Ankara Ego Ne Demek?(Doğru cevap)

Kuruluşumuz 16 Aralık 1942 tarihinde Ankara Elektrik ve Havagazı İşletme Müessesesi olarak kurulmuş 1950 tarihinde Otobüs İşletme İdaresinin bünyesine katılmasıyla Ankara Elektrik, Havagazı ve Otobüs İşletme Müessesesi (EGO Genel Müdürlüğü) olarak Ankara‘ya elektrik, havagazı (daha sonra doğalgaz) ve otobüs hizmetleri

Ankarada kac tane EGO otobüsü var?

Şu anki EGO otobüs sayımız bin 540. İlçelerin dahil olmasıyla 200 kadar EGO otobüsümüz ilçelere çalışıyor. 400 tane de özel otobüsler (ÖHO) var.

EGO kime bağlı?

Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü, Ankara’da Ulaşım hizmetleri veren Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluştur. 1 Ocak 1950’de Belediye Otobüs İdaresi bünyesine dâhil edilmiştir.

EGO otobüs nerede mesaj?

EGO Cepte altyapısı kullanılan uygulamada SMS ile vatandaşlar durak bilgisini (0312) 911 3 911 veya (0850) 303 0 306 ‘ya SMS yollama veya arama ile durağa yaklaşan otobüs bilgilerini öğrenebilmektedir.

EGO Cepte nedir?

EGO CEPTE 4+ EGO Genel Müdürlüğüne ait Otobüs Hatları ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin mobil ortamda sunulmasını sağlayan uygulamasıdır.

EGO otobüsleri kaç model?

2019 yılı itibariyle faal araç sayımız 1540’tır. Bu sayı içerisinde 97 adet 1999 model Solo ve Körüklü otobüs bulunmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Haftasonu Nereye Gidilir?(Soru)

EGO kaç kişilik?

Güncellenmiş servis güzergâhlarına EGO Cep’te uygulamasından ulaşılabildiği de kaydedildi. Alınan yeni kararla örneğin EGO ‘nun 36 oturan, 116 ayakta ve bir engelli olmak üzere toplam 153 yolcu kapasitesine sahip MAN marka körüklü otobüslerinde, en fazla 18 kişi oturarak, 9 kişi de ayakta seyahat edebilecek.

EGO özel mi?

EGO, özel hukuk hükümlerine göre idare edilen, kamu tüzel kişiliğine haiz bir kuruluştur.

Ankara EGO daire başkanı kim?

2014- 2018 yılları arasında Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı 4. Bölge Şube Müdür Vekilliği görevini yaptı. 17.01.2018 tarihinde EGO Genel Müdürlüğü Araç Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı olarak atandı. Nalbant, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sağlıkçılara EGO ne zamana kadar ücretsiz?

Sağlık çalışanları 31.12.2021 tarihine kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir.

Karşıyaka Mezarlığı otobüsleri nereden kalkıyor?

KARŞIYAKA MEZARLIĞI Hastane Metro Durağından (Yenimahalle) kalkacak 210 No’lu otobüs hattıyla 09.00-17.00 saatleri arasında 15 dakikada bir hizmet verilecek.

EGO sağlık çalışanlarına ne zamana kadar ücretsiz 2021?

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığınca alınan 28 Aralık 2021 tarihli yeni Karar da dikkate alınarak sağlık çalışanlarımız Belediyemizce verilen toplu taşımacılık hizmetlerinden 30 Haziran 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak yararlanmaya devam edeceklerdir.

Ankara EGO kart nereden alınır?

Kart Bedeli: 11 TL. Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Kızılay Metrosu veya Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası ( EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 22 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

Ankara karta nasıl para yüklenir?

N Kolay Ankara Kartıma Nerelerden Para Yükleyebilirim?

  1. N Kolay Ankara Kart Noktalarından.
  2. Smart ve Mini Banko Cihazlardan.
  3. AnkaraKart Mobil Uygulamasından.
  4. Tüm banka ATM’lerinden, PTT Şubelerinden ve PTTMatiklerden.
  5. Banka hesaplarınızdan EFT yaparak.
  6. Aktif Bank İnternet Şubesinden.
You might be interested:  Istanbul Da Bit Pazarı Nerede?(Mükemmel cevap)

EGO kart tam ne kadar?

Tam: 4,50 TL. İndirimli: 2,50 TL. Tam aktarma: 2,25 TL. İndirimli aktarma: 1,25 TL.

Öğrenci Ankara kart nasıl alınır?

Bu kart başvurusu için Ankara Kart İşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor. İndirimli Öğrenci Kart alabilmek için nüfus cüzdanı veya ehliyet, 1 adet vesikalık fotoğraf ve güncel döneme ait 1 adet onaylı öğrenci belgesi ile başvuru yapılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *