Hes Kodu Antalya Karta Nasıl Yüklenir?(Mükemmel cevap)

Karta nasıl HES kodu yüklenir?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

Antalya karta kodu nasıl yüklenir?

Antalya Kart ‘a HES kodu tanımlamasını hala yapmamış vatandaşlar için de gerekli işlemler şu şekilde:

  1. Antalyakart uygulamasını indirin.
  2. Bu kısımdan kayıt olarak sisteme giriş yapın.
  3. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra SMS kodu doğrulaması yaparak çıkan ekrana kartınızın üzerindeki numarayı yazın.

Antalya Akıllı kart nedir?

antalyanın akbili olmuş akıllı kart. selekler ve kalekapısı durağında bulunan merkezlerden ilk başta 10 liralık ücret karşılığında alabiliyoruz. tramvayda kullanılmaya başlanmış; aralıkta dolmuşlarda da kullanılmaya başlayanacaktır. aynı zamanda bankamatik kartı gibi kullanılabilmektedir.

Antalya Kart tam ne kadar 2021?

TAM. Kart ücreti 11,50 TL´ dir. Tam kartları Kart Merkezlerimizden, Kart Satış / Dolum yapan cihazlarımızdan ve bayilerimizden temin edilebilirsiniz.

Otobüs bileti HES kodu nasıl yüklenir?

OTOBÜS KARTINA HES KODU YÜKLEME * HES Kodu 2023’e SMS atarak alınabilmektedir. HES TC Kimlik No ve Seri No’nun son dört hanesini ve kaç günlük HES kodu istediğinizi yazıp aralara boşluk bırakarak 2023’e SMS atmanız halinde HES kodunuz SMS olarak gelecektir.

You might be interested:  Istanbul Çağlayan Adliyesi Nerede?(En iyi çözüm)

Toplu taşıma HES kodu nasıl alınır?

HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Antalyada otobüslerde HES kodu zorunlu mu?

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından yayınlanan “Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması” başlıklı genelge uyarınca Antalya ‘da tüm toplu taşıma araçlarını kullanım için zorunlu hale getirilen HES kodu eşleştirilmesi işlemleri aralık ayında başlatıldı.

HES kodu nasıl tanımlanır?

İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

HES kodu nasıl alınır mesajla?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.

Antalya otobüs kartı nasıl alınır?

Çallı ve Doğu Garajı kart merkezlerimize evraklarınız ile birlikte giderek indirimli ve serbest kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli belgeler ve başvuru formunu www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan başvuru formu linkinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Antalya tek kullanımlık otobüs kartı ne kadar?

Uzun vadeli kullanımlar için satın alabileceğiniz bakiyesiz Antalya Kart ise 7,5 TL’dir. Antalya Kart ile yapacağınız belediye otobüsleri yolculuklarında her biniş için kartınızdan 3 lira 20 kuruş çekilecektir.

Antalya Kart NFC nasıl kullanılır?

NFC destekli telefonunuzu Antalyakart olarak kullanabilirsiniz.

  1. Ana menüde Kart Satın Al butonuna basınız.
  2. Kart Bilgileri kısmından Kredi Kartı bilgilerinizi giriniz.
  3. Satın Alma Onayı ekranında bilgilendirmeler çıkacaktır.
  4. Onayla butonuna bastığınızda Kart Satın alma işlemi başarılı mesajını alacaksınız.
You might be interested:  Side Nin Denizi Nasıl?(En iyi çözüm)

Antalya yol ücreti ne kadar?

15.08.2019 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni düzenlemeye göre tam bilet 3 lira 20 kuruş, indirimli 2 lira 70 kuruş, öğrenci 1 lira 80 kuruş, kredi kartı 3 lira 20 kuruş, kullan at biletler 3 lira 50 kuruş oldu.

Öğrenci kart ne kadar 2021?

Öğrenci akbil fiyatları 2021 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye tarafından %35 zamlanmıştır. Bu zam ile birçok öğrenci abonman kartlarına aylık toplamda 50 TL ödeme yaparak indirimli tarifeden yararlanabilecektir. Abonman olmadan öğrenci akbili kullananlar ise 1,75 TL ödeme yaparak ulaşımdan yararlanabileceklerdir.

Antalya ulaşım kaç TL?

Antalya kent merkezinde toplu taşıma esnafının talebi üzerine ulaşım ücretlerine yüzde 12 zam yapılması kararı alındı. Zam ile birlikte 3.65 TL olan toplu taşıma ücreti 4 lira 10 kuruşa yükseldi. Öğrenci ücreti ise 2.10 kuruştan 2.40 kuruşa çıkarıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *