Bodrum Da Yangın Nerede?

Bodrum’daki yangın nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Çiftlik Köyü’nün Alazeytin mevkiinde başlayan orman yangını yaklaşık 8 kilometre ilerleyerek köyün bahçelerine kadar girdi. Korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangın saat 17.30 sıralarında kontrol altına alındı.

Bodrum’da yangın söndürüldü mü?

Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçelerinde orman yangını çıktı. Bodrum ve Milas’taki yangınlar ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alınıp söndürüldü.

Milastaki yangın nerede?

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bafa Mahallesi Danışment ormanlarında çıkan yangın yaklaşık üç saat süren uğraşın sonunda kontrol altına alındı. Yangın söndürme çalışmalarına köylüler ve orman işçileriyle birlikte madencilik şirketinde çalışan işçiler de müdahale etti.

Muğla’da ne kadar alan yandı?

Yangınlarda 60 bin hektar alan zarar gördü. Bunun da 51 bin 400 hektarını ormanlık alanlar oluşturuyor. Bu alanlarda bizim tespitlerimize göre 5 milyon 200 bin metreküp orman ağacımız yandı.

Bodrum yangını nerede başladı?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Dirmil Mevkii ile Gökçebel Mevkiisi arasında bugün saat 21.00 sıralarında elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması ile başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

Bucak’ta yangın nerede?

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınarı köyünde başlayan orman yangını Karaseki köyünün Özkaraseki Mahallesi’ne sıçrayınca evler boşaltıldı. Kızılca, Narağacı, Gökalan ve Kargı köyleri de yangının sıçrama tehlikesine karşı tahliye edildi.

You might be interested:  Istanbul Havalimanından Kadıköye Nasıl Gidilir?(Çözünme)

Muğla Milas’taki yangın söndürüldü mü?

Muğla ‘nın Milas ilçesinde bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu söndürüldü. Havadan ve karadan müdahale ile alevler yaklaşık 2 saatte söndürüldü.

Muğla’da yangin nerede?

Muğla ‘nın Ula ilçesindeki ormanlık ve zeytinlik alanda çıkan yangında bir hektar alan zarar gördü. Çıtlık Mahallesi’nde ormanlık ve zeytinlik alanda başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye 5 arazöz, çok sayıda orman işçisi ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Termik santral yanarsa ne olur?

Uzmanlar termik santralde olası bir yangının patlamaya neden olmayacağını ancak santralin kullanılamaz hale geleceğini belirtiyor. Bu da elektrik kesintileri yaşanacağına işaret ediyor. Kömürle çalışıyor olmasının patlama sıkıntısı yaratmayacağı yapılan açıklamalar arasında.

Milas nasıl bir yer?

Milas; Ege Denizi’ne kıyısı olan sakin ve şirin bir Ege ilçesidir. Doğal güzelliği, tarihî dokusu ve mavi ile yeşilin eşsiz harmanı sayesinde ziyaretçilerin gönüllerini fethetmektedir. İklimi de tipik bir Akdeniz İklimi olduğundan yılın büyük bir bölümünde ziyaret edilebilecek bir yerdir.

Bodrum ne kadar alan yandı?

40 BİN HEKTARLIK ALAN YANDI Yangının etkisini arttırarak sürdüğü ve söndürme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği Marmaris ilçesinde 13 Bin 733, Milas ilçesinde 13 Bin 300, Köyceğiz ilçesinde 7 Bin 234, Seydikemer İlçesinde bin 30, Kavaklıdere ilçesinde 4 Bin 395, Bodrum ilçesinde ise 221 hektar alan yandı.

Bodrum’da ne kadar alan yandı?

Bodrum İlçemizde yaklaşık 222 hektar alan yanmıştır.

Manavgat’ta ne kadar alan yandı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün çıkan orman yangınında yaklaşık 6 hektarlık alanın yandığı bildirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *