Selçuk Izmir Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

  • İzmir ile Selçuk arası 75 km. Bu mesafe minibüsle 1 saat, IZBAN (hafif raylı sistem) ile 1 saat 15 dakika sürüyor. İzbanla Selçuk’a nasıl gidilir: İzmir-Selçuk İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol (5,20TL). Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer istasyonlarından İZBAN’a binebilirsiniz.

Izmir’den Selçuk’a Izbanla nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’ den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor.

Izmir otogardan Şirinceye nasıl gidilir?

Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince’ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince’den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün. Dolmuş dışında taksi kullanarak da köye gidilebiliyor.

Izmirden Pamucak nasıl gidilir?

Plaja hususi aracıyla gelenler Selçuk yönünden gelirken Pamucak kavşağından dönmelidirler. Buradan yaklaşık 3 km mesafe alarak plaja ulaşacaksınız. Toplu taşıma için minibüsleri kullanabilirsiniz. Kuşadası içinden Selçuk yönüne giden dolmuşlar plaja 200 metre yakınından geçmektedir.

Basmaneden Şirinceye nasıl gidilir?

İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz. Özel araçla ulaşımı tercih ederseniz, İzmir-Aydın Otoyolu üzerinden hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

You might be interested:  Izmir Havaalanından Izmir Otogara Nasıl Gidilir?

Selçuk Izbandan Şirince ye nasıl gidilir?

İzmir- Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk ‘a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ‘tan minibüsle Şirince ‘ ye geçiliyor.

Izmir Şirince de ne yapılır?

Şirince ‘de Gezilecek Yerler, Yapılacaklar

  • Mürver Şurubu deneyin. Mürver Şurubu, dere kenarında yetişen mürver özünden yapılan, buraya özgü bir geleneksel lezzet.
  • 3. St. John Baptist Kilisesi’ne gidin.
  • 4) Hodri Meydan Kulesi’ni görün.
  • 5) Şarap tadımı yapın.
  • Pamucak Plajı
  • 2) Efes Antik Kenti.

Selçuk Şirince Köyü arası kaç km?

Selçuk – Şirince arası arabayla 7 kilometre yani 12 dakika, İzmir Şirince arası 87 kilometre yani 1,5 saat sürüyor.

Şirince izmir arası kaç km?

İzmir – Şirince arası yaklaşık 95 kilometre ve 1 buçuk saat sürmektedir. İstanbul – Şirince arası yaklaşık 635 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Ankara – Şirince arası yaklaşık 650 kilometre ve 8 buçuk saat sürmektedir. Bursa – Şirince arası yaklaşık 410 kilometre ve 4 buçuk saat sürmektedir.

Pamucak Sahili hangi mahallede?

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Pamucak Sahili; Selçuk’a 9 km, Kuşadası’na ise 11 km uzaklıkta.

Pamucak sahili nereye bağlı?

Selçuk’un 9 km, Efes antik kentinin ise 6 km kuzeyinde, uzunluğu beş kilometreyi bulan Pamucak (Efes Plajı) sahili uzanır. Kumlu sahilin genişliği bazı yerlerde 80 metreyi bulur.

Pamucak hangi ile bağlı?

Pamucak Ege bölgesinde yer almakta olup, İzmir iline bağlıdır. Pamucak bağlı olduğu İzmir iline 55 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Kuşadası Şirinceye nasıl gidilir?

Kuşadası ‘ndan Şirince’ye gitmek için Kuşadası – Selçuk minibüslerine binmeniz ve sonra Selçuk Otogarı’ndan Şirince dolmuşlarına binmeniz gerekir. Özel aracınızla gitmek için Kuşadası – Selçuk karayolunu takip etmeniz ve sonra Selçuk ilçe merkezinden Şirince yoluna sapmanız gerekir. Şirince Köyü’ne ulaşım kolaydır.

You might be interested:  Izmir Otogardan Adliyeye Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Izbanla Efese nasil gidilir?

Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol. Önce İzmir’den Tepeköy İZBAN İstasyonu’na gidiyorsunuz, oradan da kart basmadan Selçuk’a ulaşıyorsunuz. İzmir ile Selçuk arası 80 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafe minibüsle 1 saat, İZBAN ile 1 saat 30 dakika civarında sürüyor.

Şirince de denize girilir mi?

Bölge yaz aylarında çok sıcak olduğundan tüm bu kültürel değerleri sıcaktan bunalmadan gezebilmeniz için en uygun dönem bahar ayları ve yaz bitimidir. Bu aylarda, denize girmek de mümkün Şirince Selçuk’a 8 km uzaklıkta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *