Bodrum Hangi Ile Bagli?(EN iyi 5 ipucu)

Muğla’nın toplamda 13 ilçesi bulunmaktadır. Bodrum‘da o ilçelerin arasında yer almaktadır. Bodrum aynı zamanda Muğla’nın en büyük ilçesidir. Muğla’nın batı köşesinde yer alan Bodrum ilçesi yarımada şeklinde bir beldedir.

Bodrum hangi illere yakın?

Bodrum, il merkezi Muğla’ya 111 km, İzmir’e 242 km, Marmaris’e 165 km ve Fethiye’ye 234 km uzaklıktadır.

Bodrum hangi yakada?

Bodrum, Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla ilinin batı köşesinde bulunan bir ilçesidir. Doğusunda Milas’a sınır olup Milas’tan sonra denize çıkıntı yapmış, kuzey, doğu ve güney taraflarında Ege Denizi bulunan bir yarımadadır.

Bodrum Milas nereye yakın?

Milas, Türkiye’nin batısındaki Ege bölgesinde bulunan Muğla ilinin yaklaşık 132 bin nüfuslu bir ilçesidir. Milas ilçesi, Muğla’nın ilçelerinden güneybatıda Bodrum, doğuda Menteşe ve Yatağan ilçeleriyle birlikte kuzeyde de Aydın’ın Karpuzlu, Koçarlı, Söke ve Didim ilçeleriyle komşudur.

Muğla Hangi şehre yakın?

Muğla ili Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir ildir. Antalya, Denizli, Burdur, Aydın illeri komşu şehirlerdir.

Muğla’nın en güzel ilçesi hangisi?

Bodrum. Muğla ‘ nın ve ülkemizin en gözde tatil yerlerinden olan Bodrum bu anlamda her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Ege’ nin kalbi olarak anlatılan Bodrum muhteşem doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Bodrum Ege mi?

Ege Bölgesi’nde, Muğla iline bağlı bir ilçe olan Bodrum, doğu ve kuzeydoğusunda Milas, kuzeybatı, batı ve güneyinde ise Ege Denizi ile çevrilidir. İlçe kuzeyde Güllük, güneyde Gökova Körfezi arasında bir yarımada üzerinde yer almaktadır.

You might be interested:  Istanbul Izmir Araba Ile Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Bodrum Milas ne yapılır?

Milas ‘da Gezilecek Yerler

  • Uyku Vadisi. Doğa Harikası Uyku Vadisi.
  • Zeytinlikuyu Plajı Zeytinlikuyu Halk Plajı
  • Boğaziçi Tuzla Gölü Doğa Harikası Tuzla Gölü
  • Milas Müzesi. Milas Müzesi Sergi Alanı
  • Euromos Antik Kenti. Euromos Antik Kenti Kalıntıları
  • Bafa Gölü Milli Parkı Milas Bafa Gölü
  • Bodrum Kalesi.
  • Altınkum.

Milas tam olarak nerede?

Milas, Muğla şehrinin 13 ilçesinden biridir. Muğla’dan yaklaşık olarak 65 kilometre kadar uzaklıkta olan Milas ‘a araçla 1 saat içerisinde varmak mümkün. İstanbul’dan ise yaklaşık 10 saat kadar sürmektedir ve 740 kilometre uzaklıktadır.

Bodrum Güllük nasıl bir yer?

Güllük, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı olan bir tatil beldesi. Genel olarak yazlık sahiplerinin tercih ettiği Güllük, diğer yerlerden daha sakin olan yapısı ve tüm imkanların bulunması sebebiyle epey tercih ediliyor. Bodrum ‘a hem yakın hem de biraz uzak olan Güllük ‘te yaşam tüm yıl boyunca devam ediyor.

Milas antik kenti hangi bölgededir?

Milas, Türkiye’nin batısında Ege bölgesinde Muğla ilinin bir ilçesidir.

Milas nasıl bir yer?

Milas; Ege Denizi’ne kıyısı olan sakin ve şirin bir Ege ilçesidir. Doğal güzelliği, tarihî dokusu ve mavi ile yeşilin eşsiz harmanı sayesinde ziyaretçilerin gönüllerini fethetmektedir. İklimi de tipik bir Akdeniz İklimi olduğundan yılın büyük bir bölümünde ziyaret edilebilecek bir yerdir.

Milas adı nereden gelir?

Adını rüzgarlar tanrısı Ailos’un soyundan gelen Mylasos’dan alan Mylasa’nın, arkeolojik araştırmalara göre kuruluşu İ. Ö 1.bine kadar uzanmaktadır. M.Ö. 1. yüzyılda yaşamış olan ünlü coğrafyacı Strabon’a göre Karia Sözcüğünün kökeni “sorguçlu tolga” dan gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *