Alanya Da Yangın Nerede?

Antalya. Gündoğmuş ilçesi Ortakonuş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan ve rüzgarın etkisiyle bugün Alanya‘ya sıçrayan yangın, Güzelbağ ve Bayır Mahallesi’nde etkili oldu. Güzelbağ’da ilk belirlemelere göre, 5 evin yangından etkilendiği öğrenildi.

Alanya’da Nerede yangın Var?

Antalya’nın Alanya ilçesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale edilerek kısmen kontrol altına alındı. Alanya ‘da, Türktaş ve Gümüşgöze mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, saat 14.30 sıralarında yangın çıktı.

Antalya’nın hangi ilçelerinde yangın çıktı?

Antalya ‘ nın Kaş ilçesinde orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahale ediyor. Kaş’a bağlı Palamut Mahallesi Topuzlar mevkisinde saat 14.00 sıralarında orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede yayıldı.

Alanya orman yangını nerede?

Antalya’nın Alanya ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor. Antalya’nın Alanya ilçesinde, Gümüşgöze ve Türktaş mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Antalyada yangın nerede?

Antalya ‘nın Aksu ilçesi Kemerağzı Mahallesi Yamansaz mevkiindeki sazlık alanda saat 10.00 sıralarında yangın çıktı. İhbarla birlikte bölgede itfaiye ile havadan bir helikopter müdahaleye başladı. Şiddetli rüzgar nedeniyle seralara doğru giden alevleri söndürmek için ekipler yoğun çaba harcadı.

You might be interested:  Istanbul Hızlı Tren Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Alanya’da yangın kontrol altına alındı mı?

Antalya. Antalya’nın Alanya ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın kısmen söndürüldü. Durumun bildirilmesi üzerine, bölgeye 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, çok sayıda arazöz, itfaiye aracı ve personel yönlendirildi. Havadan ve karadan müdahale sonucu yangın kısmen kontrol altına alındı.

Alanya yangını söndürüldü mü?

Antalya’nın Alanya ilçesinde demirli halde duran 4 tur teknesi yandı. Alevler yoğun uğraşlarla söndürüldü, dumandan etkilenen 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Antalya’nın Alanya ilçesindeki bir tur teknesinde çıkan ve 3 tekneye daha sıçrayan yangın söndürüldü.

Antalyadaki yangın söndü mü?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da ” Antalya, Bodrum ve Marmaris’te orman yangınları söndürüldü.” açıklamasında bulundu.

Orman yangınları en çok hangi bölgede görülür?

Sonuçları itibariyle büyük bir afet olan orman yangınları ülkemizin daha çok Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde görülmektedir. Bu bölgelerde, özellikle yaz mevsiminde sıcaklık, yağış, bağıl nem ve rüzgâr gibi iklim elemanlarının gösterdiği özellikler, yangınlar için elverişli bir ortam oluşturur.

Hatay’da Nerede yangın Var?

Hatay ‘ın Antakya ilçesine bağlı Ballıöz Mahallesi ile Kardeşler Mahallesi’ndeki Habib-i Neccar Dağı’nda orman yangını çıktı. Çıkan orman yangınları kontrol altına alındı. Ekipler, soğutma çalışmalarına başladı. İlçe merkezi yakınlarındaki Habib-i Neccar Dağı’nda saat 14.30 sıralarında orman yangını çıktı.

Alanya yangından etkilendi mi?

Gündoğmuş ilçesi Ortakonuş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan ve rüzgarın etkisiyle bugün Alanya ‘ya sıçrayan yangın, Güzelbağ ve Bayır Mahallesi’nde etkili oldu. Güzelbağ’daki bazı ekipler, Yeniköy Mahallesi’ne yönlendirildi.

Gündoğmuş daki yangın kontrol altına alındı mı?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerindeki yangınların kontrol altına alındığını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya Manavgat ve Gündoğmuş yangınları kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

You might be interested:  Araba Pazarı Ankara Nerede?(Çözüm bulundu)

Alanya Postası kimin?

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Albas Basın Yayın Dağıtım Ltd. Şti.

Antalya’da orman yangını nerede?

Antalya ‘nın Serik ilçesi Akçapınar mevkisindeki ormanda, saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 2 helikopter ve 1 uçakla havadan, 6 arazözle de karadan müdahale edildi.

Antalya yangın ne zaman başladı?

2021 Türkiye orman yangınları, 28 Temmuz 2021’de Antalya ‘nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Türkiye’nin birçok şehrine yayılan orman yangınları.

Antalya’daki yangın kontrol altına alındı mı?

Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 1 uçak, 3 helikopter ve arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi. Ekiplerin havadan ve karadan yaptığı yoğun müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *