Antalya 2 Havalimanı Nerede?(Doğru cevap)

Antalya Havalimanı Nerede? Antalya‘da hizmet veren Uluslararası Antalya Havalimanı, şehir merkezinden 10 kilometre mesafede, Muratpaşa ilçesi sınırlarında bulunmaktadır.

Antalya havaalanı nereye yakın?

Antalya Havalimanı 36.911652 enlem ve 30.800901 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Yeşilköy Mh. ve Muratpaşa ilçesine bağlıdır.

Antalya Havalimanı adı nedir?

Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş. Antalya Havalimanı (IATA: AYT, ICAO: LTAI), Türkiye’nin Antalya iline hizmet veren uluslararası havalimanıdır.

Antalya Havalimanı kaç terminal var?

Antalya Havalimanı ( Antalya Airport ) yaklaşık olarak 13.000 m2 alan üzerine kuruludur. Antalya Havalimanı ‘ nda İç Hatlar Terminali, 2 adet Dış Hatlar Terminali (T1, T2), VIP ve CIP terminalleri bulunmaktadır ve bu terminallerden yolculara hizmet verilmektedir.

Antalya Havaalanından Muratpaşaya nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra bölgede bulunan servis araçları ile direkt olarak Muratpaşa ilçesine ulaşım sağlanabilmektedir. Bu servis ücretleri ise ortalama 15 – 20 TL aralığındadır. Bunun yanı sıra havalimanından araç kiralayarak veya taksi kullanarak da bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Lara Antalya Havalimanı arası kaç km?

Antalya Havalimanı Lara arası kaç km; 18 kilometredir. Bu kadar yakın mesafede olan yer için rahat ulaşımı uygun fiyata elde etmeniz DT transfer sayesinde kolaylıkla elde edilir.

You might be interested:  Multinet Hangi Marketlerde Geçerli Antalya?(EN iyi 5 ipucu)

Antalya havaalanından otogar kaç saat?

Antalya Havalimanı Otogar arası yaklaşık yolculuk süresi: Antalya Havaalanı ile Otogar arası 600 numaralı otobüs ile yaklaşık 50 – 60 dakika sürmektedir.

Antalya Havalimanı kime ait?

Antalya Havalimanı ‘nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesini, TAV Havalimanları AŞ-Fraport AG kazandı. TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, bugün DHMİ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ihaleye TAV ve Fraport ortaklığının yanı sıra Vnukovo-INTEKAR Yapı ortaklığı katıldı.

Antalya Havalimanı kaç pisti?

Antalya Havalimanı ( Antalya Airport ) yaklaşık olarak 13.000 m2 alan üzerine kuruludur. Antalya Havalimanı ‘nda; 3 adet pist bulunmaktadır. 2 adet pistin uzunluğu 3400 metre genişliği 45 mt olup diğer pistin uzunluğu da 2990 metre genişliğide 45 mt dir.

Manavgat Antalya Havaalanı arası kaç km?

Şehir merkezinden 13 km uzaklıkta olan havalimanı farklı ulaşım araçları sayesinde ulaşılması sağlanır. Manavgat ‘a 65 km uzaklıkta olan Antalya Havalimanı, Antalya havalimanından Manavgat ‘a nasıl gidilir sorusunu soranlar için önemli bir bilgi olarak karşımıza çıkar.

Antalya Havalimani Ic Hatlar hangi terminal?

Havalimanına geldiğinizde sırasıyla Dış Hatlar Terminal 1, İç hatlar terminali ve CIP Terminal binası bulunuyor. Bu binaların ilerisine doğru giden yolu takip ettiğinizde Dış Hatlar Terminal 2’ye ulaşacaksınız.

Antalya Havalimanı Uçuştan kaç saat önce?

Yolcularımıza uçuş saatlerinden en az 120 dakika (2 saat ) önce havalimanında olmalarını tavsiye ediyoruz.

Antalya Terminal 2 ne zaman kapanacak?

IC ile Çelebi arasındaki ortaklığın işletme süresi 22 Eylül gece yarısı sona erecek ve işletme, halen Terminal -1’i işletmekte olan IC, Fraport ortaklığıyla kurulan ICF Airports şirketine geçecek. Terminal – 2, devir teslim işlemleri nedeniyle 23 Eylülden itibaren gelecek sezona dek kapanacak.

You might be interested:  Antalya Anadolu Lisesi Nerede?(Mükemmel cevap)

Antalya otogardan Havalimanı’na nasıl gidilir?

Şehir iç ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle Antalya Otogarı’ndan Antalya Havalimanı ‘ na gitmek oldukça kolay. Otogardan kalkan 600 numaralı belediye otobüsleriyle Antalya Havalimanı ‘ na gitmek ortalama 55 – 60 dakika sürüyor.

Antalya merkez ile havaalanı arası kaç km?

Öncelikle Antalya Havalimanı ‘nın nerede olduğuna bir bakalım; Antalya Havalimanı ( Antalya International Airport – AYT ) şehir merkezinin 13 km doğusundadır. D-400 karayolu ile şehir merkezine bağlanmaktadır. Antalya – Alanya Karayolunun üzerindedir.

Kepez den havaalanına nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı İç Hatlar Otobüs Durağı Numarası: 11525 ‘dir. 400 Numaralı Otobüs ile Kepez Belediyesinden, Çallı’ den, Akdeniz Üniversitesinden, 5M Migros Alışveriş Merkezinden İl sağlık Müdürlüğünden (Eski İl sağlık Müdürlüğü Binası), Sarısu – Konyaaltı Bölgesinden Antalya Havalimanına Gidebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *