Iğneada Nasıl Gidilir Istanbul Dan?(Mükemmel cevap)

Istanbuldan iğne adaya nasıl gidilir?

İstanbul Esenler otogarından kalkan şehirlerarası otobüslere binerek yaklaşık 5 saat içinde İğneada ‘ya ulaşabilirsiniz. İstanbul ‘un Anadolu Yakası sakinleri ise Ataşehir otobüs terminalinden İğneada otobüslerine binebilir.

İğneada hangi ile bağlı?

İğneada, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı, Trakya’nın Karadeniz sahilinde bir beldedir. 22 kilometrelik bir sahile sahiptir. Bağlı olduğu ilçeye 26, Kırklareli il merkezine 100 kilometre uzaklıktadır.

İğneada longoz ormanları Ne zaman gidilir?

İğneada ‘nın keyfini yılın her döneminde çıkarabilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda sahili ve merkezi çok daha hareketlidir. Fakat Longoz Ormanları ‘na girmeyi tercih ediyorsanız İlkbahar ve Sonbahar dönemlerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Longosphere istanbul kaç km?

Longoz Ormanları ülkemizin 39. Milli Parkı olarak tescil edilmiştir. Milli Parkın yer aldığı İğneada beldesi, Demirköy ilçesine 27 km, Kırklareli il merkezine 97 km, İstanbul ‘a ise 237 km uzaklıkta yer almaktadır.

Saklı Cennet Iğneada nerede?

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan İğneada, etrafı Longos ormanıyla, güneyi ve batısı da Istıranca (Yıldız ) dağları ile çepeçevre sarılmıştır. Karadeniz’in en batıda Trakya’daki ucu, 20 km uzunluğunda kumsalı, plajı bulunan güneye rakip harika bir tatil ve dinlenme cenneti…

Iğneada nükleer santrali kim yapıyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kırklareli, İğneada ‘ya yapılması planlanan üçüncü nükleer santrali Çin ortaklığıyla hayata geçireceklerini açıkladı. Mersin’de yapımı süren nükleer santral Rusya’yla Sinop’ta yapılması planlanan ise Japonya ile birlikte projelendirilmişti.

You might be interested:  Bodrum Mantısı Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Iğneada hangi ülkeye sınır?

Aşağıdaki İğneada haritasında gördüğünüz üzere, bu bölge Bulgaristan’a komşu. Hatta Beğendik Köyü Plajı’ndan yürüyerek geçilebilecek kadar kısa bir mesafede bulunuyor. Peki İğneada nereye bağlı diye soruyorsanız, cevaplayayım: İğneada, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir belde.

Iğne adanın adı nereden geliyor?

İğneada Thyn’lerin yaşadığı yer anlamına gelen Thynias adını Trak kavminden almıştır. Göç dalgasının bölgeye etkisi büyük olmuştur. Özellikle güneyden, Eski Yunan kültürel tazyiki hiçbir zaman eksilmemiştir. İğneada ‘nın fethini yöneten komutanın adı İne Bey’dir.

Iğneada longoz ormanları yasak mı?

İğneada Longoz Ormanları yakınında kamp yapmanın mümkün olduğu mesire alanları, karavan ve çadır kampına uygun özel kamp işletmeleri bulunuyor. Fakat İğneada Longoz Ormanları içinde kamp için ayrılmış alanlar dışında kamp yapmak yasak. Gerçi Türkiye’de ormanlık alanlarda kamp yapmak zaten yasak.

Iğneada longoz ormanlarında ne yapılır?

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nın içinde pek çok göl var. Göllerin etrafında yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Ancak en güzel yansıma fotoğrafları Hamam Gölü’nde çekiliyor. Ormanın yeşilliği içinde kaybolurken kendinizden geçerek kano yapmak isterseniz rotanızı Mert Gölü’ne çevirebilirsiniz.

Iğneada longoz Nerede Kalınır?

İğneada ‘da Nerede Kalınır – Otel Ve Pansiyonlar

  • İğneada Resort Hotel & Spa.
  • Meltem Hotel.
  • Aydeniz Apart Hotel.
  • Parlak Resort Hotel.
  • Akkuş Hotel.
  • Pansiyonlar.

Longosphere Glamping kimin?

Kınay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Küçükkınay ve eşi Finans Direktörü Canan Küçükkınay yönetimindeki Kınay Şirketler Grubu’nun turizm alanında başka yatırım planları da bulunuyor. Longosphere Glamping ‘in başında ise Küçükkınay Ailesi’nin genç kuşak temsilcisi Yiğit Küçükkınay var.

Longosphere ne zaman açıldı?

Longosphere, benzersiz ve lüks turizm modeliyle Trakya’nın marka değerini yukarıya taşıyacak. Sürdürülebilir ve özel ilgi turizminin öne çıkan akımı “glamping”in Türkiye’de gerçek anlamdaki ilk ve tek örneği olan Longosphere, 24 Temmuz’da kapılarını açtı.

You might be interested:  Fethiye De Ne Yenir Ne Içilir?(Çözüm bulundu)

Iğne ada denizi nasıl?

Denizi sığ ve limanın uzantısına yakın olduğu için oldukça güvenlidir. Yaklaşık 10-20 metre genişliğindeki kumsal bandı bazı yerlerde deniz içine de uzanan iri kumlu ve taşlı olsa da, genelde ince kumlu bir yapıya sahiptir. Burada bulunan sosyal tesislere girişte ücret alınmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *