Antalya Kart Hes Kodu Nasil Alinir?(Mükemmel cevap)

Karta nasıl HES kodu yüklenir?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

Antalya Kart HES kodu zorunlu mu?

Antalya ‘da toplu taşıma araçlarına HES kodlu binişler bir süredir devam ediyordu. 15 Ocak itibariyle zorunlu hale gelecek olan uygulamanın duyurusu da yapılmıştı. Kart sahiplerinin 15 Ocak tarihine kadar kartlarını HES kodu ile eşleştirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde toplu taşımaya alınmayacak.

Toplu taşıma HES kodu nasıl yapılır?

HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Antalya Kart aktarma nasıl olur?

1- Ana Menüde bulunan ” Kart İşlemleri” menüsüne giriniz. 2- Kart İşlemleri menüsünde kart numaranızı ilgili alana eksiksiz olarak girip Sorgula butonuna basınız. 3- Gelen ekrandan Online Dolum Yap butonuna basınız. 4- Ekranda bulunan kart numarasının doğru olup olmadığını teyit edip yüklemek istediğiniz tutarı seçiniz.

You might be interested:  Istanbul Muş Uçak Bileti Ne Kadar?(Çözülmüş)

Otobüs bileti HES kodu nasıl yüklenir?

OTOBÜS KARTINA HES KODU YÜKLEME * HES Kodu 2023’e SMS atarak alınabilmektedir. HES TC Kimlik No ve Seri No’nun son dört hanesini ve kaç günlük HES kodu istediğinizi yazıp aralara boşluk bırakarak 2023’e SMS atmanız halinde HES kodunuz SMS olarak gelecektir.

HES kodu istanbul karta nasil yüklenir?

İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul /’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Antalya HES kodu olmadan otobüse binilir mi?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında HES kodlu binişleri başlattı. HES Kodu -Antalyakart eşleştirme işlemini bugüne kadar 100 bin kişi gerçekleştirdiği bildirilirken, 15 Ocak’a kadar kartlarına HES kodu eşleştirmesi yapmayan vatandaşlar toplu taşıma hizmetinden faydalanamayacak.

Dolmuşlarda HES kodu nasıl alınır?

– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır. – HES Kodu, E-Devlet internet sayfası üzerinden alınır.

Kentkart HES kodu zorunlu mu?

İçişleri Bakanlığı’nın 29/09/2020 tarih, 89780865-153-E-15993 sayılı “Şehiriçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması” başlıklı genelgesi uyarınca toplu ulaşım sisteminde HES Kodu kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.

Otobüslerde HES kodu isteniyor mu?

İçişleri Bakanlığı’ndan yayımlanan genelge ile şehir içi toplu ulaşım araçlarında HES kodu zorunluluğu getirilmişti. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkart’lar bugünden itibaren toplu taşımada kullanılamayacaktı ancak eşleşmeyi yapmayanlar da toplu taşımayı kullanabildi.

Toplu taşıma HES kodu kalktı mı?

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede HES kodu zorunluluğunun kalktığına dair bir açıklama bulunmuyor. Bu sebeple HES kodu kullanımı devam edecek.

Toplu taşımada HES kodu zorunlu mu?

HES kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesi ardından İBB, yeni dönem için gerekli adımları atarak İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasını başlattı. 15 Ocak itibarıyla HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkart’lar toplu taşımada kullanamayacak.

You might be interested:  Istanbul Kart Güncelleme Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Aktarma kaç saat geçerli Antalya?

Aktarma bedeli 1.00 TL olup 5 dakika ile 1 saat içerisinde bir kez uygulanmaktadır. Kullan at kart ve kredi kartı ile binişlerde aktarma yapılmamaktadır.

Öğrenci otobüs kartı için ne gerekli Antalya?

Öğrenci Kartı almak için okul idarenizce onaylanmış ve son bir aya ait kimlik bilgilerinizin bulunduğu öğrenim belgenizin aslı, Nüfus Cüzdanı’nızın fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafınız ve başvuru formuyla birlikte Çallı veya Doğu Garajı’ndaki kart merkezlerine giderek başvurunuzu

Antalya Kart kaç TL çekiyor?

TAM. Kart ücreti 11,50 TL ´ dir. Tam kartları Kart Merkezlerimizden, Kart Satış / Dolum yapan cihazlarımızdan ve bayilerimizden temin edilebilirsiniz. Tam kart alımlarında herhangi bir belge istenmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *