Ankara Plaka Sırası Hangi Harfte 2021?(Çözünme)

Ankara plaka hangi harfte?

06 Hangi İlin Plakası? 06 Ankara Plakasıdır.

Ankara plaka kaç harf?

Plakalardaki hangi harf kodu hangi ilçeye ait? 06 Plaka kodu ise Ankara iline aittir.

Antalya plaka sırası hangi harfte?

07 NERENİN PLAKASI? 07 il plakası Antalya iline ait bir plaka kodudur. Yani arabalarda, otomobillerde, kamyonlarda, motosikletlerde vb. taşıtlı araçlarda plaka kodu 07 olanlar Antalya iline ait demektir. Ayrıca 07 plaka kodunun yanındaki bazı harfler de Antalya ‘nın ilçelerini simgelemektedir.

Plaka harfleri neye göre verilir?

Plakaların solundaki mavi renkli dikey bölge bir Avrupa Birliği standartıdır ve içindeki “TR” kısaltması da Türkiye ülke kodudur. Sonraki gelen iki haneli numerik kod ili, hemen yanındaki harfler ise plaka grubunun tahsis edildiği ilçeyi ifade etmektedir. Harf grupları ilçelere ihtiyaca göre tahsis edilmektedir.

46 plaka hangi harfte?

K harfi de alfabe de ortalama bir yer de olan harf olduğu için Kahramanmaraş ili 46 plaka kodlu bir numara almıştır.

Etimesgut plaka hangi harfte?

Ankara Şereflikoçhisar ilçesi plaka kodu harfleri: 06 SAA 01 – 06 SLZ 99 arasında, 06 SMZ 01 – 06 SZZ 99 arasında, 06 SAA 01 – 06 SMV 99 arasında yer alır. Ankara Etimesgut ilçesi plaka kodu harfleri: 06 ET 0001 – 06 EZ 9999 arasında ve 06 EA 0001 – 06 ES 9999 arasında yer alır.

You might be interested:  Istanbul Levent Hangi Ilçeye Bağlı?

Elazığ araç plaka hangi harfte?

23 plakası Elazığ iline ait bir plaka kodudur. Eğer otomobillerin, kamyonların, arabaların, motosikletlerin ve benzeri araçların arkasındaki plaka 23 ile başlıyorsa bu Elazığ ‘a ait demektir. Elazığ ‘ın plakası 23’dür.

06b Nerenin Plakası?

06 Plaka kodu Ankara ilinin plaka numarasıdır. Bununla birlikte Ankara ilinin ve ilçelerinin de kendine has plaka harf grupları vardır. Ankara il ve ilçe plaka kodlarını sizler için araştırdık. TRAFİK KOD NO.

Ankara plaka neresi?

Başkent Ankara ‘nın plaka kodu 06’dır.

Özel Plaka ne kadar?

Özel plaka fiyatları emniyet genel müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Kimi plakalar için 300 TL gibi düşük rakamlar yeterli olabilirken bazı plakalarda ödemeniz gereken tutar 200 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Antalya plaka nerenin plakası?

07 Hangi İlin Plakası? 07 Antalya Plakasıdır. Antalya merkez, Akseki ilçesi, Alanya ilçesi, Manavgat ilçesi, Elmalı ilçesi, Korkuteli ilçesi, Finike ilçesi, Gazipaşa ilçesi, Kumluca ilçesi, Kaş ilçesi, Serik ilçesi, Demre ilçesinin plaka harf kodlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

07 A Nerenin Plakası?

07 NERENİN PLAKASI? İllerin plaka numaraları alfabetik sıraya göre belirleniyor. 07, Antalya’nın plakasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *