Bodrum Mumcular Nasıl Bir Yer?(Mükemmel cevap)

Bodrum Mumcular denize yakın mı?

Organik yaşam içinde ideal bir bölge. Bununla beraber stressiz bir bölgedir. Göl keza biraz daha yumuşatmıştır, denize 8 Km.’dir. Beş dakika sonra deniz kenarına varabiliyorsunuz, çay kahve içebiliyor ve balığınızı yiyebiliyorsunuz.

Bodrum Mumcular nereye yakın?

Mumcular Muğla ilinde yer almakta olup, Mumcular Bodrum ilçesine bağlıdır. Mumcular haritası konumu ise 37° 6′ 37.9800” Kuzey ve 27° 39′ 45.0360” Doğu gps koordinatlarıdır. Mumcular bağlı olduğu Bodrum ilçe merkezine 22 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bodrum Mumcular nereye bağlı?

Mumcular 37.106430 enlem ve 27.665485 boylamda yer almaktadır. Bodrum ilçesine bağlıdır. Mumcular haritası Muğla ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Mumcular posta kodu 48200.

Bodrum Mumcular ismi nereden gelir?

Eski adıyla Karaova denir beldeye. Eskiden köyde sıkma-mum işi yaygın olarak yapıldığından bölge halkına verilen isimdir Mumcular. Bölgede yerleşik halk tarafından üretilen ürünler arasında zeytin ve zeytin mahsulleri başta gelir.

Mazı köyü denizi nasıl?

Denizin temiz ve berrak oluşuna diyecek tek bir söz yok. Temiz oluşundaki 2 önemli etkeni bu taşlık yapısına ve çok fazla rüzgâr almamasına bağlayabiliriz. Rüzgâr almıyor demişken denizin sakin ve dalgasız olduğunu da belirtmekte fayda var. Koyları bir köyün sahili olarak düşünebilirsiniz.

Mumcular ilçe mi?

Mumcular Muğla’nın Bodrum ilçesinin bir beldesi iken 6360 Sayılı On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hakkında Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Bodrum Belediyesi’ne bağlı bir mahalleye dönüşmüştür.

You might be interested:  E Bebek Nerede Istanbul?

Bodrum Mumcular nüfusu kaç?

MUMCULAR mahallesi nüfusu (MERKEZ beldesine) bağlı BODRUM, MUĞLA. MUMCULAR mahallesinin Nüfusu Toplam 2.481 tır. Bu nüfusun 1.274’si Erkek, 1.207’si Kadındır. MUĞLA ili BODRUM ilçesi (MERKEZ beldesine) bağlı MUMCULAR mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Karaova nereye bağlı?

Karaova Ege bölgesinde yer almakta olup, Muğla iline bağlıdır. Karaova bağlı olduğu Muğla iline 63 kilometre mesafe uzaklıktadır. Karaova haritası konumu 37.1070 enlem ve 27.6658 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Bodrumda yangın nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Çiftlik Köyü Alazeytin Mevkii’nde bugün öğle saatlerinde başlayan orman yangını bölgede korku ve paniğe neden oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle alevler Gökova’ya doğru ilerlerken yangına müdahale eden vatandaşlar ve köylüler alevlerin içinde kaldı ve can pazarı yaşandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *