Esenyurt Istanbul Un Hangi Yakasında?(Soru)

İstanbulda Avrupa yakasında yer alan Esenyurt semti; Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Arnavutköy ve Büyükçekmece ilçeleri ile komşudur. Şehirde son yıllarda nüfusu artan bölgelerden biri olan Esenyurt, nüfusun da giderek arttığı bir bölgedir.

Esenyurt Kaç mahallesi var?

Esenyurt ilçesinde toplam 20 mahalle bulundu.

Esenyurt ne zaman kuruldu?

Esenyurt ilçesi yaklaşık 4800 Hektar bir alanı kapsamaktadır. Esenyurt Belediyesi 1989 yılında kurulmuştur.

İstanbul Esenyurt hangi semte yakın?

Esenyurt Semtleri. İstanbul ‘da Avrupa yakasında yer alan Esenyurt semti; Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Arnavutköy ve Büyükçekmece ilçeleri ile komşudur.

İstanbul Esenyurt adliyesi nereye bağlı?

Esenyurt ilçesi Büyükçekmece adliyesine bağlıdır. Esenyurt ilçesi Büyükçekmece adliyesine bağlıdır.

Esenyurt Atatürk Mahallesi nereye bağlı?

Atatürk Mahallesi 41.011227 enlem ve 28.600754 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Atatürk Mh. ve Esenyurt ilçesine bağlıdır. Atatürk Mahallesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Atatürk Mahallesi posta kodu 34500.

Esenlerde kaç mahalle var?

Esenler, İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Esenler, İstanbul’un ilçelerinden biridir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinburnu, batıda Bağcılar ilçeleriyle komşudur. Esenler, 18 mahalleden oluşmaktadır ve yüzölçümü toplam 5.227 hektardır.

Esenyurt Pınar Mahallesi nerede?

Pınar Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Esenyurt Merkez semtinde bulunan Pınar Mahallesi Esenyurt ilçesine bağlıdır. Pınar Mahallesi haritası konumu ise 41° 2′ 3.4584” Kuzey ve 28° 39′ 57.0780” Doğu gps koordinatlarıdır. Pınar Mahallesi bağlı olduğu Esenyurt ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

You might be interested:  Antalya Ili Ülkemizin Hangi Coğrafi Bölgesindedir?(Çözülmüş)

Esenyurt ile yeni havaalanı kaç km?

İstanbul Havalimanı Esenyurt ‘a yaklaşık 45-50 km mesafede.

Esenyurt metro durağı nerede?

Mahmutbey- Esenyurt Metrosu, Kabataş-Mahmutbey Metrosu ‘nun Mahmutbey istasyonundan başlayacak. Mehmet Akif, Halkalı Toplu Konut, Temapark, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi, Tahtakale, Ispartakule, Bahçeşehir, Esenkent ve Ardıçlı’dan geçerek Esenyurt Meydan’a ulaşacak.

Esenyurt’un Neyi Meşhur?

Esenyurt Gezilecek Yerler

  • Torium AVM. Torium AVM.
  • Pelit Çikolata Müzesi. Pelit Çikolara Fabrikası
  • Snowpark. Snowpark.
  • Recep Tayyip Erdoğan Parkı Recep Tayyip Erdoğan Parkı
  • Esenyurt Şehitler Parkı Esenyurt Şehitler Parkı
  • City Center Outlet. City Center Outler.
  • Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi.
  • Aqua Dolphin Su Parkı

Kıraç istanbul nerede?

Kıraç Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Kıraç semtinde bulunan Kıraç Mahallesi Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç Mahallesi haritası konumu ise 41° 2′ 13.3476” Kuzey ve 28° 39′ 30.1752” Doğu gps koordinatlarıdır. Kıraç Mahallesi bağlı olduğu Esenyurt ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Kıraç nereye bağlı?

Kıraç Belediyesi 41.032764 enlem ve 28.649702 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Atatürk Mh. ve Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç Belediyesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kıraç Belediyesi posta kodu 34517.

Istanbul Kıraç hangi ilçede?

Kıraç 41.031261 enlem ve 28.640459 boylamda yer almaktadır. Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kıraç posta kodu 34522.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *