Kuşadası Kadınlar Denizi Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

 • Kadınlar Denizi’ne Nasıl Gidilir? Kuşadası şehir merkezi ve otogardan 5 nolu dolmuşile ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj şehir merkezinden Güvercinadası yolunu takip ederek yılancı burnu’ndan sora gelmektedir.

Kuşadasında hangi plaja gidilir?

Kuşadası Çevresindeki Plajlar

 • Şehir Plajı – eğlenceli.
 • Güvercinada – kruvaziyer limanı manzaralı
 • Papaz Hamam plajı – keyifli.
 • Yılancı Burnu plajı – gece kulüpleri.
 • Kadınlar Denizi – hayat dolu.
 • Green Beach- sessiz.
 • Sunset Plajı – kayalık.
 • Long Beach – derin olmayan deniz.

Kuşadası kadınlar Plajına nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Buradan plaj 1.68 km mesafede yer almaktadır. Merkezden kadınlar plajına giden dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 5 numaralı minibüsler bu plaja sefer düzenlemektedir.

Kadınlar Denizi nasıl bir yer?

Kuşadası ilçesinde yer alan meşhur plajlardan Kadınlar denizi Plajı, dalgaları, berrak ve temiz suyu ile harika bir yerdir. Kuşadası merkeze en yakın plajlardan olan Kadınlar denizi, günübirlik tatilcilerinde uğrak yeridir.

Kadınlar Denizi plajı Ücretli mi?

Kadınlar Plajı ‘nın deniz suyu sıcaklığı yaklaşık 20 ile 22 derece arasındadır. Şehir içerisinde oldukça kolay ulaşım sağlayabileceğiniz plaj ücretsiz, şezlong ve şemsiye imkanları için ücret alınmaktadır. Şezlong ücreti kişi başı ortalama 10 TL’dir.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Buca'ya Nasıl Gidilir?

Kuşadasında en güzel deniz nerede?

Kuşadası ‘nın en güzel manzaraya sahip sahillerinden biri olan Yılancı Burnu, Güvercin Adası’na bakıyor. Halk plajı olan Yılancı Burnu’nda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak iki adet lüks beach club da bulunuyor. Sahil taşlı, deniz berrak, çoğu zaman dalgasız ama derin ve kayalıklı.

Kuşadası merkezde nerede denize girilir?

Kuşadası ‘nda Denize Girilecek En Güzel Yerler

 • Kuşadası Pygela Plajı (Kuştur Plajı)
 • Kuşadası Güvercinada Plajı
 • Kuşadası Yılancı Burnu Plajı
 • Kuşadası Kadınlar Plajı
 • Kuşadası Yeşil Plaj.
 • Kuşadası Sevgi Plajı
 • Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı

Kuşadası Kadınlar plajına erkekler giriyor mu?

Kadınlar plajı,ismi öyle olsada %70 erkekler geliyor.Çevrede,sahilde çok süper oteller yok.Elit bir plaj müşterisi yok.Çok fazla erkek seyircisi var.Bunun sebebi ilk plajlardan olması.Yapılaşmanın çok eski olması.Sahilden gelebilirseniz caddeye park edilebiliyor,üstten gelince park yeri zor,heleki yazın.

Altınkum Plajı ne kadar?

Altınkum Plajı ‘nda halka açık alanı vardır ve ücretsizdir. Beach Club konsepti veren mekanlar dışında küçük işletmeler de yer almaktadır. Beach&Club için giriş ücretleri ortalama 100 TL iken küçük işletmeler için ise kişi başı 40-60 TL olabiliyor.

Kadinlar Denizi ismi nereden geliyor?

Kuşadasının kadim pajlarından en güzelidir kadınlar plajı.hatta aslında ismi kadınlar denizidir.çok eskiden uçsuz bucaksız bir zeytinlik olan arazide kadınlar zeytin toplarken sıcaktan bunalıp denize girdiklerinden burası kadınlar denizi diye anılmaya başlanmış,yıllarca sadece kadınların kullandığı bu sahil 1950

Kadınlar plajına erkek girebilir mi?

08.00- 19.00 saatleri arası kadınlara özel hizmet veren tesise 19.00- 24.00 saatleri arasında hem kadın hem erkekler girebiliyor. Kadınlar, sahile yerleştirilen 300 şezlong, 150 şemsiye, 150 sehpa, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri gibi hizmetlerden ücretsiz faydalanıyor.

Kuşadası Davutlar denizi nasıl?

denizi oldukca temizdir. sahili uzun ve genistir. sakin bir tatil icin idealdir. merkeze çok yakın kaplıcanın bulunduğu kuşadası na yakın aydın ilçesi. kaplıcada radon gazı ile tedavi yapılmaktadır. türkiye’nin en güzel plajına sahip kuşadası beldesi.

You might be interested:  Izmir Alsancak Diş Hastanesine Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Davutlar Plajı Ücretli mi?

Plaja ücretsiz olarak giriş sağlanır. Kuşadası Davutlar beldesinde yer alan Sevgi Plajı aynı zamanda bir piknik alanı olarak da bilinir. Sevgi Plajı Denizi oldukça Berrak ve temiz olan bir plajdır. Mavi bayrak sahibi olan deniz aynı zamanda kum plajdır.

Yılancı Burnu ücretli mi?

Plajda bulunan şezlonglar ise ortalama 10 – 15 TL’dir. Yılancı Burnu Plajı, Güvercinada Kalesi manzarasına sahip bir plajdır. Plaja girişte herhangi bir ücret bulunmamaktadır. Kuşadası ilçe merkezinden hareket eden otobüsler ya da şahsi aracınızla birlikte 5 dakika gibi kısa bir süre de varabilirsiniz.

Kuşadası neyi ile meşhur?

Kuşadası her şeyden önce turistik faaliyetleri ve turizmin beslendiği doğal güzellikleri ile meşhur. Bunların yanında bu bölge, çok ciddi bir kültürel mirasın yanında Avrupa’nın en büyük golf sahasına sahip olma gibi sıra dışı öğelere de sahip. Ayrıca portakal ve turunç bahçeleri de ünlü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *