Istanbul Anne Kartı Nasıl Alınır?(Soru)

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart. istanbul/annekart web sitemizdeki şimdi başvur butonunu tıklayarak online işlemler menüsünden kolayca yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden Anne Kart‘ınızı teslim alabilirsiniz.

Istanbul anne kartı nereden alabilirim?

Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul / anne – kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Annelere iett ücretsiz kart nereden alınır?

Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

Ücretsiz anne kartı nedir?

0-4 yaş arası çocuğu olan anneler başvuruyu hem online hem de kart başvuru merkezlerinden yapabiliyor. Online başvurular belediyenin sitesinden yapılıyor. Daha sonra tercih edilen en yakın kart başvuru merkezlerinden alınabiliyor. Anne Kart ‘la çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Istanbul kart başvurusu nasıl yapılır?

Online başvurunuzu bireysel. istanbulkart. istanbul linkinden üyelik oluşturarak yapabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezine, nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğrafınız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul - Aşkabat Uçak Ne Zaman?(EN iyi 5 ipucu)

Anne kartı nereden çıkartılıyor?

Anne Kartınızı dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden, dilerseniz kargo seçeneği ile adresinize teslim alabilirsiniz.

Anne kart başvurusu yaptım ne zaman gelir?

Anne kart başvuru ücreti kaç para? Online yapılan başvurularda kartınız o hafta içerisinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilecek, beyaz masa merkezlerinden yaptığınız kart ise 5 -10 dakika sonra size teslim edilecektir.

Anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ‘ınızla şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeniz durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kart ‘ı olarak da

Ucretsiz anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeleri durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak da kullanılabilecek.

Iett ücretsiz kart nasıl alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT ‘nin www. iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

Anne kartı baba kullanabilir mi?

Annelere özel düşünülmüş bu proje çok güzel bir proje. Önerim: Kartın anneye değil, çocuğa özel verilmesi, yani 0-4 yaş arası “Çocuk Ulaşım Kartı ” uygulamasına geçilmesi. Bu sayede çocuk babası ile seyahat ediyorsa babası, annesi ile seyahat ediyorsa annesinin kullanabilmesi sağlanmış olur.

Anne kart 150 kontör ne demek?

TC. vatandaşı olup İstanbul’da ikamet eden ve 4 yaş altı (0-48 ay arası) çocuk sahibi olan annelere ücretsiz ulaşım kartı alma hakkı tanınmıştır. Anne Kart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bedelsiz olarak 150 kontör ile teslim edilir.

You might be interested:  Istanbul Çapa Tıp Fakültesi Nerede?(Çözüm bulundu)

Anne kart limiti aylık mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan, 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz seyahat kartı verilmesi uygulaması, 2.5 ayda 100 bin sınırına dayandı. Anne Kart ile çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Öğrenci Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciler İBB’nin bireysel.istanbulkart. istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgilerini ve fotoğrafını kaydederek online başvuru yapabilir. İstanbulkart ve 6 TL kargo ücreti ödemesini başvurunun son adımında kredi kartı ile yapabilir.

Öğrenci için İstanbulkart nasıl alınır?

Öğrenciler, kayıt sonrasında https://www.belbim. istanbul /online-islemler-bireysel adresinde yer alan aşağıdaki İstanbulkart Başvuru Merkezlerine öğrenci belgesi, kimlik aslı ve fotoğraf ile başvurarak İndirimli Öğrenci Kartlarını bizzat temin edebilirler.

İstanbulkart internetten nasıl alınır?

İstanbulkart ‘ı online olarak almak için https://bireysel. istanbulkart. istanbul / adresindeki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunda sizden bazı kişisel bilgileriniz ve bir fotoğrafınız istenecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *