Kuşadası Şirince Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Kuşadası‘ndan Şirince‘ye gitmek için Kuşadası – Selçuk minibüslerine binmeniz ve sonra Selçuk Otogarı’ndan Şirince dolmuşlarına binmeniz gerekir. Özel aracınızla gitmek için Kuşadası – Selçuk karayolunu takip etmeniz ve sonra Selçuk ilçe merkezinden Şirince yoluna sapmanız gerekir. Şirince Köyü’ne ulaşım kolaydır.

 • Şirinceye Nasıl Gidilir? Köy’e Selçuk’tan özel araçınızla 15dk yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz yol son derece dik virajlı ve dar olup ilk defa gidecek olanların dikkatli olması gerekmektedir.Kuşadası ve civar yerlerden gelicek olan kişiler Selçuk ilçesine ulaştıktan sonra terminalden kalkan Şirince köyü dolmuşları ile rahatça ulaşabilirler.

Şirince dolmuşları nereden kalkıyor?

Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince ‘ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince ‘den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün.

Tepeköyden Şirinceye nasıl gidilir?

Şirince’ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. İzmir’den Şirince’ye İzban ile ulaşım Şirince’ye en hızlı ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri. Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak.

Karşıyakadan Şirinceye nasıl gidilir?

İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

You might be interested:  Güzelbahçe Izmir Nereye Bağlı?(Çözünme)

Şirince de denize girilir mi?

Bölge yaz aylarında çok sıcak olduğundan tüm bu kültürel değerleri sıcaktan bunalmadan gezebilmeniz için en uygun dönem bahar ayları ve yaz bitimidir. Bu aylarda, denize girmek de mümkün Şirince Selçuk’a 8 km uzaklıkta

Izbanla Selcuga nasil gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor.

İzmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkanı yok. Otogar’dan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekiyor.

Konaktan Şirinyere hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Şirinyer yakınından geçiyor: 304, 441, 515, 72.

Selçuk Şirince Köyü arası kaç km?

Selçuk – Şirince arası arabayla 7 kilometre yani 12 dakika, İzmir Şirince arası 87 kilometre yani 1,5 saat sürüyor.

Şirince de ne yapılır?

Şirince Gezilecek Yerler

 • Şirince Çarşısı Şirince ‘de yaşamın merkezi çarşıda.
 • 2. St. John Baptist Kilisesi.
 • 3. Taş Mektep.
 • Nişanyan Evleri.
 • Hodri Meydan Kulesi.
 • Nesin Matematik Köyü
 • 7. Tiyatro Medresesi.
 • 8. Nişanyan Kaya Mezarı

Sığacık a nasıl gidilir?

İzmir-Çeşme otoyolundan Çeşme güzergâhına giderken Seferihisar gişesini geçtikten sonra Seferihisar tabelasına sapıp 20 kilometre sonra Sığacık’a varabilirsiniz. İzmir’den Sığacık’a haftanın her günü belediye otobüsleri sefer düzenliyor. 985 hat numaralı ESHOT otobüsleri Üçkuyular-Seferihisar arasında ulaşım sağlıyor.

Şirince İzmir arası kaç km?

İzmir – Şirince arası yaklaşık 95 kilometre ve 1 buçuk saat sürmektedir. İstanbul – Şirince arası yaklaşık 635 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Ankara – Şirince arası yaklaşık 650 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Bursa – Şirince arası yaklaşık 410 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

You might be interested:  Buca'dan Izmir Otogara Nasıl Gidilir?(Soru)

İzmir kuşadası nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası ‘na en yakın ve en işlek havalimanı. Havalimanından HAVAŞ otobüsleri Kuşadası ve Söke’ye servis yapıyor. Atlasglobal’in de yolculara özel ücretli otobüsü var. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Aydın Otoyolu üzerinden Kuşadası ‘na 1 saatte ulaşılabiliyor.

Şirince yemek nerede yenir?

Şirince ‘de Ne Yenir? Çok Hoşunuza Gidecek 7 Mekan – Gezilecek Yerler

 • kesfetsek.com.
 • 2) Kırkınca Arşipel Restaurant.
 • 3) Şirincem Restaurant: Bol İkramlı, Sıcak ve Samimi.
 • 4) Tarihi Köy Restaurant: Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği.
 • 5) Ayasuluk Restaurant: Havuz Kenarı Yemekleri.
 • 6) Ocakbaşı Restaurant: En İyi Manzara.

Şirince Köyü kaç yıllık?

Selçuk’un 8 km doğusunda yer alan 1922 yılına kadar Ortodoks Rumların yaşadığı Şirince Köyü bir mübadele köyüdür. Birkaç Türk Müslüman görevli dışında nüfusun Rumlardan oluşması o yıllarda kültür ve gelenekte bir birliktelik meydana getirmiştir.

Şirince köyünde ne oldu?

Köy, kendilerini “Mavi Enerji Grubu” olarak adlandıran bir grubun 21 Aralık 2012’de sonlanan Maya takvimine göre kıyametin kopacağı ve bundan sadece Şirince ile Fransa’nın Bugarach köyünün etkilenmeyeceği inanışı nedeniyle dünyanın ilgi odağı haline geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *