Bodrum Cennet Koyu Na Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Cennet Koyu‘nun Bodrum merkeze uzaklığı 20 km ve Muğla merkeze ise 134 km uzaklıkta bulunuyor. Toplu taşıma ile ulaşım yok. Dileyenler Göltürkbükü’ne kadar toplu taşıma aracı ile gelerek taksiyle koya geçebilir.

Bodrum Cennet Koyu ücretli mi?

Koya girişler ücretsizdir. Yakınlarda otel olsa da kampçılar çadırı tercih etmektedir. Tamamen doğal olması nedeniyle tuvalet veya duş gibi yerler bulunmamaktadır. Göltürkbükü’ne giderek tuvalet ihtiyacı ve duş ihtiyacı karşılanabilir.

Bodrum Cennet Koyu nereye bağlı?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı olan Göltürkbükü Mahallesi’nde yer alan bir koydur. Doğası ve büyüleyici yapısı adeta bir cenneti anımsattığı için bu bölge Cennet Koyu olarak adlandırılmıştır.

Cennet Koyu Marmaris Nasıl Gidilir?

Marmaris otogarı Marmaris ‘in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan taksi ile cennet adasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekne turları ile de Cennet Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Fethiye Cennet Koyu na nasıl gidilir?

Cennet Koyu ‘na araçla ulaşım mümkün değil, ya denizden ulaşacaksınız ya da yaya olarak karadan. İlk seçenek; Kabak Koyu ‘ndan tekne kiralayıp yaklaşık 20 dakika sonra koya varmak ikinci seçenek ise yine Kabak Koyu ‘ndan 2-3 saatlik yürüyüş. Cennet ‘e giden yol Kabak Koyu ‘ndan geçer.

You might be interested:  Fethiye Den Ölüdenize Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Cennet Koyu derin mi?

Cennet Koyu, Göltürkbükü Suyu derin olduğundan teknelerin de demir attığı koylardan.

Göltürkbükü ile Türkbükü aynı yer mi?

Göltürkbükü, eski adıyla Gölköy, Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 23 km. uzaklıkta. Aslında Gölköy ve Türkbükü köylerinin aynı belde altında birleştirilmesinden sonra Göktürkbükü ismini almış.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Bodrum’da kamp nerede yapılır?

Bodrum Çadır Kamp Yerleri

  • 1- Bodrum Masalı Camping (Gümüşlük)
  • 2- Bodrum Zetaş Camping (Gümbet)
  • 3- Bodrum Kaktüs Kamp Alanı (Gümbet)
  • 4- Bodrum Çınar Kamp Alanı (Bitez)
  • 5- Ilgınlar Camping (Ortakent)
  • 6- Volo Camping (Gürece)
  • 7- Vosvos Camping (Gürece)
  • 8- The Camp Bodrum (Turgutreis)

Adaboğazı bodrum nasıl gidilir?

Bitez ile Gümbet’in tam arasına denk gelen ve Adaboğazı olarak da geçen bu koya gitmek için iki seçeneğiniz var; 1- Bitez marinadan devam eden bir patika yol var ve o patika üzerinden 3 koy geçip, adanın diğer yakasına geçerek ulaşabileceğiniz zorlu bir patika yol var.

Cennet Adası Koyu nerede?

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Cennet Adası, büyüleyici güzelliğiyle Marmaris’e gelen tüm tatilseverlerin görmesi gereken bir bölge. Ada olarak bilinse de aslında bir yarımada olan Cennet Adası, Nimara yarımadasında bulunmaktadır.

Cennet adası kimin?

Cennet Adası ülkemizin Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan bir yarım adadır.

Marmaris Yalancı Boğaz kaç km?

Marmaris ile Yalancı Boğaz arası yaklaşık 10 km.

Fethiye gizli koya nasıl gidilir?

Ulaşım: Fethiye ‘ye yaklaşık 16 kilometre uzaklıkta bulunan koya, özel araçla Göcek Fethiye karayolunu kullanarak 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım ise; Fethiye ‘den Göcek’e giden minibüsler ile sağlanmaktadır.

You might be interested:  Park Of Istanbul Nerede Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Kabak Koyu Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin neresinden geliyorsanız gelin Kabak Koyu için en rahat ulaşım Fethiye’den geçer. Eğer otobüsle gelirseniz Fethiye otogarda inip direk Faralya kabak dolmuşlarına binebilirsiniz. Şayet kendi aracınızla veya otostopla geçmek isterseniz ilk durağınız Ölüdeniz olmalı.

Aspat koyuna nasıl gidilir?

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Bodrum – Karaincir güzergâhını kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum otogardan kalkan minibüsleri kullanarak buraya ulaşabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *