Ankara Bahçelievler Nereye Bağlı?(En iyi çözüm)

Bahçelievler, Çankaya

Bahçelievler
Bölge İç Anadolu
İl Ankara
İlçe Çankaya
İdare

7

Ankara Bahçelievler nere?

Bahçelievler Ankara ilinde yer almakta olup, Bahçelievler Çankaya ilçesine bağlıdır. Bahçelievler haritası konumu ise 39° 55′ 52.0932” Kuzey ve 32° 49′ 11.7804” Doğu gps koordinatlarıdır. Bahçelievler bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 13 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Istanbul Bahçelievler nereye bağlı?

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Ankara Beşevler hangi ilçeye bağlı?

Beşevler – Ankara Yenimahalle ve Çankaya sınırlarında kalan bir mevkidir. Beşevler – Bitlis ili Mutki ilçesine bağlı bir köy.

Ankara Balgat nereye bağlı?

Balgat Ankara ilinde yer almakta olup, Balgat Çankaya ilçesine bağlıdır. Balgat haritası konumu ise 39° 54′ 32.3208” Kuzey ve 32° 49′ 5.9556” Doğu gps koordinatlarıdır. Balgat bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 11 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Istanbul Bahçelievler hangi havaalanına yakın?

İstanbul Havalimanı Bahçelievler ‘e yaklaşık 45-50 km mesafede. Bahçelievler ‘den İstanbul Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz 3. havalimanı taksi ücreti yaklaşık 140-150 lira civarında tutar.

Yenibosna Mah hangi ilçede?

Yenibosna, İstanbul Bahçelievler ilçesi sınırları içerisinde bir semttir. Yenibosna Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapar. 1990 sonrası yoğun bir nüfus artışı göstermiş ve plansız büyümüştür. Batı kısmı sanayi bölgesi iken, doğusu yerleşim bölgesidir.

You might be interested:  Ankara Hayvanat Bahçesinde Hangi Hayvanlar Var?(En iyi çözüm)

Bahçelievlerin Neyi Meşhur?

Bahçelievler Gezilecek Yerler

 • Havuzlu Köşk (Siyavuşpaşa Kasrı): Bahçelievler ‘de Milli Egemenlik Parkının içinde bulunmaktadır.
 • Viran Saray (Viran Bosna): Bahçelievler’in Yenibosna Merkez Mahallesinde bulunmaktadır.
 • Çoban Çeşme Köprüsü: Bahçelievler ‘de Atatürk Havalimanı kavşağında bulunmaktadır.

Beşevler hangi semte bağlı?

Beşevler, Ankara’da şehrin merkezinde bir mevkidir. Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinin sınırında bulunur. Sınırları içinde önemli yapı olarak Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı ve Merkez Bankası Darphanesi bulunur.

Beşevler Mahallesi nereye bağlı?

Beşevler Mahallesi 40.208302 enlem ve 28.965439 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Beşevler Mh. ve Nilüfer ilçesine bağlıdır. Beşevler Mahallesi haritası Bursa ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Beşevler hangi metro?

Beşevler, Ankara metrosunun Ankaray hattında Beşevler ‘de bulunan metro istasyonudur.

Balgat hangi otobus gider?

Bu Otobüs hatları Balgat yakınından geçiyor: 158, 178-3, 309, 411-7, 419-5.

Ankara’nın semtleri nelerdir?

Ankara ‘ nın merkezi semtleri ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Altındağ
 • Hasköy.
 • Ulus.
 • Kızılay.
 • 100. Yıl.
 • Yenişehir.
 • Esat.
 • Bahçelievler.

Ankara ilçeleri nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *