı?

Davutlar ‘da yaşam yaz kış hareketli geçmekte yaz aylarında bu yoğunluk çok fazla artmakya, Davutlar çevresindeki müstakil evler, yaz aylarında doluluk oranı % 80’lere ulaşmakta. Tatille gelen yazlıkçılar Davutlar huzurlu ve sakın ile çok keyifli bir tatil geçirmektedirler.

Kuşadası Davutlar denize yakın mı?

denizi oldukca temizdir. sahili uzun ve genistir. sakin bir tatil icin idealdir. merkeze çok yakın kaplıcanın bulunduğu kuşadası na yakın aydın ilçesi. kaplıcada radon gazı ile tedavi yapılmaktadır. türkiye’nin en güzel plajına sahip kuşadası beldesi.

Davutlar Plajı Ücretli mi?

Plaja ücretsiz olarak giriş sağlanır. Kuşadası Davutlar beldesinde yer alan Sevgi Plajı aynı zamanda bir piknik alanı olarak da bilinir. Sevgi Plajı Denizi oldukça Berrak ve temiz olan bir plajdır. Mavi bayrak sahibi olan deniz aynı zamanda kum plajdır.

Kuşadasında yazlık nereden alınır?

Kuşadası ‘nın merkezinde konut almayı düşünüyorsanız,en çok tercih edilen yerler Marina bölgesi, Otogar arkası ( Kırazlı yolu ),Değirmendere, Kadınlar denizi, ( eski Salı pazarı ) ve Ege Mahallesi olarak en çok seçim yapılmaktadır.

You might be interested:  Getir Izmir De Hangi Ilçelerde Var?(Soru)

Kuşadası’nda nerede yasanir?

Yaşamak istediğiniz Kuşadası semtini keşfedin.

 • Kuşadası Merkezi.
 • Bayraklıdede.
 • Davutlar.
 • Değirmendere.
 • Ege Mahallesi.
 • Güzelçamlı
 • Hacıfeyzullah.
 • İkiçeşmelik.

Kuşadasında kışın yaşanır mı?

4- Kuşadası’nda Kışın Yaşamak Kuşadası kışın hayat yavaşlar bunun en çok keyfini Kuşadası’nda yaşayanlar çıkarmaktadır. Yazın yorgunluğunu kişin yakınlığı ile atmaktadırlar. Kuşadası ‘da uzun yıllar yaşayanlar için Kuşadası kış mevsimi dinlenme sezonu olarak diye biliriz.

Kuşadasında hangi plaja gidilir?

Kuşadası Çevresindeki Plajlar

 • Şehir Plajı – eğlenceli.
 • Güvercinada – kruvaziyer limanı manzaralı
 • Papaz Hamam plajı – keyifli.
 • Yılancı Burnu plajı – gece kulüpleri.
 • Kadınlar Denizi – hayat dolu.
 • Green Beach- sessiz.
 • Sunset Plajı – kayalık.
 • Long Beach – derin olmayan deniz.

Kuşadası Plajı nasıl?

Plaj ince kumludur. Deniz tabanı kumlu olsa da yer yer taşlar vardır. Deniz seviyesi sığ olduğu için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için idealdir. Ancak deniz sıcaklığı Kuşadası ‘nın diğer plajlarına göre soğuktur.

Sevgi Plajı dalgalı mı?

Kuşadasından Söke’ye giderken, Davutlar istikametine dönülüp, Davutlar’dan sonra 7 km daha giderek ulaşılabilir. Kumu mükemmeldir, denizi aşırı dalgalı olmadıkça akvaryum gibidir. Denizi açık deniz olduğundan fazla açılmamanızı tavsiye derim.

Dilek Yarımadası denize girilir mi?

Dilek Yarımadası -Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın Dilek Yarımadası bölümünün kuzey kıyılarında doğal güzelliğiyle insanları kendine çeken tertemiz koylar bulunmaktadır. Kalamaki koyları olarak bilinen bu koylar; İçmeler koyu, Aydınlıkkoyu, Kavaklıburun (Kalamaki) koyu, Karasu koyu şeklinde sıralanır.

Sevgi Plajı kaçta açılıyor?

Ancak saat 20.00’den itibaren denize giriş yasak olacak. Belediye Dostluk Mesire alanı kapanış saati de 22.00’ye uzatıldı. Belediye Sevgi Plajı ‘nda açılış – kapanış saatleri 08.30 – 20.30 olarak uygulanmaya devam edecek.

Yılancı Burnu ücretli mi?

Plajda bulunan şezlonglar ise ortalama 10 – 15 TL’dir. Yılancı Burnu Plajı, Güvercinada Kalesi manzarasına sahip bir plajdır. Plaja girişte herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Kuşadası ilçe merkezinden hareket eden otobüsler ya da şahsi aracınızla birlikte 5 dakika gibi kısa bir süre de varabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Köfte Yanında Ne Gider?(Doğru cevap)

Kuşadası Ne Alınır?

Çarşıda yer alan mağazalarda deriden yapılmış, çantadan ayakkabıya, cüzdana kadar pek çok farklı ürün satın alabilirsiniz. Ülkemizin pek çok yöresinden, burada yabancılara satılmak üzere getirilen el dokuması halı ve kilimler bulabilirsiniz. Üzerinde Kuşadası yazan hediyelikler bulabilirsiniz.

Davutlar bisiklet yolu kaç km?

6 buçuk kilometre uzunluğundaki yol üzerinde bulunan 20’ye yakın tabelanın bakım ve onarım işlerini tamamlayan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaya ve bisiklet yolu tabelalarının şeritlerini belirgin halde gösterecek şekilde düzenledi.

Kuşadası iklimi nasıl?

Ilıman Akdeniz iklimi hakimdir. Kışları yağışlı ve ılık, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Yaz aylarında ise ortalama sıcaklık 25°C ile 30°C arasında değişir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *