Ankara Ya Nasıl Giderim?(Çözünme)

İstanbul Ankara hangi yoldan gidilir?

İstanbul – Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara ‘ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

Ankara’ya nasıl gidiliyor?

İç Anadolu Bölgesi’ndeyseniz özel aracınızla veya şehirlerarası otobüs ile kısa sürede Ankara ‘ya varabilirsiniz. Özel araç ile 5,5 saat süren İstanbul- Ankara arası yolculuk, Pendik Tren İstasyonu’ndan kalkan yüksek hızlı tren ile 4 saate inmiştir. Eskişehir’den yine YHT ile 1,5 saatte Ankara ‘ya varmak mümkündür.

Ankara metroya nasıl binilir?

Metro ‘ya biniş EGO otobüslerine binerken kullanılan Ankarakart ile yapılmaktadır. Bütün metro güzergahları için ücretlendirme aynıdır. Tam Ankarakart için tek yön biniş 2,50 TL, kullan at bilet ile tek seferlik biniş 3,00 TL ve indirimli Ankarakart ile tek yön biniş 1,75 TL’dir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Ankara Büyükşehir Belediyesi yakınından geçiyor: 268, 277, 297-7, 309, 354-3, 437, 487.

İstanbul Ankara arası kaç saat sürüyor?

Ankara ile İstanbul arası kara yolculuğu mesafesi 450 km ‘dir. Bu süre 5 saate yakın sürmektedir. Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Araba ile İstanbul Ankara arası 4 buçuk saat, otobüs ile 5 saat sürmektedir.

You might be interested:  Istanbul Kadıköy Hangi Yakada?(Çözünme)

Aksaraya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Ankara merkezden çıkıldığında, Gölbaşı-Şereflikoçhisar- Aksaray hattını takip etmek gerekiyor. İzmir yönünden gidecek olanlar, İzmir-Uşak-Afyonkarahisar-Konya- Aksaray hattını kullanmalılar. Kayseri yönünden gitmek isteyenler, Kayseri-Avanos-Nevşehir- Aksaray güzergâhını takip etmeliler.

Yozgata giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul ile Yozgat arası uzaklık 663 kilometredir ve yolculuk yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Takip edilmesi gereken güzergah Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Kırıkkale ve Yozgat ‘tır.

Afyon’a giderken hangi şehirlerden geçilir?

Afyon elverişli coğrafyası ve gelişen karayolu ağı ile farklı ulaşım seçenekleri sunuyor. Çevresinde Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerinin bulunması karayollarının kullanımını kolaylaştırmıştır.

Metroya kartsız binilir mi?

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında İstanbulkart’ın yerini artık Dijital kart alıyor. Vatandaşlar bu işlemi gerçekleştirmek için mobil uygulama üzerinden gerçekleştirecekleri bazı aşamaların ardından kartsız bir şekilde metro, tramvay, metrobüs gibi toplu taşımalarda ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Ankara Öğrenci kartı kaç TL?

Alınan Karara göre, 3,25 lira olan Ankarakart tam biniş ücreti 4,5 lira, 1,75 lira olan öğrenci biniş ücreti 2,5 lira oldu. 4

Öğrenci Ankara kart nasıl alınır?

Bu kart başvurusu için Ankara Kart İşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor. İndirimli Öğrenci Kart alabilmek için nüfus cüzdanı veya ehliyet, 1 adet vesikalık fotoğraf ve güncel döneme ait 1 adet onaylı öğrenci belgesi ile başvuru yapılıyor.

Eskişehir’e en kolay nasıl gidilir?

Bugün hemen her şehirden Eskişehir’e otobüs bulmanız mümkün. Eskişehir Terminali’ne geldikten sonra tramvay ya da şehir içi otobüslerle merkeze, kısa sürede ulaşabilirsiniz. Eğer trenle gelecekseniz Eskişehir Garı şehrin merkezinde. Her yere ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.

Polatlı servisleri nereden kalkıyor?

Polatlı ‘ya gidecek olan araçlar Ankara AŞTİ’den hareket etmektedir. AŞTİ açılımıyla Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nden kalkan Polatlı otobüsleri yaklaşık olarak 1 saatte varmaktadırlar.

You might be interested:  Karagöl Ankara Nasıl Gidilir?

Aştiden Ankara Büyükşehir belediyesine nasıl gidilir?

Aşti bölgesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası gitmek için Otobüs – 339-3 ile gidiebilirsiniz bu mesafe yaklaşık 40 dk sürer. Ankamall bölgesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası gitmek için Otobüs – 297-3 ile gidiebilirsiniz bu mesafe yaklaşık 21 dk sürer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *