Selçuk Tan Kuşadası Na Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

  • Kuzeyden gelecek olanlar için Ankara İstanbul İzmir rotası kullanılır. İzmir aydın otoyolu üzerinden Selçuk’a ulaştıktan sonra Selçuk’tan 15 dk içerisinde Kuşadası’na ulaşılır. İzmir aydın ücretli otoyolunu kullanmak yolculuk sürenizi kısaltır. Kuşadası’na güneyden gelecekler için Antalya Denizli aydın güzergahı kullanılır.

Izbanla Kuşadası’na nasıl gidilir?

Izmir tren sistemi Izban, havaalanından Selçuk’a kadar gider. Selçuk garajından ise Kuşadası ‘ na 25 dakikalık bir minibus yolculuğu ile ulaşılabilir. Havaalanı servis, tren ve dolmuş saatleri sezona göre değişiklik göstermekte olup kesin saatleri kendi hizmet verdikleri sitelerden öğrenilebilir.

Izmir ili ile Kuşadasına nasıl gidilir?

Kuşadası ‘ na İzmir ‘e uçakla geldikten sonra da kolayca ulaşılabilmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na 65 km uzaklıkta olan Kuşadası ‘ na uçaktan indikten sonra HAVAŞ otobüsleri ile gidilebilir. Bazı yerel hava yolu şirketlerinin Kuşadası ‘ na servis hizmeti de bulunmaktadır.

Izmir’den Selçuk’a Izbanla nasıl gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Selçuk’a ulaşım: İZBAN treni havalimanından da geçiyor. Tepeköy yönünde İZBAN ‘a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’ den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor.

Izmir merkezden Selçuğa nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden otobüs ile gitmek için ise İZBAN’ı kullanıp Selçuk’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Basmane Tren İstasyonu’ndan kalkan Denizli trenine binip Selçuk ‘ta inebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu 2 saatte bir sefer yapmaktadır.

You might be interested:  Izmir Çevre Ve Şehircilik Il Müdürlüğü Nerede?(Mükemmel cevap)

Istanbul Kuşadası en kolay nasıl gidilir?

Otobüs ile Kuşadası ‘na Ulaşım İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden otobüs firmaları ile aktarmasız ilçeye ulaşabilirsiniz. İstanbul ‘dan ilçenin otogarına otobüs firmaları ortalama 10 ile 11 saatte ulaşmaktadır. Ankara’dan yola çıkan tatilciler otobüs ile ortalama 9 ile 10 saat arasında ulaşmaktadır.

Izmir merkezden Kuşadası’na nasıl gidilir?

Kuşadası ‘ na uçakla ulaşım Havalimanından HAVAŞ otobüsleri Kuşadası ve Söke’ye servis yapıyor. Atlasglobal’in de yolculara özel ücretli otobüsü var. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Aydın Otoyolu üzerinden Kuşadası ‘ na 1 saatte ulaşılabiliyor. Bu mesafe 82 km.

Kuşadası hangi havaalanına yakın?

Bölgeye canlılık katan tarihi mirasları görmeye gelenler için bir diğer ulaşım aracı da İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Kuşadası ‘na 95 km yakınlıktadır.

Istanbul’dan izmir’e giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden gelen ziyaretçiler İstanbul – İzmir Otoyolu’nu kullanabilirler. Bu yol ile İstanbul -İzmir arası yolculuk ortalama 4.5 saat sürmektedir.

Şirince dolmuşları nereden kalkıyor?

Selçuk ilçe merkezinde bulunan otogardan Şirince ‘ye her 20 dakikada bir dolmuş kalkıyor. Ortalama 25 dakika süren yolculuk için Selçuk’tan ilk araç 07.20’de. Şirince ‘den Selçuk yönüne ise 07.40 ile 19.00 saatleri arasında dolmuş bulmak mümkün.

Selçuk Izbandan Şirince ye nasıl gidilir?

İzmir- Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk ‘a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk ‘tan minibüsle Şirince ‘ ye geçiliyor.

Tepeköyden Şirinceye nasıl gidilir?

Şirince’ye ulaşmak için otobüs, özel araç, tren, dolmuş gibi seçenekler kullanılabiliyor. İzmir’den Şirince’ye İzban ile ulaşım Şirince’ye en hızlı ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri. Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak.

You might be interested:  Özürlü Kartı Nasıl Alınır Izmir?

Izmirden Pamucak nasıl gidilir?

Plaja hususi aracıyla gelenler Selçuk yönünden gelirken Pamucak kavşağından dönmelidirler. Buradan yaklaşık 3 km mesafe alarak plaja ulaşacaksınız. Toplu taşıma için minibüsleri kullanabilirsiniz. Kuşadası içinden Selçuk yönüne giden dolmuşlar plaja 200 metre yakınından geçmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *