Özürlü Kartı Nasıl Alınır Izmir?

– Fahrettin Altay Kart Başvuru Merkezi, – Bornova Kart Başvuru Merkezi, – Üçyol Kart Başvuru Merkezi.

İstenilen Evraklar;

 1. Son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf.
 2. Nüfus cüzdanı aslı.
 3. Engelli Sağlık Kurulu Raporu’nun aslı ya da aslı gibidir onaylı örneği.
 • Özürlü Kimlik Kartı Almak isteyenler : Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü (Atatürk Bulvarı üzerinde izmir caddesi köşesi – Tüp geçidin hemen yanında) 1. Kat da 1. Nolu Oda. Özür oranını bildirir Rapor fotokopisi 1 adet, Kimlik Fotokopisi 2 adet ve 1 Fotoğraf isteniyor Ücret alınmıyor.

Eshot özürlü kartı nasıl alınır?

Engelli İzmirim Kart almak isteyenlerin, yüzde 40 ve üzeri engelli olduklarını gösteren sağlık kurulu raporlarının aslı veya aslı gibidir onaylı suretini ibraz etmesi gerekiyor. 65 yaş üstü, engelli, gazi ve şehit yakını olan vatandaşlar, İzmirim Kartlarını ücretsiz alabiliyor.

Engelli kartı her ilde geçerli mi?

Ücretsiz seyahat hakkından, engelliler mevcut engelli kimlik kartları ile yaşlılar ise nüfus cüzdanları ile, sadece yaşadıkları şehirde değil farklı şehirlerde de yararlanabilecek.

Engelli kartı başvurusu nereye yapılır?

Engelli bireyin ikamet ettiği ildeki Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı ve engelli sağlık kurulu raporunun aslı veya onaylı örneği ile müracaat edilerek engelliler için kimlik kartı alınabilir.

You might be interested:  Izmir Torbali Nasil Bir Yer?(Çözünme)

Izmir metro kimlere ücretsiz?

İZMİR METROSUNDA YOLCULUK YAPABİLMEK İÇİN; 1. Turnikelerden Ücret Tarifesine göre İzmirim Kart veya Bilet 35 ile geçilir. 2. 0 – 6 yaş arasındaki çocuklar, yanlarında ebeveynleri bulunmak kaydıyla, ücretsiz geçiş hakkından yararlanır.

Eshot kart nasıl alınır?

İnternet üzerinden müracaat: www.izmirimkart.com.tr adresi üzerinden öncelikle ön başvuru formu doldurulur, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internetten kartla güvenli ödeme ya da Vakıflar bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.

Engelli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

Engelli raporu ile nelerden faydalanabiliriz?

Engelliler İçin Sağlanan Maddi ve Sosyal Yardımlar

 • Aşağıdaki bilgiler Temmuz 2018 tarihiyle güncel ve geçerlidir.
 • A) Engelli Aylığı (2022 Aylığı) Bağlanması:
 • B) Muhtaç Aylığı Bağlanması:
 • C) Evde Bakım Ücreti Verilmesi: Evde Bakım AYLIĞI.
 • 1.Gelir Vergisinde Engelli İndirimi.
 • ÖTV Muafiyeti.
 • Engelli Kimlik Kartı Hakkı

Engelli kimlik kartı nerelerde kullanılır 2021?

Engelli Kimlik Kartı Nerelerde Kullanılır?

 • Sinema indirimi,
 • Ücretsiz tiyatro,
 • Mobil operatör indirimi,
 • THY uçuş indirimi (İç hatlar için %20, dış hatlar için %40),
 • Tren yolculuklarında indirim,
 • Belediye otobüsü ücretsiz kullanımı,
 • Metro, tramvay ücretsiz kullanımı,
 • Şehirlerarası otobüs yolculuğu indirimi,

Engelli ücretsiz seyahat kartı nedir?

Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

Engelli Kartı yüzde kaç rapor gerekli?

Engelli kimlik kartları %40 ve üzeri zihinsel, bedensel ve ruhsal engeli bulunan kişilere devlet tarafından verilen bir kart olmak üzere; bu kart sayesinde engelli bireylere birçok kolaylık sağlandığı da görülmektedir.

You might be interested:  Granada Luxury Belek Sahibi Kim?(En iyi çözüm)

Engelli kartı nasıl alabilirim?

Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

Engelli kartı kaç günde gelir?

Başvuruyu yaptıktan sonra kurum bünyesinde hastaya kontrol yapılacaktır. Kontrollerin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli kimlik kartı hastaya verilmektedir. Bu işlem maksimum 7 iş günü sürmektedir. Engelli kimlik kartı başvurusu göründüğü gibi kolay değildir.

Izmir metro sağlık çalışanlarına ne zamana kadar ücretsiz?

İzmir ‘de pandemi süreci boyunca sağlık çalışanlarına ve eczacılara ücretsiz olan toplu ulaşım hakkı 31 Mart 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Askeri personele toplu ulasim ucretsiz mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü personeli, PTT posta dağıtıcıları, basın kimlik kartı sahipleri, belediyelerde zabıta kadrosunda görev yapan çalışanlar, er ve erbaşlar, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu sahipleri, ağır engellilerin bir refakatçileri, şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş üzeri vatandaşlar da toplu ulaşımdan

Askeri personele toplu taşıma ucretsiz mi?

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre; jandarma hizmetleri sınıfı ve sahil güvenlik hizmetleri sınıfında çalışanlar da, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. Ancak uygulama sadece belediyeler tarafından veriln toplu taşıma hizmetleri için sınırlı olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *