Aracım Nereye Çekildi Istanbul?(Çözülmüş)

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aracım nereye çekildi telefon?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz.

Plaka ile arabam nerede?

Ücretli bir sorgulama türü olan SMS ile araç sorgulama işlemi için aracın plakasını bitişik bir şekilde yazıp (34XYZ34 gibi) 5664’e yollayabilirsiniz.

Aracım nereye çekildi Ankara?

Eğer şehir merkezindeyseniz Ankara Trafik Vakfı internet sayfasından plaka ile aracınız yerini sorgulayabilirsiniz. Yine Ankara Trafik Vakfı’nı arayarak buradan öğrenebilirsiniz. Bu imkânınız da yok ise 155 Polis hattına ulaşarak aracınızı sorgulayabilirsiniz.

Motorum hangi otoparkta?

Çekilen araçları SMS ile sorgulamak için “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek yeterlidir. SMS sorgulamaları sonunda çekilen araç otoparklarının yanı sıra aracın ne zaman çekildiği ve ne kadar ceza ödeneceği bilgilerine ulaşılabilir.

Aracım hangi otoparka çekildi?

Otoparka çekilen araç sorgulaması için “PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Araba çektirmek için neresi Aranir?

Yapılan açıklamada, son zamanlarda vatandaşlardan 155 Polis İhbar hattına garaj önü parklarla ilgili çok sayıda ihbar-şikayet geldiği ve bunların ilgili hattı meşgul ettiği belirtildi.

You might be interested:  Istanbul Ankara Otobüs Biletleri Ne Kadar?(Doğru cevap)

Plakadan aracın kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Plaka sorgulama numarası ne? Araç plaka bilgilerini sorgulamak için 5664 numarasını kullanabilirsiniz. Böylece kısa bir süre içerisinde plaka numarasından sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Yine plaka kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek konusunda da pratik bir yol bulmuş olursunuz.

Plakadan kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Plakadan araç sahibi öğrenmek için yardım alabileceğiniz ilgili alanlar şu şekildedir;

 1. E-devlet araç sahibi sorgulama.
 2. Trafik tescil müdürlüğü ve emniyet müdürlükleri.
 3. Sigorta şirketleri ve sigorta acenteleri.
 4. Vergi daireleri.
 5. TÜVTÜRK muayene istasyonları

Google Haritalar arabam nerede?

Rotanıza park yeri veya otopark ekleme

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını
 2. En üstte, bir hedef arayın.
 3. Alttan Yol tarifi’ne dokunun.
 4. Alt taraftan Adımlar ve park’na dokunun.
 5. Hedefe yakın park yeri bul’a dokunun.
 6. Bir park yeri veya otopark seçerek Park yeri ekle’ye dokunun.

Otoparka çekilen aracı kim alabilir?

Çekilen araçlar yalnızca araç sahiplerine, muvafakatnamesi bulunan kişilere, araç sahibi vekillerine verilebiliyor. Araç şirket üzerine kayıtlıysa şirket imza sirküleri bulunan kişiler araçları teslim alabiliyor.

Aracımın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Cep telefonlarındaki bütün operatörlerden mesaj bölümüne “PARK” yazıp boşluk bıraktıktan sonra araç plakasını yazdıktan sonra 1550’ye göndermek gerekiyor. Eğer araç çekici tarafından çekilmişse, gelen mesajda hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi ve neden çekildiği konusundaki bilgiler belirtiliyor.

Trafik Vakfı araç çekebilir mi?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafikte araç çektirme yetkisi sadece poliste. Polis sadece kanun gereği araç çekim işinde Trafik Vakfı ya da Polis Hizmetlerini Geliştirme Derneği gibi derneklerden çekici hizmeti alabiliyor.

Yediemin Otoparkı ne demek?

Yediemin otoparkı, icraya düşmüş arabaların toplandığı yerlerdir. Herhangi bir sebeple iflas etmiş, senetlerini ödeyememiş ya da herhangi bir sebeple borcunuzu ödeyememiş kişilerin arabaları bu yediemin otoparklarına çekilir.

You might be interested:  Hobbit Köyü Nerede Istanbul?(Mükemmel cevap)

Izmirde çekilen araçlar nereye gider?

Peki, İzmir ‘de araba nereye çekilir? İzmir ‘de araç çekme işlemlerine İZTAŞ bakıyor. Kural dışı yere parkeden araçlar 2015 yılından bu yana çekilen noktaya en yakın otoparka gidiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *