Bodrum Cennet Koyu Nerede?(Mükemmel cevap)

Bodrum Cennet Koyu nereye bağlı?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı olan Göltürkbükü Mahallesi’nde yer alan bir koydur. Doğası ve büyüleyici yapısı adeta bir cenneti anımsattığı için bu bölge Cennet Koyu olarak adlandırılmıştır.

Cennet Koyu Bodrum denizi nasıl?

Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir koy olan Bodrum Cennet Koyu ‘nun denizi de oldukça sığ ve temiz. Doğal güzelliğini koruyan Cennet Koyu ‘nun suyu turkuaz ve yüzmesi oldukça keyifli.

Cennet Koyu ücretli mi?

Koya girişler ücretsizdir. Yakınlarda otel olsa da kampçılar çadırı tercih etmektedir. Tamamen doğal olması nedeniyle tuvalet veya duş gibi yerler bulunmamaktadır. Göltürkbükü’ne giderek tuvalet ihtiyacı ve duş ihtiyacı karşılanabilir.

Fethiye Cennet Koyu na nasıl gidilir?

Cennet Koyu ‘na araçla ulaşım mümkün değil, ya denizden ulaşacaksınız ya da yaya olarak karadan. İlk seçenek; Kabak Koyu ‘ndan tekne kiralayıp yaklaşık 20 dakika sonra koya varmak ikinci seçenek ise yine Kabak Koyu ‘ndan 2-3 saatlik yürüyüş. Cennet ‘e giden yol Kabak Koyu ‘ndan geçer.

Bodrumun en güzel koyu hangisi?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

You might be interested:  Öğrenci Metro Kartı Nasıl Çıkarılır Ankara?(Doğru cevap)

Göltürkbükü ile Türkbükü aynı yer mi?

Göltürkbükü, eski adıyla Gölköy, Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer almakta ve Bodrum merkeze yaklaşık 23 km. uzaklıkta. Aslında Gölköy ve Türkbükü köylerinin aynı belde altında birleştirilmesinden sonra Göktürkbükü ismini almış.

Cennet Koyu derin mi?

Cennet Koyu, Göltürkbükü Suyu derin olduğundan teknelerin de demir attığı koylardan.

Adaboğazı bodrum nasıl gidilir?

Bitez ile Gümbet’in tam arasına denk gelen ve Adaboğazı olarak da geçen bu koya gitmek için iki seçeneğiniz var; 1- Bitez marinadan devam eden bir patika yol var ve o patika üzerinden 3 koy geçip, adanın diğer yakasına geçerek ulaşabileceğiniz zorlu bir patika yol var.

Bodrumun en güzel denizi nerede?

Yalıçiftlik. Gökova Körfezi’nin hemen girişinde yer alan Yalıçiftlik, Bodrum ‘da en güzel denizi olan koylardan biri.

Cennet Koyu Marmaris Nasıl Gidilir?

Marmaris otogarı Marmaris ‘in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan taksi ile cennet adasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekne turları ile de Cennet Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Didimde en güzel deniz nerede?

Didim ‘de nerede denize girilir sorusuna alacağınız cevapların en başında Altınkum Plajı gelir. Adını altın renkli kumlarından alan mavi bayraklı bu plaj, herkesi hayran bırakan kumu ve ılık-sığ suyuyla tatilcilerin favorisi.

Bodrumda hangi plaja gidilir?

Bodrum Plajları ve Koyları

  • 1- Yalıkavak Halk Plajı Bodrum ‘un kuzey tarafında yer alan Yalıkavak Halk Plajı sık rüzgâr aldığından yelken ve rüzgâr sörfü için oldukça uygundur.
  • 2- Karaincir Plajı
  • 3- Torba Sahili.
  • 4- Gümüşlük Halk Plajı
  • 5- Bitez Plajı
  • 6- Aspat Koyu.
  • 7- Bardakçı Koyu.
  • 9- Peksimet Plajı

Fethiye gizli koya nasıl gidilir?

Ulaşım: Fethiye ‘ye yaklaşık 16 kilometre uzaklıkta bulunan koya, özel araçla Göcek Fethiye karayolunu kullanarak 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım ise; Fethiye ‘den Göcek’e giden minibüsler ile sağlanmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Axis Avm Nerede?(Soru)

Kabak Koyu Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin neresinden geliyorsanız gelin Kabak Koyu için en rahat ulaşım Fethiye’den geçer. Eğer otobüsle gelirseniz Fethiye otogarda inip direk Faralya kabak dolmuşlarına binebilirsiniz. Şayet kendi aracınızla veya otostopla geçmek isterseniz ilk durağınız Ölüdeniz olmalı.

Aspat koyuna nasıl gidilir?

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler Bodrum – Karaincir güzergâhını kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise Bodrum otogardan kalkan minibüsleri kullanarak buraya ulaşabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *