Istanbul Anne Kart Nasıl Alınır?(Soru)

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart. istanbul/annekart web sitemizdeki şimdi başvur butonunu tıklayarak online işlemler menüsünden kolayca yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden Anne Kart‘ınızı teslim alabilirsiniz.

Istanbul anne kartı nereden alınır?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul / anne – kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Ücretsiz anne kartı nedir?

0-4 yaş arası çocuğu olan anneler başvuruyu hem online hem de kart başvuru merkezlerinden yapabiliyor. Online başvurular belediyenin sitesinden yapılıyor. Daha sonra tercih edilen en yakın kart başvuru merkezlerinden alınabiliyor. Anne Kart ‘la çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Annelere iett ücretsiz kart nereden alınır?

Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

Anne kartı nereden çıkartılıyor?

Anne Kartınızı dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden, dilerseniz kargo seçeneği ile adresinize teslim alabilirsiniz.

Anne kart başvurusu yaptım ne zaman gelir?

Anne kart başvuru ücreti kaç para? Online yapılan başvurularda kartınız o hafta içerisinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilecek, beyaz masa merkezlerinden yaptığınız kart ise 5 -10 dakika sonra size teslim edilecektir.

You might be interested:  Bodrum Da Ne Meşhur?(Çözüm bulundu)

Anne kartı kimlere verilir?

İBB anne kart başvurusu ile anneler toplu taşımadan ücretsiz yararlanabilecek. 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan annelerin yararlanabileceği İBB anne kart başvurusu için online ya da İstanbulkart Başvuru Merkezlerini kullanmak mümkün olabilecek.

Ucretsiz anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeleri durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak da kullanılabilecek.

Anne kartı baba kullanabilir mi?

Annelere özel düşünülmüş bu proje çok güzel bir proje. Önerim: Kartın anneye değil, çocuğa özel verilmesi, yani 0-4 yaş arası “Çocuk Ulaşım Kartı ” uygulamasına geçilmesi. Bu sayede çocuk babası ile seyahat ediyorsa babası, annesi ile seyahat ediyorsa annesinin kullanabilmesi sağlanmış olur.

Iett ücretsiz kart nasıl alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT ‘nin www. iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

Engelli ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır?

Engelli kimlik kartını, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne ya da E-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak suretiyle alabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri’ne gerekli belgeler ile başvurmanız halinde engelli kartı alabilirsininiz.

Ücretsiz otobüs kartı kimlere verilir?

Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Van Uçak Bileti Ne Kadar?(En iyi çözüm)

Istanbul kart başvurusu nasıl yapılır?

Online başvurunuzu bireysel. istanbulkart. istanbul linkinden üyelik oluşturarak yapabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezine, nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğrafınız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz otobüs kartı annelere ücretsiz mi?

ÇOCUKLU ANNELERE YÖNELİK ÜCRETSİZ İSTANBULKART UYGULAMASI BAŞLADI. 0 – 48 ay çocuğu olan anneler, Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren) alabilecek. Kartlar İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart adresi üzerinden online müracaat ederek alınabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *