Ankara Aile Mahkemesi Nerede?(En iyi çözüm)

Ankara Aile Mahkemesi taşındı mı?

Son günlerde müvekkil ve danışanlarımız Ankara aile mahkemelerinin taşınması nedeniyle mahkemelerin yeri konusunda sorun yaşamaktadır. Kuruluş tarihinden beri Ankara Sıhhiye merkez adliyesinde bulunan aile mahkemeleri 2021 yılı ağustos ayında yeni ek binasına taşınmıştır.

8 Aile Mahkemesi Ankara nerede?

Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:52, 06796 Etimesgut/ Ankara olmaktadır.

Ankara Tüketici Mahkemesi nereye taşındı?

TÜKETİCİ MAHKEMELERİ Ankara Adalet Sarayı’nda 14 Tüketici Mahkemesi bulunmakta ve Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası’nda hizmet vermektedir.

Ankara Adliyesi nereye taşındı?

Sıhhiye’de bulunan ‘ Ankara Adalet Sarayı’ndaki, Aile Mahkemeleri ve Çocuk Mahkemeleri’nin de Söğütözü’nde yeni açılan ek hizmet binasına taşınmasının ardından şehir merkezindeki adliye binası sayısı 8’e çıktı.

Ankara adliyesi hangi semtte?

Altındağ Sıhhiye’de Atatürk Bulvarı’nda bulunan Ankara Adalet Sarayı son derece merkezi bir yerdedir. Doğanbey Mahallesi sınırlarında bulunan adliyeye birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Aile Mahkemesi nasıl olur?

Aile Mahkemesine başvuru yapmak için öncelikle bulunduğunuz il veya ilçesi adliyesine gidip aile mahkemesine dilekçe yazmaktır. Böylelikle başvurunuz oluşacaktır. Dava esasi olmadan hâkim önce her iki tarafı sulh olmaya davet eder ve aile mahkemesi sulh olmazsa hâkim dava esasına taşımaktadır.

You might be interested:  Istanbul Havalimanı'na Nasıl Giderim?(EN iyi 5 ipucu)

Ankara boşanma davası hangi adliyede açılır?

Boşanma davalarına Ankara ‘da bakmakla yetkili kılınmış mahkeme aile mahkemesidir. İster anlaşmalı isterse de çekişmeli boşanma davası açılacak olsun bu konuda aile mahkemesine müracaat etmek gerekir.

Asliye ticaret mahkemesi hangi davalara bakar?

Asliye Ticaret Mahkemesi Nedir? Asliye ticaret mahkemesi; dava konusunun değerine veya miktarına bakılmaksızın ticari davalara ve ticari nitelikteki çekişmesiz yargı işlerine bakmakla görevli özel bir mahkemedir (6102 sayılı Ticaret Kanunu m.5/1).

7 Ağır Ceza Mahkemesi neye bakar?

Ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezası gerektiren suçlarla ilgili dava ve işlere ağır ceza mahkemesi bakmakla görevlidir.

Tüketici Mahkemesine başvuru nasıl yapılır?

Şahsen veya avukat aracılığıyla; elden, posta yoluyla veya elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) (https://tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr) ile tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılabilir. Bu itibarla, tüketici hakem heyetlerine sözlü başvuru yapılamamaktadır.

Çankaya ilçesi hangi adliyeye bağlı?

Çankaya ‘nın bağlı bulunduğu adliye Ankara adliyesidir. Çankaya adliye hizmetinin görüldüğü yer Ankara Adalet Sarayı ismi ile bilinmektedir. Ankara adliyesinin adli yargı çevresine ankara.adalet.gov.tr adresine tıklayarak ulaşılabilmektedir. Ankara adliye binasının bulunduğu yer Çankaya ‘nın Sıhhiye semtidir.

Fikri ve Sınai Haklar mahkemesi nerelerde var?

bugün itibariyle sadece istanbul’da fikri ve sınai haklar mahkemesi adıyla hukuk ve ceza bölümü olarak kuruluşu gerçekleştirilmiş mahkemedir. istanbul dışındaki yerlerde konuyla ilgili davalarda asliye ticaret ve asliye ceza mahkemeleri bu görevlidir. bunlar ihtisas mahkemeleridir ve fikri mülkiyeti düzenleyen khk’

Ankara’da yeni adliye binası nerede yapılacak?

Ankara Yeni Adalet Sarayının Yenimahalle ilçesinde bulunan eski MİT arazisinin 250 dönümlük kısmına yapılması planlanmıştır. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, yeni adliye binasının Ankaralıların kolay ulaşabileceği bir yerde olduğunu vurguladı.

You might be interested:  Ankara Antlaşması Ne Zaman Bitiyor?(Mükemmel cevap)

Ankara Eski MİT binası nerede?

MİT, o zamanki adıyla Milli Emniyet Hizmetleri Reisliği, Kasım 1926’da Ankara’da, Hacı Bayram Camii civarında, günümüzdeki adresle Şehit Keskin Sok. No:14 olan dar bir sokak içinde, iki katlı, beş odalı, bir binada çalışmaya başlamıştır.

Sıhhiye Adliyesi nereye taşındı?

Hazine Müsteşarlığı Varlık Kiralama Anonim Şirketi’ne ait 56 bin 160 metrekare büyüklüğündeki alanda kurulu olan Sıhhiye ‘deki Adliye Binası, Atatürk Orman Çiftliği arazinde yer alan Yenimahalle’deki Toptancı Hâli’nin bulunduğu alana taşınacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *